Nu ești autentificat ca membru.

Scule și accesorii de pescuit - unul din cele mai mari Shop-uri din Germania! Gutt-Blei (plumbi pentru pescuit) Pescuit la somn pe Ebro - Spania, Po - Italia ... Clonc-uri "perfecte" Hand-Made in Germany (Tilo Andreas)
Sonare, fire textile, mulinete somn... Shop cu accesorii de spinning Excursii pescuit la somn Shop cu accesorii de pescuit

Dragă oaspete, bine ai venit la: Forum Pescuit la Somn. Dacă cumva ești pt. prima dată pe această pagină, te rog citește tot ce scrie la Ajutor. Acolo îți va fi explicat cum să navighezi prin acest forum. După aceea te poți înregistra pt. a putea folosi toate funcțiunile acestui forum. Folosește formularul de înregistrare Înregistrează-te, pentru a-ți crea un cont de utilizator sau informează-te mai întâi complet și detaliat asupra procesului de înregistrare. Dacă cumva te-ai înregistrat deja, te poți aici autentifica.

silure

Biban

Răspunsuri: 91

Membru din: 19. februarie 2013

Locație: cazanele dunarii

  • Scrie un mesaj privat

101

duminică, 14. aprilie 2013, 14:23

M-ar incanta si pe mine aceasta sedinta comuna de pescuit la somn, as veni cu un prieten, pescar de somn si dansul.
M-ar interesa daca voi gasi de inchiriat o Laguna 535 cu motor(am D-ul) , pentru acolo. Daca poate cineva sa-mi dea detalii, multumesc anticipat!!!
3 lazi de bere le dau eu, dar ......nu ma puneti la gatit! :ciao:
Cu inchiriatul barcilor este cea mai mare problema fiindca nu stiu pe
nimeni sa inchirieze dar una doua poate gasesc pe la prieteni(nu
garantez deocamdata)

102

joi, 18. aprilie 2013, 10:27

Multumesc, Silure, insa ar fi bine sa merg la sigur, degeaba pregatesc toate in cel mai mic amanunt si acolo n-am barca! :noroc:

lele

Biban

Răspunsuri: 104

Membru din: 1. aprilie 2013

Locație: Miercurea Ciuc

Profesia: Finisaje in constructii

  • Scrie un mesaj privat

103

vineri, 19. aprilie 2013, 22:14

Iku barca pe care o ai in avatar nu este a ta? Daca eu vin.... si sincer nu depinde doar de mine... atunci eu mai aduc o barca gonflabila,poate o fi buna pt cineva...
Munca este pentru aia care nu stiu sa pescuiasca...

Zoran

ADMINISTRATOR

Răspunsuri: 8 041

Membru din: 9. ianuarie 2012

Locație: Rastatt/Germania - Divici+Deta/Romania

  • Scrie un mesaj privat

104

sâmbătă, 20. aprilie 2013, 13:03

Mai am si eu o conflabila si un 5 cai. Conflabila trebuie cam la 2 ore umflata pe o parte, si viteza nu este cea mai "normala" ce o poate prinde... este barca orange din videoclipuri.
Pescuiește legal, și NU bracona!
C&R, un alt mod de a "savura" peștele...


www.pescuit-la-somn.com

105

sâmbătă, 20. aprilie 2013, 23:09

Va multumesc amandurora pentru amabilitate, se vede ca sunteti deosebiti,....asa cum sta bine unor pescari de somni adevarati! Am barca pe peridoc, insa m-ar fi interesat sa inchiriez de la fata locului barca + motor, decat sa car dupa mine 600 km.....Poate se poate rezolva, totusi! :saluti:

