Nu ești autentificat ca membru.

Scule și accesorii de pescuit - unul din cele mai mari Shop-uri din Germania! Gutt-Blei (plumbi pentru pescuit) Pescuit la somn pe Ebro - Spania, Po - Italia ... Clonc-uri "perfecte" Hand-Made in Germany (Tilo Andreas)
Sonare, fire textile, mulinete somn... Shop cu accesorii de spinning Excursii pescuit la somn Shop cu accesorii de pescuit

Dragă oaspete, bine ai venit la: Forum Pescuit la Somn. Dacă cumva ești pt. prima dată pe această pagină, te rog citește tot ce scrie la Ajutor. Acolo îți va fi explicat cum să navighezi prin acest forum. După aceea te poți înregistra pt. a putea folosi toate funcțiunile acestui forum. Folosește formularul de înregistrare Înregistrează-te, pentru a-ți crea un cont de utilizator sau informează-te mai întâi complet și detaliat asupra procesului de înregistrare. Dacă cumva te-ai înregistrat deja, te poți aici autentifica.

informer

Administrator

  • Autorul acestui subiect este »informer«

Răspunsuri: 3 440

Membru din: 25. aprilie 2012

Locație: Giroc

Profesia: fizician - programator - electronist - "manager" - wtf, complicat

  • Scrie un mesaj privat

61

vineri, 22. martie 2013, 10:28

Sigur ca vom discuta treburile astea Adi... da` cand ne apropiem de perioada in cauza ca pana atunci la fiecare pot interveni schimbari majore in alocarea timpului.
Tot ce discutam (sau ma rog, aproape tot :drac2: ) o sa postam aici.
----
"Cu cat cunosc mai bine oamenii, cu atat iubesc mai mult cainii."

Răspunsuri: 2 641

Membru din: 24. februarie 2012

Locație: Bucuresti

  • Scrie un mesaj privat

62

vineri, 22. martie 2013, 15:01

Totul pare foarte frumos, insa eu nu-mi mai fac planuri, daca e sa fie...va fi... :buaaaah: :gandesc: !
Mai bine sa taci si sa lasi impresia ca esti prost, decat sa vorbesti sa spulberi orice indoiala! Inteleptul nu spune ce stie, prostul nu stie ce spune!

pasek

Oblete

Răspunsuri: 32

Membru din: 14. septembrie 2012

Locație: Targu Jiu

  • Scrie un mesaj privat

63

vineri, 22. martie 2013, 16:55

super idee si super locatie !
multumiri lui silure pentru oferta... intrebare: vipere nu sint prin zona?

Zoran

ADMINISTRATOR

Răspunsuri: 8 041

Membru din: 9. ianuarie 2012

Locație: Rastatt/Germania - Divici+Deta/Romania

  • Scrie un mesaj privat

64

sâmbătă, 23. martie 2013, 06:47

:salut: ,

observand ca subiectul e important pt multi utilizatori, am creat un subiect aparte unde sa discutam despre vipere: Muscatura de vipera - cum ne comportam?
Pescuiește legal, și NU bracona!
C&R, un alt mod de a "savura" peștele...


www.pescuit-la-somn.com

zamfi

Știucă

Răspunsuri: 1 588

Membru din: 25. februarie 2012

Locație: Pe Mures...

  • Scrie un mesaj privat

65

sâmbătă, 23. martie 2013, 10:47

Bravo Zoran! Nu de alta dar e bine sa stim cum sa ne comportam ,nu de alta dar sa nu moara ...vipera! :ochi:

informer

Administrator

  • Autorul acestui subiect este »informer«

Răspunsuri: 3 440

Membru din: 25. aprilie 2012

Locație: Giroc

Profesia: fizician - programator - electronist - "manager" - wtf, complicat

  • Scrie un mesaj privat

66

duminică, 24. martie 2013, 21:43

Sa va ganditi daca n-ar fi o idee buna (1) ca cei ce produc anumite accesorii pentru pescuit la somn (cloncuri, monturi, plute etc.) sa organizeze un fel de "stand cu vanzare" si (2) poate facem si un mic concurs amical de cloncanit, cu taxe si premii simbolice. :ochi:
----
"Cu cat cunosc mai bine oamenii, cu atat iubesc mai mult cainii."

