Nu ești autentificat ca membru.

Scule și accesorii de pescuit - unul din cele mai mari Shop-uri din Germania! Gutt-Blei (plumbi pentru pescuit) Pescuit la somn pe Ebro - Spania, Po - Italia ... Clonc-uri "perfecte" Hand-Made in Germany (Tilo Andreas)
Sonare, fire textile, mulinete somn... Shop cu accesorii de spinning Excursii pescuit la somn Shop cu accesorii de pescuit

Dragă oaspete, bine ai venit la: Forum Pescuit la Somn. Dacă cumva ești pt. prima dată pe această pagină, te rog citește tot ce scrie la Ajutor. Acolo îți va fi explicat cum să navighezi prin acest forum. După aceea te poți înregistra pt. a putea folosi toate funcțiunile acestui forum. Folosește formularul de înregistrare Înregistrează-te, pentru a-ți crea un cont de utilizator sau informează-te mai întâi complet și detaliat asupra procesului de înregistrare. Dacă cumva te-ai înregistrat deja, te poți aici autentifica.

zamfi

Știucă

Răspunsuri: 1 588

Membru din: 25. februarie 2012

Locație: Pe Mures...

  • Scrie un mesaj privat

341

duminică, 18. august 2013, 12:00

Adi te salut de pe Egeea! Vacanta placuta! Lasa ca prindem somni pe Mures!

spricope

Oblete

Răspunsuri: 8

Membru din: 28. octombrie 2012

Locație: Iasi

Profesia: inginer IT

  • Scrie un mesaj privat

342

duminică, 18. august 2013, 18:28

Distractie maxima, si asteptam primele relatari!

Ediseu

Știucă

Răspunsuri: 695

Membru din: 21. iulie 2012

Locație: London

  • Scrie un mesaj privat

343

duminică, 18. august 2013, 21:40

Oare ce-or mai face baietzii nostrii??? :pescuit: :pescuit: :pescuit:

Nu avem nici un mesaj de la Ei!! :gandesc:

Feri

Șalău

Răspunsuri: 348

Membru din: 4. martie 2013

Locație: Cluj-Napoca

Profesia: administrator

  • Scrie un mesaj privat

344

duminică, 18. august 2013, 22:41

Ce-o fi cu băieţii ?
Păi eu cred că ar fi posibil următoarele : prind şi se distrează la greu, au dat de gustul berii şi nu au vreme de pierdut la tastatură, sau poate s-au dat la sârbi să le dea lecţii de prins dar mai ales de c&r, că la altceva nici nu vreau să mă gandesc. :zambet: :zambet: :zambet:

Răspunsuri: 22

Membru din: 15. mai 2013

Locație: Romania

  • Scrie un mesaj privat

345

duminică, 18. august 2013, 23:44

Poate nu au semnal.

Ediseu

Știucă

Răspunsuri: 695

Membru din: 21. iulie 2012

Locație: London

  • Scrie un mesaj privat

346

luni, 19. august 2013, 07:30

Poate ne pastreaza toate surprizele pentru

finalul partidei. :buaaaah:

Sau..... :gandesc:

Răspunsuri: 170

Membru din: 12. iulie 2012

Locație: Clisura Dunarii

Profesia: Pescar

  • Scrie un mesaj privat

347

luni, 19. august 2013, 17:13

azi s-a/se strange tabara si se muta la Divici in speranta ca vor aparea capturi....abia ieri au iesit 3 somni la pozat pana atunci n-au pus botul indiferent de momeala.
din pacate deplasarile turistilor au pus probleme unui pescuit relaxant asa cum am anticipat :(
am trecut doar vineri seara pe la tabara si in rest m-am mai intersectat pe apa cu cativa dintre participanti.
la stationar se mai prindea cate ceva dar capturile cu indulgenta puteau primi numele de moace...
ca si concluzie, detalii despre capturi si poze in zilele urmatoare iar ca o nota personala, nu e de mers in Cazane/Mraconia pe timpul verii :|
http://www.smartfishing.info

"It's nice to be important, but it's more important to be nice"

Ediseu

Știucă

Răspunsuri: 695

Membru din: 21. iulie 2012

Locație: London

  • Scrie un mesaj privat

348

luni, 19. august 2013, 18:19

Johnny Bravo, :salut:
Multumim ca macar tu ne relatezi cate ceva de la Tabara!!
Deci atatia meseriasi si inca nimic punctabil?? :gandesc: :gandesc:
Care sa fie cauza oare???

danmiclau56

Știucă

Răspunsuri: 1 579

Membru din: 2. mai 2013

Locație: TM

  • Scrie un mesaj privat

349

luni, 19. august 2013, 19:59

Ce-o fi cu băieţii ?
Păi eu cred că ar fi posibil următoarele : prind şi se distrează la greu, au dat de gustul berii şi nu au vreme de pierdut la tastatură, sau poate s-au dat la sârbi să le dea lecţii de prins dar mai ales de c&r, că la altceva nici nu vreau să mă gandesc.
Poate ne pastreaza toate surprizele pentru

finalul partidei.
Deci atatia meseriasi si inca nimic punctabil??
Care sa fie cauza oare???
De la cineva care a fost si a pescuit in tabara de la Mraconia: Nu sa prins nimic pina dumineca si atunci unul de 1m ptins de Zoran. Dupa ce a curs bere :noroc: cita apa pe Dunare ce putea sa
urmeze decat distractie maxima :buaaaah: :bucuros2:.Sirbi erau pe apa erau disperati :nervos: incercau sa cumpere pesti de la localnici :zambet: aveau concursul cloncul de aur :doarecapu: .
surprize:cea mai mare surpriza a fost (ca nu au fost surprize) :rizi: :rizi: :rizi: :ochi: .
Celor care nu au reusit sa ajunga din diferite motive ar cam trebui sa le para rau pentru ca, (chiar daca nu a tras pestele)au fost clipe de neuitat cu care nu te intilnesti decit o data in viata :apl:
Pe scurt distractie maxima :bucuros2: pe care asi repetao de cite ori as avea ocazia :ciao:
lumea vorbeste,si vorbeste,si vorbeste,iar cind nu mai stie ce sa spuna, INVENTEAZA

Zoran

ADMINISTRATOR

Răspunsuri: 8 041

Membru din: 9. ianuarie 2012

Locație: Rastatt/Germania - Divici+Deta/Romania

  • Scrie un mesaj privat

350

luni, 19. august 2013, 21:03

Johnny Bravo, :salut:
Multumim ca macar tu ne relatezi cate ceva de la Tabara!!
Deci atatia meseriasi si inca nimic punctabil?? :gandesc: :gandesc:
Care sa fie cauza oare???

:salut: , in sfarsit am acces la net de pe calculator. Am reusit cu Deyu, Alin (prieten cu Deyu) si Adi (cumnatul meu) sa ne instalam. De maine incercam sa pescuim din nou. Apa are inca 28° C, vantul va bate tare.

JB are dreptate, pe apa in zona cazanelor e in weekend Sat de Vacanta: 30 de barci trec pe ora, cu viteza si valuri, miscare continuua care ingreuneaza extrem pescuitul la clonc.

Mai multe detalii si poze vor veni maine de la Informer. :ciao:
Pescuiește legal, și NU bracona!
C&R, un alt mod de a "savura" peștele...


www.pescuit-la-somn.com

  • »bogdanbogdan« a fost blocat

Răspunsuri: 208

Membru din: 4. august 2013

Locație: giurgiu

  • Scrie un mesaj privat

351

marți, 20. august 2013, 00:26

stati linistiti ca si la giurgiu sau calarasi tot asa e pe duanare, sat de vacanta. circula astia cu barcile ceva de groaza. sambata erau niste bucuresteni cu generator si muzica. dar noi tot pescuim, si mai si prindem. la cati profesori si meseriasi sunteti acolo, astept vesti mari de la voi. vesti peste 2m lungime...
fir intins!

Zoran

ADMINISTRATOR

Răspunsuri: 8 041

Membru din: 9. ianuarie 2012

Locație: Rastatt/Germania - Divici+Deta/Romania

  • Scrie un mesaj privat

352

marți, 20. august 2013, 05:13

vesti peste 2m lungime..

nu mai sunt... :zambet:
Pescuiește legal, și NU bracona!
C&R, un alt mod de a "savura" peștele...


www.pescuit-la-somn.com

danmiclau56

Știucă

Răspunsuri: 1 579

Membru din: 2. mai 2013

Locație: TM

  • Scrie un mesaj privat

353

marți, 20. august 2013, 07:06

vesti peste 2m lungime..

nu mai sunt... :zambet:
O singura complectare:sunt foarte multi de 2 m chiar si mai mari care au aparut pe sonar!doar ca nu au muscat :nervos: .
lumea vorbeste,si vorbeste,si vorbeste,iar cind nu mai stie ce sa spuna, INVENTEAZA

Ediseu

Știucă

Răspunsuri: 695

Membru din: 21. iulie 2012

Locație: London

  • Scrie un mesaj privat

354

marți, 20. august 2013, 07:44

:zambet: Oops. :salut:

Dragilor ati aparut? :bucuros2:

Mi-ati lipsit, sincer. Ei acum asteptam amanunte!!!

Vecineee sa traiesti!! :noroc:

silure

Biban

Răspunsuri: 91

Membru din: 19. februarie 2013

Locație: cazanele dunarii

  • Scrie un mesaj privat

355

marți, 20. august 2013, 10:24

Problema noastra a romanilor este ca nu stim sa ne conducem barca decat cu viteza maxima si cand nu iese nimic asa cum vrem aratam cu degetul catre altii.Cati dintre noi cei din tabara ne-am deplasat catre locul de pescuit sau inapoi catre tabara decent fara sa deranjam pe altii?

356

marți, 20. august 2013, 11:29

Asa este la pescuit, ar fi prea simplu daca ar fi "altfel" ... v-ati intalnit, a-ti schimbat cateva vorbe "live" si a-ti incercat sa pacaliti niste pesti cu mai mult sau mai putin noroc/ pricepere... sper sa ajung si eu macar la anu', macar sa bem o bere, un suc si sa "povestim"... :pescuit:

  • »bogdanbogdan« a fost blocat

Răspunsuri: 208

Membru din: 4. august 2013

Locație: giurgiu

  • Scrie un mesaj privat

357

marți, 20. august 2013, 11:39

Problema noastra a romanilor este ca nu stim sa ne conducem barca decat cu viteza maxima si cand nu iese nimic asa cum vrem aratam cu degetul catre altii.Cati dintre noi cei din tabara ne-am deplasat catre locul de pescuit sau inapoi catre tabara decent fara sa deranjam pe altii?
e adevarat ce spui, dar totusi nu poti sa mergi chiar incet cu barca deoarece nu se aseaza cum trebuie pe apa.
si acolo unde e tot timpul zgomot, pestele se invata cu el. in principiu.... :gandesc:

silure

Biban

Răspunsuri: 91

Membru din: 19. februarie 2013

Locație: cazanele dunarii

  • Scrie un mesaj privat

358

marți, 20. august 2013, 11:42

Duminica dimineata cand multi isi savurau cafeaua a-m pacalit primul somn la stationar.Dupa nici doua minute a aparut Bruno parca special pt sesiunea foto (multumesc Bruno :prieteni: nici nu am apucat sa dau berea).

danmiclau56

Știucă

Răspunsuri: 1 579

Membru din: 2. mai 2013

Locație: TM

  • Scrie un mesaj privat

359

marți, 20. august 2013, 12:17

weekend Sat de Vacanta: 30 de barci trec pe ora, cu viteza si valuri, miscare continuua care ingreuneaza extrem pescuitul la clonc.
nu stim sa ne conducem barca decat cu viteza maxima si cand nu iese nimic asa cum vrem aratam cu degetul catre altii
Amindoi aveti dreptate! :bravo: Probabil sau adunat cele mentionate de voi gramada in favoarea somnilor . O alta locatie combinata cu mai mult noroc ar fi facut sa si prindem pesti :nunteleg: .
Atunci cind de dimineata pina seara barcile se plimbau cu turisti,intre ele mai aparea cite un pasager care radea tot in fata lui (cind aveau sirbi concurs de putin ca nu sa urcat pe o barca)
era si greu sa se poata strecura cu ditmai casa poporului in furnicarul de pe apa,era si normal sa apara surpriza! de nu a prinde nimic.

Eu unul tin sa -i multumesc lui silure pentru ospitalitate ! :apl: :apl: :noroc:
lumea vorbeste,si vorbeste,si vorbeste,iar cind nu mai stie ce sa spuna, INVENTEAZA

informer

Administrator

  • Autorul acestui subiect este »informer«

Răspunsuri: 3 440

Membru din: 25. aprilie 2012

Locație: Giroc

Profesia: fizician - programator - electronist - "manager" - wtf, complicat

  • Scrie un mesaj privat

360

marți, 20. august 2013, 21:49

Mai multe detalii si poze vor veni maine de la Informer.
Din pacate Informer n-a ajuns decat seara tarziu acasa de la Mraconia (un blocaj pe sosea din cauza unui accident auto urat, cu victime :(, multe bagaje de strans etc.) asa ca pozele doar maine. :)
Pot sa confirm si eu ce-au spus colegii de intalnire: pestele a tras extrem de slab, bere s-a baut la greu, am avut momentele noastre pe care sper sa le tinem minte pentru ani buni de zile... :ochi: .
Nu sunt convins ca barcile turistilor au fost unicul motiv pentru care pestele n-a tras in cazane, acu` o luna de exemplu am avut mult mai multe atacuri cu toate ca barci tot cam atatea erau (luna iulie)... poate au existat si alte motive legate de temperaturi, presiuni si variatiile acestora etc... cine citeste (si) site-uri dedicate pescuitului la crap, stie. :rizi:


Oricum, vreau sa multumesc tuturor celor care au reusit sa ajunga, sunt foarte bucuros ca am putut sa va cunosc personal si sper ca v-ati simtit bine.
Asteptam propuneri, in special de locatie, pentru editia a 2-a. :zambet:

----
"Cu cat cunosc mai bine oamenii, cu atat iubesc mai mult cainii."

Subiecte asemănătoare