106

duminică, 21. aprilie 2013, 13:51

decat sa car dupa mine 600 km

Iku, eu zic sa te mai gandesti cu inchiriatul avand in vedere ca ai barca,peridoc.Totusi, ai lucrul tau, esti obisnuit cu "dichisul" fiecarei componente!Cu cat crezi ca faci mai mult pe drum cu tot ansamblul dupa tine?Maxim 1-1.5ore.Locuri de bagat la apa...stiu eu 2 in zona....ma ofer sa te ajut... :bravo:
:noroc:

informer

Administrator

  • Autorul acestui subiect este »informer«

Răspunsuri: 3 440

Membru din: 25. aprilie 2012

Locație: Giroc

Profesia: fizician - programator - electronist - "manager" - wtf, complicat

  • Scrie un mesaj privat

107

joi, 6. iunie 2013, 15:10

Deoarece ne apropiem incet - incet de perioada propusa pt. desfasurarea intalnirii, am sa revin cu diverse "treburi" organizatorice.
Combinand datele la care este disponibil Zoran, datele de concurs ale sarbilor etc. cred ca perioada cea mai indicata pentru intalnirea de la Mraconia ar fi din 07 pana in 11 sau 12 August 2013.
Perioada include si un weekend pentru pescarii doritori sa participe si care nu-si pot lua zile libere.
Momentan i-am scris userului "silure" sa vedem daca perioada ar fi convenabila din punctul lui de vedere.
Am sa revin cu amanunte pe masura ce le aflu.
----
"Cu cat cunosc mai bine oamenii, cu atat iubesc mai mult cainii."

danmiclau56

Știucă

Răspunsuri: 1 579

Membru din: 2. mai 2013

Locație: TM

  • Scrie un mesaj privat

108

joi, 6. iunie 2013, 18:04

:zambet: ZLATNA BUCKA DJARDAPU ( CLONCUL DE AUR ) EDITIA 24 va avea loc in data 17---18 AUGUST in TEKIJI CLADOVA pe DUNARE.

SURSA ONLINE KALENDAR>COM 06---06 2013

Daca perioada stabilita de organizatori va fi 07----12 2013 cu putin noroc se va pescui in liniste fara concurenta. :bucuros2:
INTILNIREA PESCARILOR DE SOMN
:lamultiani: PRIMA EDITIE :welcome: TOATA LUMEA :pescuit: :noroc: :prieteni:

VECINII :buaaaah: :nervos: :doaaamne: SA SPERAM CA ASA SA VA TERMINA
lumea vorbeste,si vorbeste,si vorbeste,iar cind nu mai stie ce sa spuna, INVENTEAZA

109

joi, 6. iunie 2013, 18:44

cu parere de rau, dar din cauza unui accident stupid ma vad nevoit sa declin participarea la aceasta editie.
imi pare foarte rau, dar............... :zid: :nervos:

Zoran

ADMINISTRATOR

Răspunsuri: 8 041

Membru din: 9. ianuarie 2012

Locație: Rastatt/Germania - Divici+Deta/Romania

  • Scrie un mesaj privat

110

joi, 6. iunie 2013, 19:39

cu parere de rau, dar din cauza unui accident stupid ma vad nevoit sa declin participarea la aceasta editie.
imi pare foarte rau, dar............... :zid: :nervos:


? :gandesc: colegi, soferi?.... :nunteleg:
Pescuiește legal, și NU bracona!
C&R, un alt mod de a "savura" peștele...


www.pescuit-la-somn.com

informer

Administrator

  • Autorul acestui subiect este »informer«

Răspunsuri: 3 440

Membru din: 25. aprilie 2012

Locație: Giroc

Profesia: fizician - programator - electronist - "manager" - wtf, complicat

  • Scrie un mesaj privat

111

vineri, 7. iunie 2013, 08:28

Am discutat cu colegul "silure" si este retinut la servici pana pe data de 14 August.
In aceste conditii propun sa mutam intalnirea in perioada 15 - 20 August.
O sa ne suprapunem cu concursul sarbilor dar la urma urmei vorbim aici de Dunare si 2 tari diferite... nu cred ca o sa ne incomodam reciproc. :zambet:
Revin cand am date sigure.
----
"Cu cat cunosc mai bine oamenii, cu atat iubesc mai mult cainii."

Zoran

ADMINISTRATOR

Răspunsuri: 8 041

Membru din: 9. ianuarie 2012

Locație: Rastatt/Germania - Divici+Deta/Romania

  • Scrie un mesaj privat

112

vineri, 7. iunie 2013, 08:37

Sunt de-acord, eu sunt in concediu si nu-mi voi lua pasaportul la mine, pt a nu tinde sa trec "linia" :)
Pescuiește legal, și NU bracona!
C&R, un alt mod de a "savura" peștele...


www.pescuit-la-somn.com

ovidiu

Știucă

Răspunsuri: 811

Membru din: 24. februarie 2012

Locație: Timişoara/Jud.HD Sîntandrei

  • Scrie un mesaj privat

113

vineri, 7. iunie 2013, 08:51

Când au ei concurs vă puneţi şi cloncăniţi la unison cu Woodoo 2, cre' c-o să le acoperiţi şi muzica :rizi: .
Salut şi bucuraţi-vă de natură.

silure

Biban

Răspunsuri: 91

Membru din: 19. februarie 2013

Locație: cazanele dunarii

  • Scrie un mesaj privat

114

vineri, 7. iunie 2013, 09:06

Concursul sarbilor se tine in cazanele mici de la Tabula Traiana pana la Manastirea Mraconia timp de doua zile cateva ore dimineata.Cat despre cloncurile sarbilor cred ca ne trebuie un tun sa-i acoperim fonic.

115

sâmbătă, 8. iunie 2013, 11:41

Cat despre cloncurile sarbilor cred ca ne trebuie un tun sa-i acoperim fonic.

:bravo:
asta cam asa este

informer

Administrator

  • Autorul acestui subiect este »informer«

Răspunsuri: 3 440

Membru din: 25. aprilie 2012

Locație: Giroc

Profesia: fizician - programator - electronist - "manager" - wtf, complicat

  • Scrie un mesaj privat

116

luni, 10. iunie 2013, 16:11

Deoarece gazda noastra "silure" si-a dat acordul, ramane stabilit ca intalnirea de la Mraconia sa aiba loc in perioada 15 - 20 August 2013.
Dupa cum am spus de la bun inceput, nu exista criterii de selectie a participantilor la aceasta intalnire, toata lumea este binevenita indiferent de priceperea in pescuitul somnului. :)

Singura dorinta a organizatorilor este ca pestele capturat sa fie eliberat integral dupa eventuala sedinta foto.
Daca aveti propuneri de activitati sau orice idee legata de aceasta intalnire, va rugam sa nu va sfiiti sa va exprimati. :ochi:
----
"Cu cat cunosc mai bine oamenii, cu atat iubesc mai mult cainii."

zamfi

Știucă

Răspunsuri: 1 588

Membru din: 25. februarie 2012

Locație: Pe Mures...

  • Scrie un mesaj privat

117

luni, 10. iunie 2013, 16:36

Sa vedem ce se intampla pana atunci .De cand cu atatea evenimente nefaste in jur nu mai fac planuri! Si Stolnici l-am planuit 3 luni si ...Oricum perioada nu mi se potriveste .Atunci ar trebui sa fiu la somn dar in Italy... :prieteni:

Stefi

Biban

Răspunsuri: 93

Membru din: 16. mai 2012

Locație: București (după 18 ani de Timișoara)

  • Scrie un mesaj privat

118

miercuri, 12. iunie 2013, 10:46

O initiativa salutara !Sper sa aveti parte de momente frumoase si de neuitat. :apl:

Eugen

Știucă

Răspunsuri: 970

Membru din: 4. martie 2012

Locație: Bucuresti

  • Scrie un mesaj privat

119

miercuri, 12. iunie 2013, 10:59

In zona asta eu nu as pescui la clonc ci stationar din barca folosind momeala (la fund) scoica fara niciun artificiu (pluta sau alt "atractant"). :prieteni:
P.S. Se potate citi si... "printre randuri" ce am scris. "Prientenii" stiu de ce... :ochi:
P.P.S. Orice pneumatica mai mare de 2,70m este suficienta :relax:
P.P.P.S. Tot imi pare rau ca nu pot participa (timpul liber raportat la distanta mult prea mare). :furtuna:

silure

Biban

Răspunsuri: 91

Membru din: 19. februarie 2013

Locație: cazanele dunarii

  • Scrie un mesaj privat

120

miercuri, 12. iunie 2013, 13:17

Dimineata la pescuit pe lacul Mraconia,frumoasa,searamirifica,iar cei care insista prind si cate un somn

Subiecte asemănătoare