Nu ești autentificat ca membru.

Scule și accesorii de pescuit - unul din cele mai mari Shop-uri din Germania! Gutt-Blei (plumbi pentru pescuit) Pescuit la somn pe Ebro - Spania, Po - Italia ... Clonc-uri "perfecte" Hand-Made in Germany (Tilo Andreas)
Sonare, fire textile, mulinete somn... Shop cu accesorii de spinning Excursii pescuit la somn Shop cu accesorii de pescuit

Dragă oaspete, bine ai venit la: Forum Pescuit la Somn. Dacă cumva ești pt. prima dată pe această pagină, te rog citește tot ce scrie la Ajutor. Acolo îți va fi explicat cum să navighezi prin acest forum. După aceea te poți înregistra pt. a putea folosi toate funcțiunile acestui forum. Folosește formularul de înregistrare Înregistrează-te, pentru a-ți crea un cont de utilizator sau informează-te mai întâi complet și detaliat asupra procesului de înregistrare. Dacă cumva te-ai înregistrat deja, te poți aici autentifica.

Zoran

ADMINISTRATOR

Răspunsuri: 8 041

Membru din: 9. ianuarie 2012

Locație: Rastatt/Germania - Divici+Deta/Romania

  • Scrie un mesaj privat

21

luni, 18. martie 2013, 19:17

Si ca sa va bag in atmosfera cloncul de aur 2012




Cata, aia-s macelari!!!! :doarecapu: Profesori macelariii :soc:

Eu nu pot sa merg la concurs cu aia, sorry! Dar daca vrei, organizam noi un "concurs" C&R si mergem sa eliberam in fata comisie lor cel mai mare somn prins de noi :drac2:
Pescuiește legal, și NU bracona!
C&R, un alt mod de a "savura" peștele...


www.pescuit-la-somn.com

22

luni, 18. martie 2013, 19:40

Dar daca vrei, organizam noi un "concurs" C&R si mergem sa eliberam in fata comisie lor cel mai mare somn prins de noi

Perfect de acord.Mergem cateva echipaje din RO, ne inscriem aparent in concurs,...si la final......surpriza cu eliberari+TV+atragem atentia.... :limba: facem si noi ca organizatiile astea cu protectia animalelor.
Nu cred ca o sa se supere ca eliberam pestii si le lasam lor locurile 1,2,3 :rizi:
P.S.Parca-i mult mai fain sa eliberezi un somn capital in fata unei comisii :apl: :bucuros2:

Ediseu

Știucă

Răspunsuri: 695

Membru din: 21. iulie 2012

Locație: London

  • Scrie un mesaj privat

23

luni, 18. martie 2013, 20:22

:salut: Doamne ce va invidiez,
Miar placea sa pot sa fac si eu parte la iesirea asta,dar.....
Programul pe anul asta deja este stabilit, si nu-mi ramane nimic de facut decat sa va urmaresc pe acest forum!! :nervos: :nervos:
Felicitari pentru idee! :apl:

Nelutu

Biban

Răspunsuri: 126

Membru din: 11. septembrie 2012

Locație: Timisoara

Profesia: Mecanic intretinere si mentenanta

  • Scrie un mesaj privat

24

luni, 18. martie 2013, 20:41

Acu deabia am reusit sa ajung la calc. F. buna ideea lui Costi si Zoran, dupa cum i-am spus si lui Costi la tel., eu as propune o locatie in amonte de barajul PF2. Avantaje: zona f. vasta, locuri cu adancimi de la 4-5 m si pana la 30-40 m in apropiere de baraj sau ecluza ( nu chiar langa baraj ca nu-i voie pana la 500 m), nu-i noroi chiar daca ploua o luna intreaga, in plus de asta ... zona nu-i pescuita de pescari de somn la clonc, doar sarbii bat cloncul in malul lor dar asta-i la peste 600 m de noi, in linie dreapta. Prin 2005 parca, un sarb a venit cu cloncul pana spre malul nostru, stia romaneste (cred ca era sarb de nationalitate romana) asa ca am schimbat cateva cuvinte cu el. S-a laudat ca cel mai mare somn prins de el in zona a avut peste 80 kg., a mai chemat inca 3 sarbi cu barcile sa-l ajute sa-l scoata, dar a avut destui care nu i-a putut scoate dupa ce l-au tractat prin toata zona. :ochi: :zambet:

