Nu ești autentificat ca membru.

Scule și accesorii de pescuit - unul din cele mai mari Shop-uri din Germania! Gutt-Blei (plumbi pentru pescuit) Pescuit la somn pe Ebro - Spania, Po - Italia ... Clonc-uri "perfecte" Hand-Made in Germany (Tilo Andreas)
Sonare, fire textile, mulinete somn... Shop cu accesorii de spinning Excursii pescuit la somn Shop cu accesorii de pescuit

1

duminică, 24. martie 2013, 13:19

despre barci

automat dupa achizitionarea viitorului sonar , am sa incep sa strang bani si pentru o barca mai decenta! problema este ca nu am folosit pana acum decat una mica de aluminiu si nu am absolut nici o idee ! sa va spun in mare cam la ce am sa o folosesc...o sa pescuim cam 3 pescari plus bagaje , sa poata sustine un motor 8-10 hp, deoarece o sa plecam si pe dunare cu ia si din cate am inteles ne putem descurca si cu 10 cai, sa fie din fibra sau aluminiu aici voi sa imi spuneti care ar fi m-ai indicata ca material, sa o si pot transporta pe plafonul masini , si cat m-ai stabila .. sunt cam multe cerinte dar din cate am vz in jur de 1000E , sunt multe de ales dar :gandesc: nu vrea sa dau banii pe ceva care in timp sa imi para rau ! este de ajuns o barca in jurul a 3,5-4 m ?

2

marți, 26. martie 2013, 19:02

ce ziceti domnilor de aceasta barca a folosit cineva? motocraft sl 410 Lungime 4,12 mt :saluti:
Latime 1,47 mt
Greutate 64 kg
Capacitate 4 pers / 312 kg
Motorizare maxima 15 cp
cizma scurta
Daca sunteti multumiti de propia voastra barca va rog sa mi-o recomandati si mie , dar as vrea ceva in lungimea si greutatea acelei motocraft. o zi buna

mustatza

Șalău

Răspunsuri: 198

Membru din: 12. martie 2012

Locație: Bucuresti

Profesia: administrator

  • Scrie un mesaj privat

3

marți, 26. martie 2013, 19:17

salut,
este o barca bine
lucrata, materialul este foarte bun -aluminiu marin- ,este foarte usoara
pt dimensiunile ei -64kg- si robusta in acelasi timp,nu stropeste in mers si nici valul de pupa nu o sa-ti intre in barca,dar nu stiu cum se comporta pe ape agitate.

singura problema este ca nu o poti folosi cu "succesuri" la clonc.
FIRE CRETE SI FUM DIN FRANE !!!!! :bravo:

4

marți, 26. martie 2013, 19:47

singura problema este ca nu o poti folosi cu "succesuri" la clonc.

Asa este......s-ar putea sa nu urce toti somnii cand dai la clonk, ca e din metal, da la ce vrei tu (3 pescari, transport pe plafonul masinii) nu cred c-o sa gadesti ceva mai bun.
Apropo, ce pret ai obtinut?
PS Sarbii, in marea lor majoritate pescuiesc la clonk din barci de fier si crede-ma ca "mai prind" inca. :ochi:
:noroc: