Nu ești autentificat ca membru.

Scule și accesorii de pescuit - unul din cele mai mari Shop-uri din Germania! Gutt-Blei (plumbi pentru pescuit) Pescuit la somn pe Ebro - Spania, Po - Italia ... Clonc-uri "perfecte" Hand-Made in Germany (Tilo Andreas)
Sonare, fire textile, mulinete somn... Shop cu accesorii de spinning Excursii pescuit la somn Shop cu accesorii de pescuit

Dragă oaspete, bine ai venit la: Forum Pescuit la Somn. Dacă cumva ești pt. prima dată pe această pagină, te rog citește tot ce scrie la Ajutor. Acolo îți va fi explicat cum să navighezi prin acest forum. După aceea te poți înregistra pt. a putea folosi toate funcțiunile acestui forum. Folosește formularul de înregistrare Înregistrează-te, pentru a-ți crea un cont de utilizator sau informează-te mai întâi complet și detaliat asupra procesului de înregistrare. Dacă cumva te-ai înregistrat deja, te poți aici autentifica.

silure

Biban

Răspunsuri: 91

Membru din: 19. februarie 2013

Locație: cazanele dunarii

  • Scrie un mesaj privat

41

marți, 19. martie 2013, 11:07

k.dar tre sa va spun ca mergem pe autogospodarire ,restaurante nu sunt in zona iar femeile de serviciu sunt in concediu.

Zoran

ADMINISTRATOR

Răspunsuri: 8 041

Membru din: 9. ianuarie 2012

Locație: Rastatt/Germania - Divici+Deta/Romania

  • Scrie un mesaj privat

42

marți, 19. martie 2013, 11:17

k.dar tre sa va spun ca mergem pe autogospodarire ,restaurante nu sunt in zona iar femeile de serviciu sunt in concediu.


Exact asa vom face!
Pescuiește legal, și NU bracona!
C&R, un alt mod de a "savura" peștele...


www.pescuit-la-somn.com

43

marți, 19. martie 2013, 12:02

Dacă pescuim în Mraconia este super dar dacă ieşim pe Dunăre cine rămâne planton la tabără?


Planton se face cu shimbul dimineata unii seara altii cei care stau la corturi pot sa pescuiasca la stationar sau la spinn sau chiar sa faca mancare... daca se pricep la gatit ;) :buaaaah:

Răspunsuri: 8

Membru din: 27. februarie 2013

Locație: ALEXANDRIA, TELEORMAN, ROMANIA

Profesia: Manager Euroglass

  • Scrie un mesaj privat

44

marți, 19. martie 2013, 14:00

Felicitari pentru idee!
Pana in august o sa fie multe pagini de discutii si propuneri pe aceasta tema.Si eu consider ca zona Cazanelor Mari sau Mici ar fi cea mai buna alegere.
Eu oricum ma inscriu...ca oricum 80% din iesirile la Dunare le fac acolo.
Am putea face mai multe intalniri in lunile iulie-august....de exemplu la mijlocul lunii august, vecinii nostri sarbi organizeaza la Tekija(vis-a-vis de Orsova), in fiecare an(anul acesta editia 30)
un concurs de pescuit la clonc numit"Zlatna Bucka", in traducere"Cloncul de aur", unde am putea sa reprezentam NATIONALA-sunt sigur ca am fi primiti cu caldura.Cica atmosfera este incendiara(pescuit-2 manse de 6 ore in 2 zile, lautari, purcei la protap,vitel la protap+.....pivo(bere) multa.
Si ca sa va bag in atmosfera cloncul de aur 2012 :buaaaah:
Super misto ar fi!!....mai ales cu un protap :buaaaah: ... Daca mai si prindem cativa mustaciosi, imi trimit nevasta singura in Grecia in concediu! :pauza: eu vin sa stau cu baietii!! :ochi:
:pescuit: trebuie sa ai rabdare!

45

marți, 19. martie 2013, 14:36

Super idee!

M-as baga si eu cu mare placere.

deyu

Biban

Răspunsuri: 120

Membru din: 13. iulie 2012

Locație: Arad

Profesia: Student

  • Scrie un mesaj privat

46

marți, 19. martie 2013, 14:39

Prezent la datorie ca de fiecare data :bucuros2:

coste81

Biban

Răspunsuri: 173

Membru din: 12. ianuarie 2013

Locație: Alba Iulia

  • Scrie un mesaj privat

47

marți, 19. martie 2013, 16:45

Daca este loc bun de stationar acolo unde punem corturile eu o sa stau linistit acolo ca nu vreau sa ies pe dunare (eventual asa intr-o plimbarica sau la o demosntratie de clonc daca am loc pe undeva). Cat despre nevasta si copii mi-ar place sa ii pot caza prin zona pe la o pensiune ceva. Pe cate zile facem iesirea?

informer

Administrator

  • Autorul acestui subiect este »informer«

Răspunsuri: 3 440

Membru din: 25. aprilie 2012

Locație: Giroc

Profesia: fizician - programator - electronist - "manager" - wtf, complicat

  • Scrie un mesaj privat

48

marți, 19. martie 2013, 17:43

Pe cate zile facem iesirea?
Inca n-am stabilit cate zile stam, mi-ar placea ca o "sesiune" sa includa 2 weekend-uri consecutive.

Ma gandeam ca poate vin unii, predau "stafeta" altora, cand pleaca astia vin iar cei dinainte sau altii... si tot asa. :)
In felul asta ar avea posibilitatea mai multi sa participe, am ajunge sa cunoastem locurile, cum / la ce si pe unde merge etc.
Oricum mai ramane sa vorbim cand se apropie vremea, sa vedem de cate zile libere "face rost" fiecare. :ochi:
----
"Cu cat cunosc mai bine oamenii, cu atat iubesc mai mult cainii."

49

marți, 19. martie 2013, 17:48

fratilor sa va lamuresc am 8 locuri in casa, 3 locuri in rulota ,curte inchisa pt vreo 20 corturi apa potabila, curent electric ,lemne de foc un gratar fix si vreo 3 mobile si daca nu vreti sa va arat locurile bune de pescuit stau si am grija si de masini :welcome: .eu am concediu toata luna august si jumatate din iulie si daca vreti ma gasiti aici



dumnezeule, acolo e paradisul :buaaaah:
cred ca stii ca ai devenit brusc cel mai invidiat de pe acest forum :zambet:

C. B.

Șalău

Răspunsuri: 210

Membru din: 22. august 2012

Locație: Suceava

  • Scrie un mesaj privat

50

marți, 19. martie 2013, 18:10

Adi ,iti sustin ideea .
Mi-ar placea sa particip ,insa cred ca stiti cum e la 14 ani ...insa in viitor totul va fi posibil .
Ar fi interesant ca cineva sa filmeze si sa faca poze, iar cand se va incheia tabara sa imbogatim siteul si forumul cu videouri cu membri(intelegem mult mai bine de la romani ,decat de la unguri)

Continui sa cred ca va fi o experienta de vis :apl: :apl:

Tyrael

Știucă

Răspunsuri: 601

Membru din: 10. decembrie 2012

Locație: Rm Valcea

  • Scrie un mesaj privat

51

marți, 19. martie 2013, 18:12

Ce priveliste, trebuie sa fac tot posibilul sa ajung acolo!!!!!! Adi? Ce zici?

informer

Administrator

  • Autorul acestui subiect este »informer«

Răspunsuri: 3 440

Membru din: 25. aprilie 2012

Locație: Giroc

Profesia: fizician - programator - electronist - "manager" - wtf, complicat

  • Scrie un mesaj privat

52

marți, 19. martie 2013, 18:28

Privelistea aia-i de la sarbi (cum se vede de la sarbi...) dar locurile sunt intr-adevar super faine.
Daca n-ati mai fost in zona, n-o sa va para rau daca o sa veniti... de fapt n-o sa va para nici daca ati mai fost. :)
----
"Cu cat cunosc mai bine oamenii, cu atat iubesc mai mult cainii."