25

luni, 18. martie 2013, 21:46

Daca cineva se ofera sa imi 'tina lectii de cloncanit", vin si eu cu placere cateva zile ... cel putin sper sa pot veni si eu in perioada respectiva :noroc: :noroc:

Zoran

ADMINISTRATOR

Răspunsuri: 8 041

Membru din: 9. ianuarie 2012

Locație: Rastatt/Germania - Divici+Deta/Romania

  • Scrie un mesaj privat

26

luni, 18. martie 2013, 21:53

Daca cineva se ofera sa imi 'tina lectii de cloncanit", vin si eu cu placere cateva zile ... cel putin sper sa pot veni si eu in perioada respectiva :noroc: :noroc:


Cu drag! :zambet:
Pescuiește legal, și NU bracona!
C&R, un alt mod de a "savura" peștele...


www.pescuit-la-somn.com

27

luni, 18. martie 2013, 22:21

aveti dreptate locurile de campare sunt f.putine si incomode in zona cazanelor mici(in cazanele mari nu se poate campa),dar se poate rezolva f.usor fiindca eu am un teren si o casuta in golful mraconia de unde se poate pleca cu barca spre toate locurile de pescuit din zona.


este super,
se poate campa? masinile unde pot fi lasate?
in alta ordine de idei, putem sa inchiriem si cate o camera la o pensiune ceva (eu am stat la Pui de Urs, destul de spartan dar foarte acceptabil la pret - pensiune de pescari)

Citat

Se doreste o iesire cu neveste/prietene, copii, catei? sau pur tehnica. pescuit pescuit pescuit si bere


cu cateii si berea sunt de acord, cu restul................no offence dar vreau sa pescuiesc si sa ma simt bine cu baietii - stiu sunt misogin, dar.......asta este (am experienta de la o alta intalnire tot in clisura, cu neveste, purcel copii... :zid: )
cat priveste datul lectiilor la pescuit cu cloncul la sarbi............ :gandesc:
hmmm, eu zic ca suntem mici copii pe langa ei (marea majoritate dintre noi), i-am vazut pe Dunare in clisura si.......profesori (Zorane, macelari, sau nu, sunt pescari de Dunare si al draqu de buni la somn)
concursul ala este intradevar o "macelarie", insa nu le poti imputa prea multe decat faptul ca nu au evoluat si au ramas tot la stadiul de pescuit arhaic

sincer prefer zona clisurii pt ca intre reprize de cloncanit pot incerca si doua trei maini la salau :ochi:

Zoran

ADMINISTRATOR

Răspunsuri: 8 041

Membru din: 9. ianuarie 2012

Locație: Rastatt/Germania - Divici+Deta/Romania

  • Scrie un mesaj privat

28

luni, 18. martie 2013, 22:34

se poate campa? masinile unde pot fi lasate?
in alta ordine de idei, putem sa inchiriem si cate o camera la o pensiune ceva


:rizi: eu dorm in aer liber, doar pe patul de campanie cind merg la Dunare. Odata m-am trezit abia cind imi intra apa de ploaie prin urechi :rizi: :bucuros2:
Pescuiește legal, și NU bracona!
C&R, un alt mod de a "savura" peștele...


www.pescuit-la-somn.com

informer

Administrator

  • Autorul acestui subiect este »informer«

Răspunsuri: 3 440

Membru din: 25. aprilie 2012

Locație: Giroc

Profesia: fizician - programator - electronist - "manager" - wtf, complicat

  • Scrie un mesaj privat

29

luni, 18. martie 2013, 22:43

se poate campa? masinile unde pot fi lasate?
in alta ordine de idei, putem sa inchiriem si cate o camera la o pensiune ceva
:rizi: eu dorm in aer liber, doar pe patul de campanie cind merg la Dunare. Odata m-am trezit abia cind imi intra apa de ploaie prin urechi :rizi: :bucuros2:
Apai io-s nici nici... am un cort "de crapar", cu pat pliant, masuta si lumina automata cu infrarosii sa gasesc repede iesirea daca suna avertizoru`... :limba: .
Daca as putea sa-l pun undeva cat mai aproape de apa si implicit de barca (as lua-o cu mine in cort da` nu incape :rizi: ) as fi foarte multumit. :)
----
"Cu cat cunosc mai bine oamenii, cu atat iubesc mai mult cainii."

Tyrael

Știucă

Răspunsuri: 601

Membru din: 10. decembrie 2012

Locație: Rm Valcea

  • Scrie un mesaj privat

30

luni, 18. martie 2013, 23:31

pfff tare mi-as dori... sper sa ajung

Zoran

ADMINISTRATOR

Răspunsuri: 8 041

Membru din: 9. ianuarie 2012

Locație: Rastatt/Germania - Divici+Deta/Romania

  • Scrie un mesaj privat

31

marți, 19. martie 2013, 06:55

se poate campa? masinile unde pot fi lasate?
in alta ordine de idei, putem sa inchiriem si cate o camera la o pensiune ceva


:rizi: eu dorm in aer liber, doar pe patul de campanie cind merg la Dunare. Odata m-am trezit abia cind imi intra apa de ploaie prin urechi :rizi: :bucuros2:



Dupa acea iesire unde a baltit apa pe patul de campare pina sa simt eu ceva, mi-am luat un "cort" Ruck-Zuck (montaj rapid) care sa ma protejeze de ploie.
Dar, toate astea necesita spatiu in masina, mult spatiu, si daca nu l-as fi avut, sunt convins ca m-as caza si eu la vreo pensiune.

aveti dreptate locurile de campare sunt f.putine si incomode in zona cazanelor mici(in cazanele mari nu se poate campa),dar se poate rezolva f.usor fiindca eu am un teren si o casuta in golful mraconia de unde se poate pleca cu barca spre toate locurile de pescuit din zona.


Cam cite corturi se pot amplasa pe acel teren?
Pescuiește legal, și NU bracona!
C&R, un alt mod de a "savura" peștele...


www.pescuit-la-somn.com

ovidiu

Știucă

Răspunsuri: 811

Membru din: 24. februarie 2012

Locație: Timişoara/Jud.HD Sîntandrei

  • Scrie un mesaj privat

32

marți, 19. martie 2013, 07:27

Dacă pescuim în Mraconia este super dar dacă ieşim pe Dunăre cine rămâne planton la tabără?
Salut şi bucuraţi-vă de natură.

Zoran

ADMINISTRATOR

Răspunsuri: 8 041

Membru din: 9. ianuarie 2012

Locație: Rastatt/Germania - Divici+Deta/Romania

  • Scrie un mesaj privat

33

marți, 19. martie 2013, 07:37

Salut Ovidiu,
nu cred ca vom iesi cu totii odata pe Dunare, tot timpul va ramane cineva la tabara.
Pescuiește legal, și NU bracona!
C&R, un alt mod de a "savura" peștele...


www.pescuit-la-somn.com

informer

Administrator

  • Autorul acestui subiect este »informer«

Răspunsuri: 3 440

Membru din: 25. aprilie 2012

Locație: Giroc

Profesia: fizician - programator - electronist - "manager" - wtf, complicat

  • Scrie un mesaj privat

34

marți, 19. martie 2013, 07:40

Salut Ovidiu,
nu cred ca vom iesi cu totii odata pe Dunare, tot timpul va ramane cineva la tabara.
... sau daca nu-i nimeni mahmur sau cu diaree sau... o sa dam cu banu`. :rizi: :ochi:
Sau de exemplu eu merg de cele mai multe ori la pescuit cu prietena... daca-i soare, face plaja in tabara oricate zile... da` nu insist, daca vreti o "fecioreasca", asa o facem. :ochi:
----
"Cu cat cunosc mai bine oamenii, cu atat iubesc mai mult cainii."

