Nu ești autentificat ca membru.

Scule și accesorii de pescuit - unul din cele mai mari Shop-uri din Germania! Gutt-Blei (plumbi pentru pescuit) Pescuit la somn pe Ebro - Spania, Po - Italia ... Clonc-uri "perfecte" Hand-Made in Germany (Tilo Andreas)
Sonare, fire textile, mulinete somn... Shop cu accesorii de spinning Excursii pescuit la somn Shop cu accesorii de pescuit

Dragă oaspete, bine ai venit la: Forum Pescuit la Somn. Dacă cumva ești pt. prima dată pe această pagină, te rog citește tot ce scrie la Ajutor. Acolo îți va fi explicat cum să navighezi prin acest forum. După aceea te poți înregistra pt. a putea folosi toate funcțiunile acestui forum. Folosește formularul de înregistrare Înregistrează-te, pentru a-ți crea un cont de utilizator sau informează-te mai întâi complet și detaliat asupra procesului de înregistrare. Dacă cumva te-ai înregistrat deja, te poți aici autentifica.

1

duminică, 24. martie 2013, 21:04

revin parere 2 mulinete

Ce parere aveti despre 2 mulinete dak a-ti auzit de ele:
-Sanger Cat Rewinder 80 si
-Unicat Destroyer xt 9000
va rog nu mai postati k mulinetele penn sunt cele mai bune...nu va contest ...asa este...dar nu imi permit....doar dak aveti ceva oferte de luat in seama....va multumesc si astept raspuns...o seara faina!!!

2

duminică, 24. martie 2013, 21:15

Am o cunostinta care foloseste vreo 10-12 bucati de Unicat Destroyer xt 9000( are un campus de pescuit si inchiriaza echipament de pescuit) atat la crap cat si la somn insa exemplare cu adevarat mari inca nu au scos cu ele. Are de 2 sezoane, in primul sezon 3 bucati a trimis inapoi ptr reparat in garantie... in rest e multumit de ele atat el cat si "clientii care folosesc" .

Zoran

ADMINISTRATOR

Răspunsuri: 8 041

Membru din: 9. ianuarie 2012

Locație: Rastatt/Germania - Divici+Deta/Romania

  • Scrie un mesaj privat

3

duminică, 24. martie 2013, 21:21

:salut: ,
Ambele sunt ok, poti lua oricare. Dar, cu toate ca sunt concepute pt pescuitul somnului, si calitatea este conform pretului.
Pescuiește legal, și NU bracona!
C&R, un alt mod de a "savura" peștele...


www.pescuit-la-somn.com

Eugen

Știucă

Răspunsuri: 970

Membru din: 4. martie 2012

Locație: Bucuresti

  • Scrie un mesaj privat

4

duminică, 24. martie 2013, 21:57

Am si eu 3 bucat Cat Rewinder de la Tata Nitu (100 lei/buc) si nu m-au dat pe spate. Sunt mulinete ieftine, iar calitatea (forta) este proportionala cu pretul. Pentru stationar cand este vizat somoteiul de pana in 10-15kg sunt OK. Eu pentru asta le-am luat. La vara le iau la mare si probabil le faram, dar nu-mi pare rau dupa ele. La buget de 150 - 200 lei gasesti mulinete mai bune. Este un flacau in Timisoara care vinde niste mulinete destul de robuste la un pret de kko. Daca dai cautare pe barcute de nadit gasesti si mulinetele astea pana la urma.
Ai vazut ca nu am amintit de mulinete adevarate, cum ar fi... Penn :ochi:

5

luni, 25. martie 2013, 09:02

scuze...n-am inteles unde il gasesc pe baiat cu mulinetele

Eugen

Știucă

Răspunsuri: 970

Membru din: 4. martie 2012

Locație: Bucuresti

  • Scrie un mesaj privat

6

luni, 25. martie 2013, 11:23

Sper ca te-am lamurit pe privat care-i baiul cu alea "germane" ieftine si poate mai ai bafta sa fie de actualitate anuntul ala cu Penn nou si ieftin :ochi:

Eugen

Știucă

Răspunsuri: 970

Membru din: 4. martie 2012

Locație: Bucuresti

  • Scrie un mesaj privat

7

luni, 8. aprilie 2013, 13:15

Dupa 7 zile pline de pescuit, Cat Rewinder mi-a lasat un gust amarui. Este o mulineta pentru orice in afara de somn. Mulineta asta nu are forta in pinioane. Ca si frana pare cat de cat OK. Ca si comparatie cu Daiwa Opus Bull... nu se poate face. Daiwa este superioara din toate punctele de vedere, inclusiv la pret, dar isi merita fiecare banut. Pentru cat de mult pescuiesc eu stationar la somn (1-2 ori pe an), probabil ca la sfarsitul anului viitor renunt la Cat Rewinder.