Eugen

Știucă

Răspunsuri: 970

Membru din: 4. martie 2012

Locație: Bucuresti

  • Scrie un mesaj privat

67

duminică, 24. martie 2013, 22:04

Eu nu voi participa datorita distantei prea mari si a lipsei de timp necesar pentru o astfel de iesire.
Salut ideea de a se organiza un concurs cu taxa simbolica. La momentul potrivit trimit unui organizator niste monturi de clonc si/sau accesorii pentru a fi oferite premiu.

Zoran

ADMINISTRATOR

Răspunsuri: 8 041

Membru din: 9. ianuarie 2012

Locație: Rastatt/Germania - Divici+Deta/Romania

  • Scrie un mesaj privat

68

luni, 25. martie 2013, 16:36

Eu nu voi participa datorita distantei prea mari si a lipsei de timp necesar pentru o astfel de iesire...
:necajit:

Bucuresti -> Eselnita sunt 380 km = 5 ore cu masina , asa spune google.
Deta -> Eselnita sunt 210 km = 3 ore si 30 minute cu masina...

Rastatt -> Eselnita sunt 1500 km = 15 ore cu masina...
Pescuiește legal, și NU bracona!
C&R, un alt mod de a "savura" peștele...


www.pescuit-la-somn.com

Eugen

Știucă

Răspunsuri: 970

Membru din: 4. martie 2012

Locație: Bucuresti

  • Scrie un mesaj privat

69

luni, 25. martie 2013, 17:27

Zoran, eu lucrez in ture de 24 ore. Ies dimineata la 8,30 din scarbici. Sunt dupa o noapte alba si de loc relaxanta. Pana imi arunc bagajele in masina si ma imbrac in hainele de "lupta" se face ora 11. Pana acolo fac 5-6 ore. Ajung, imi intind cortul si parchez. In dimineata urmatoare, avand in vedere "odihna" acumulata, ies din scutece pe la ora 8-9. fac o pescuiala si in dimineata urmatoare arunc bagajele in masina si o zbughesc catre casa. Esti de acord cu mine ca nu merita toata oboseala asta? Concediul de odihna il am in iulie. Schimburi de tura nu pot face deoarece este luna de varf pentru concedii.
Iti dai seama ca mi-ar fi facut o placere deosebita sa particip si sa ne cunoastem live, sa gustam o "citirice" galbena, tare si totusi blanda (obosita de anii avuti in "spinare"). Daca ai avea timpul liber necesar. te-as invita aici, in apropiere de Bucuresti, la 60-70km distanta. Drumul nu ar mai fi atat de obositor si efirtul depus de mine ar fi nesemnificativ, lucru pe care nu-l pot spune raportat la tine (distanta Deta - Oltenita sau Giurgiu sau Alexandria). Oricum speranta moare ultima si nu pot sti ce surprize imi rezerva viitorul (luna august).

Adi

Șalău

Răspunsuri: 378

Membru din: 14. iulie 2012

Locație: Stuttgart

  • Scrie un mesaj privat

70

luni, 25. martie 2013, 19:18

locatia este intr-adevar excelenta, din pacate nu primesc concediu in luna august, eu ajung abia pe la sfirsitul lui Septembrie, pacat ...mare pacat,
dar vorba lui Eugen , speranta moare la urma..totusi as dori sa fiu informat, daca este posibil ..cine stie..
:bravo:

silure

Biban

Răspunsuri: 91

Membru din: 19. februarie 2013

Locație: cazanele dunarii

  • Scrie un mesaj privat

71

marți, 26. martie 2013, 19:44

scuze pt intarziere,in privinta barcilor acestea vor fi bagate la apa si vor sta chiar in fata corturilor(a casei mele)iar cine doreste sa vina cu barca proprie trebuie sa-mi trimita cateva date(nume,prenume,lungime barca,latime,culoare,marca si putere motor si eventual nr.inmatriculare ambarcatiune cine are) ,pentru a va procura avizele de activitate(agrement) de la PF Orsova.cat despre vipere pot sa va spun ca in 10 ani nu a-m vazut niciuna desi merg acolo in fiecare weekend

72

marți, 26. martie 2013, 21:12

Inca este mult pana in august dar sper sa ajung si eu cateva zile pe acolo...macar un weekend ;) ...

73

marți, 26. martie 2013, 21:33

Inca este mult pana in august dar sper sa ajung si eu cateva zile pe acolo...macar un weekend ;) ...

Salut Zoli.
Dupa cum stiu, zona este senzationala ptr. intalnirea din august si nu numai.Ne-am bucura sa fi printre noi.
Te asteptam cu drag. :ochi:
:noroc:

74

miercuri, 27. martie 2013, 21:31

scuze pt intarziere,in privinta barcilor acestea vor fi bagate la apa si vor sta chiar in fata corturilor(a casei mele)iar cine doreste sa vina cu barca proprie trebuie sa-mi trimita cateva date(nume,prenume,lungime barca,latime,culoare,marca si putere motor si eventual nr.inmatriculare ambarcatiune cine are) ,pentru a va procura avizele de activitate(agrement) de la PF Orsova.cat despre vipere pot sa va spun ca in 10 ani nu a-m vazut niciuna desi merg acolo in fiecare weekend


voi veni cu o pneumatica de 2.7 si motor mic de 2.5cp (daca nu gasesc ceva mai mare pana atuncea :gandesc: )
cu cat timp inainte trebuie comunicate acele date?
barca o sa o tin in masina, e mai sigur si mai safe pt mine

Zoran

ADMINISTRATOR

Răspunsuri: 8 041

Membru din: 9. ianuarie 2012

Locație: Rastatt/Germania - Divici+Deta/Romania

  • Scrie un mesaj privat

75

joi, 28. martie 2013, 06:26

cu cat timp inainte trebuie comunicate acele date?


Parerea mea esta ca, cu vre-o luna inainte de intalnire sa aibe Silure lista doritorilor de intalnire.
Cred ca e bine sa fie comunicate oricum, chiar daca pina la urma "respectivul" nu mai poate veni.
Pescuiește legal, și NU bracona!
C&R, un alt mod de a "savura" peștele...


www.pescuit-la-somn.com

zamfi

Știucă

Răspunsuri: 1 588

Membru din: 25. februarie 2012

Locație: Pe Mures...

  • Scrie un mesaj privat

76

joi, 28. martie 2013, 09:11

Mah ce ma puteti enerva! :rizi:

Sincer as fi venit si pe jos la intalnire (cei care ma cunosc stiu ca nu am ambele vasle in apa :limba: ) dar luna august este luna de concediu la nevasta-mea :ochi: si ...Este adevarat ca si eu abia astept luna august sa ma intalnesc cu pestii Italiei ,deci nu pot sa dau vina numai pe ea . Insa nu se stie niciodata!

Ps:pe astia de pescuie din fata cortului ii primiti? :prieteni:

77

joi, 28. martie 2013, 10:12



... deci nu pot sa dau vina numai pe ea . Insa nu se stie niciodata!

Ps:pe astia de pescuie din fata cortului ii primiti? :prieteni:


Zamfi eu o sa trec pe acolo in drum spre Eselnita( daca va fi cazul sa ma duc) ... nu e cazul sa te duci pe jos :rizi: mai vorbim pana atunci :)

silure

Biban

Răspunsuri: 91

Membru din: 19. februarie 2013

Locație: cazanele dunarii

  • Scrie un mesaj privat

78

joi, 28. martie 2013, 10:37

datele puteti sa mi le trimite-ti din timp pentru a va procura avizele(sunt valabile tot anul de la km960 la km 1000aproximativ si nu costa nimic) cat despre permisele de pescuit nu stiu cum sa procedam sa le vizam pe toate la pf.severin

zamfi

Știucă

Răspunsuri: 1 588

Membru din: 25. februarie 2012

Locație: Pe Mures...

  • Scrie un mesaj privat

79

joi, 28. martie 2013, 12:43

@kzoli
Multumesc domnu coleg! Chestia cu mersul pe jos era o ...metafora :zambet: Oricum mi-ar face placere sa ne intalnim ,oriunde ,ca la Aiud te-am tot asteptat ... :noroc:

80

joi, 28. martie 2013, 13:13

:zambet: o sa vin in saptamanile acestea pe la Aiud, doar sa iasa soarele ;) ( aici ninge si acum ) si poate iesim la o stiucareala ... daca ai timp si chef :pescuit: :noroc:

Subiecte asemănătoare