Zoran

ADMINISTRATOR

Răspunsuri: 8 041

Membru din: 9. ianuarie 2012

Locație: Rastatt/Germania - Divici+Deta/Romania

  • Scrie un mesaj privat

35

marți, 19. martie 2013, 09:01

Salut Silure,
As avea o intrebare in legatura cu locatia la Mraconia… cum este acolo cu jet-ski-urile, barcile de viteza, ski nautic...?
Pescuiește legal, și NU bracona!
C&R, un alt mod de a "savura" peștele...


www.pescuit-la-somn.com

informer

Administrator

  • Autorul acestui subiect este »informer«

Răspunsuri: 3 440

Membru din: 25. aprilie 2012

Locație: Giroc

Profesia: fizician - programator - electronist - "manager" - wtf, complicat

  • Scrie un mesaj privat

36

marți, 19. martie 2013, 09:39

Zorane, parerea mea este ca peste tot pe Dunare unde-i plin de cabane si vilutze de weekend or sa fie si skijet-uri, barci cu motor etc.
Nu cred ca Mraconia face exceptie, mai ales ca-i o zona ferita fata de cursul normal al Dunarii.
Nu prea-mi vine sa cred ca golful propriu zis o sa fie prea OK de pescuit in perioada aia, eventual partea de la iesire in Dunare... daca nu-s prea multi gura casca pe pod, care se uita la "Decebal" si dau cu pietre in apa... :rizi: .
Partea frumoasa a locatiei este ca ajungi rapid in Cazanele Mari sau Mici si acolo nu-i chiar asa aglomerat.
----
"Cu cat cunosc mai bine oamenii, cu atat iubesc mai mult cainii."

silure

Biban

Răspunsuri: 91

Membru din: 19. februarie 2013

Locație: cazanele dunarii

  • Scrie un mesaj privat

37

marți, 19. martie 2013, 10:23

fratilor sa va lamuresc am 8 locuri in casa, 3 locuri in rulota ,curte inchisa pt vreo 20 corturi apa potabila, curent electric ,lemne de foc un gratar fix si vreo 3 mobile si daca nu vreti sa va arat locurile bune de pescuit stau si am grija si de masini :welcome: .eu am concediu toata luna august si jumatate din iulie si daca vreti ma gasiti aici

silure

Biban

Răspunsuri: 91

Membru din: 19. februarie 2013

Locație: cazanele dunarii

  • Scrie un mesaj privat

38

marți, 19. martie 2013, 10:32

fratilor sa va lamuresc am 8 locuri in casa, 3 locuri in rulota ,curte inchisa pt vreo 20 corturi apa potabila, curent electric ,lemne de foc un gratar fix si vreo 3 mobile si daca nu vreti sa va arat locurile bune de pescuit stau si am grija si de masini :welcome: .eu am concediu toata luna august si jumatate din iulie si daca vreti ma gasiti aici

informer

Administrator

  • Autorul acestui subiect este »informer«

Răspunsuri: 3 440

Membru din: 25. aprilie 2012

Locație: Giroc

Profesia: fizician - programator - electronist - "manager" - wtf, complicat

  • Scrie un mesaj privat

39

marți, 19. martie 2013, 10:32

Beton!!! :bucuros2: :bucuros2: :noroc:
----
"Cu cat cunosc mai bine oamenii, cu atat iubesc mai mult cainii."

Zoran

ADMINISTRATOR

Răspunsuri: 8 041

Membru din: 9. ianuarie 2012

Locație: Rastatt/Germania - Divici+Deta/Romania

  • Scrie un mesaj privat

40

marți, 19. martie 2013, 10:55

REZERVAT!

Super fain, si daca ramane valabila oferta ta pina in vara, o acceptam cu drag!
Detaliile le putem discuta pe MP si telefon :bucuros:
Pescuiește legal, și NU bracona!
C&R, un alt mod de a "savura" peștele...


www.pescuit-la-somn.com