coste81

Biban

Răspunsuri: 173

Membru din: 12. ianuarie 2013

Locație: Alba Iulia

  • Scrie un mesaj privat

53

marți, 19. martie 2013, 18:48

Sunt de-a dreptul impresionat de ce este acolo. Trebuie sa ajung acolo!!!! :buaaaah:

silure

Biban

Răspunsuri: 91

Membru din: 19. februarie 2013

Locație: cazanele dunarii

  • Scrie un mesaj privat

54

marți, 19. martie 2013, 19:18

si o fotografie din mraconia catre muntele de la sarbi de unde a fost facuta prima poza

LARRY

Știucă

Răspunsuri: 1 334

Membru din: 1. martie 2012

Locație: Galați

  • Scrie un mesaj privat

55

miercuri, 20. martie 2013, 06:55

Mirobolant......dar cu balaurii din zona mea ce fac ? :rizi:
Prefer să fiu urât pentru ceea ce sunt decât să fiu iubit pentru ceea ce nu sunt.

Zoran

ADMINISTRATOR

Răspunsuri: 8 041

Membru din: 9. ianuarie 2012

Locație: Rastatt/Germania - Divici+Deta/Romania

  • Scrie un mesaj privat

56

miercuri, 20. martie 2013, 07:03

Mirobolant......dar cu balaurii din zona mea ce fac ? :rizi:


Le dai o pauza, Larry! Sa-si adune puterile pt drill-uri mai spectaculoase... nu cred ca ti ia nimeni de acolo timp de 5-6 zile, sau?
Pescuiește legal, și NU bracona!
C&R, un alt mod de a "savura" peștele...


www.pescuit-la-somn.com

mane81

Știucă

Răspunsuri: 1 433

Membru din: 15. aprilie 2012

Locație: Romania Rm Valcea-Italia Modena

  • Scrie un mesaj privat

57

vineri, 22. martie 2013, 00:39

Sper sa pot ajunge si eu la intalnire.O sa fac tot posibilul pentru ca vreau sa va intalnesc :zambet: .O sa incerc sa ajung...oricum felicitari pentru initiativa, imi imaginez cum o sa fim peste cativa ani aici pe forum o comunitate importanta.

Răspunsuri: 396

Membru din: 24. iunie 2012

Locație: bucuresti

Profesia: economist

  • Scrie un mesaj privat

58

vineri, 22. martie 2013, 09:12

salut
avem pe unde sa lansam barcile la apa?
interesanta oferta :gandesc:

informer

Administrator

  • Autorul acestui subiect este »informer«

Răspunsuri: 3 440

Membru din: 25. aprilie 2012

Locație: Giroc

Profesia: fizician - programator - electronist - "manager" - wtf, complicat

  • Scrie un mesaj privat

59

vineri, 22. martie 2013, 09:21

salut
avem pe unde sa lansam barcile la apa?
interesanta oferta :gandesc:
Sper ca ne descurcam, altfel ar fi doar picnic... :).
----
"Cu cat cunosc mai bine oamenii, cu atat iubesc mai mult cainii."

Răspunsuri: 396

Membru din: 24. iunie 2012

Locație: bucuresti

Profesia: economist

  • Scrie un mesaj privat

60

vineri, 22. martie 2013, 10:18

salut costi
astept cu interes detalii.

P.S.as avea o sugestie daca nu deranjez. am putea sa formam niste echipe eventual si cei care sant mai aproape de locatia care se va stabili sa vina cu barcile iar cei care vin mai de departe sa mearga cu ei iar costurile sa se imparta nemteste.
:gandesc: