Nu ești autentificat ca membru.

Scule și accesorii de pescuit - unul din cele mai mari Shop-uri din Germania! Gutt-Blei (plumbi pentru pescuit) Pescuit la somn pe Ebro - Spania, Po - Italia ... Clonc-uri "perfecte" Hand-Made in Germany (Tilo Andreas)
Sonare, fire textile, mulinete somn... Shop cu accesorii de spinning Excursii pescuit la somn Shop cu accesorii de pescuit

Dragă oaspete, bine ai venit la: Forum Pescuit la Somn. Dacă cumva ești pt. prima dată pe această pagină, te rog citește tot ce scrie la Ajutor. Acolo îți va fi explicat cum să navighezi prin acest forum. După aceea te poți înregistra pt. a putea folosi toate funcțiunile acestui forum. Folosește formularul de înregistrare Înregistrează-te, pentru a-ți crea un cont de utilizator sau informează-te mai întâi complet și detaliat asupra procesului de înregistrare. Dacă cumva te-ai înregistrat deja, te poți aici autentifica.

Zoran

ADMINISTRATOR

Răspunsuri: 8 041

Membru din: 9. ianuarie 2012

Locație: Rastatt/Germania - Divici+Deta/Romania

  • Scrie un mesaj privat

241

sâmbătă, 27. iulie 2013, 08:04

uni dintre viitori participanti sunt in( CANTONAMENT)
pe Mraconia de citeva saptamini se antreneaza de zor .


Nici o problema, pt ca nu va fi concurs de pescuit, ci altceva, la ce nici nu va asteptati... :zambet:
Pescuiește legal, și NU bracona!
C&R, un alt mod de a "savura" peștele...


www.pescuit-la-somn.com

danmiclau56

Știucă

Răspunsuri: 1 579

Membru din: 2. mai 2013

Locație: TM

  • Scrie un mesaj privat

242

sâmbătă, 27. iulie 2013, 12:29

altceva, la ce nici nu va asteptati...
:buaaaah: Am inceput sa numar zilele ca in armata :bucuros2: :ochi:
lumea vorbeste,si vorbeste,si vorbeste,iar cind nu mai stie ce sa spuna, INVENTEAZA

lele

Biban

Răspunsuri: 104

Membru din: 1. aprilie 2013

Locație: Miercurea Ciuc

Profesia: Finisaje in constructii

  • Scrie un mesaj privat

243

sâmbătă, 27. iulie 2013, 21:53

Am inceput sa numar zilele ca in armata

Cat e AMR-ul Dane?
Io mai am o iesire pana atunci ... :buaaaah: maine merem cu familia la Sulina. E bine pt ca cine vrea merge la plaja...eu tot la pescuit ma duc :bucuros2: poate o sa am si eu echipaj... macar un ajutor in barca nu strica :noroc:
Munca este pentru aia care nu stiu sa pescuiasca...

danmiclau56

Știucă

Răspunsuri: 1 579

Membru din: 2. mai 2013

Locație: TM

  • Scrie un mesaj privat

244

sâmbătă, 27. iulie 2013, 22:42

poaie o sa am si eu echipaj... macar un ajutor in barca nu strica
Cum vrei sa arate echipajul ? :buaaaah: :ochi: daca ne fortam un pic il face invidios si pe Mazare si luam si premiul cel mare! :bucuros2:
hai ca mai e un pic si incepe Carnavalul :noroc: :apl:
lumea vorbeste,si vorbeste,si vorbeste,iar cind nu mai stie ce sa spuna, INVENTEAZA

ovidiu

Știucă

Răspunsuri: 811

Membru din: 24. februarie 2012

Locație: Timişoara/Jud.HD Sîntandrei

  • Scrie un mesaj privat

245

luni, 29. iulie 2013, 07:38

În ce măsură aţi fi de acord să discutăm despre momelile pe care la aduce fiecare, dacă ne poate ajuta Silure cu un frigider pentru păstrare şi eventual să fie totul la comun cu împărţirea frăţească (începători avem voie la cotă suplimentară :rizi: ) a momelilor la plecarea pe apă?
Salut şi bucuraţi-vă de natură.

informer

Administrator

  • Autorul acestui subiect este »informer«

Răspunsuri: 3 440

Membru din: 25. aprilie 2012

Locație: Giroc

Profesia: fizician - programator - electronist - "manager" - wtf, complicat

  • Scrie un mesaj privat

246

luni, 29. iulie 2013, 07:47

În ce măsură aţi fi de acord să discutăm despre momelile pe care la aduce fiecare, dacă ne poate ajuta Silure cu un frigider pentru păstrare şi eventual să fie totul la comun cu împărţirea frăţească (începători avem voie la cotă suplimentară :rizi: ) a momelilor la plecarea pe apă?
FYI: Momeala pentru 4-5 zile de pescuit la somn poate fi destul de scumpa, in conditiile in care pestele are chef sa manance. Pe o montura de somn cu o tripla si un carlig intra aproape un "pahar" din acela de rame negre cum se vand in Timisoara in piata... iar un pahar d-ala costa 4RON. Coropisnitele sunt 2RON/buc. si chiar mari fiind, tot intra 2 pe un carlig.

Cred ca ar fi mai indicat sa discutam de momeala pe echipaje de barci. :)
Ramele puse frumos la umbra, in galeti mari cu mult pamant se pastreaza OK, nu-i nevoie de frigider. Chiar daca silure are cred ca mai bine bagam o bere in el... :rizi: .
----
"Cu cat cunosc mai bine oamenii, cu atat iubesc mai mult cainii."

silure

Biban

Răspunsuri: 91

Membru din: 19. februarie 2013

Locație: cazanele dunarii

  • Scrie un mesaj privat

247

luni, 29. iulie 2013, 11:20

Vesti bune pentru participantii la tabara :bucuros2: astazi dupa numai o ora de cloncanit am reusit sa prind patru somni toti la scoica (1,15m;1,35m,1,6m si 1,68m)

Zoran

ADMINISTRATOR

Răspunsuri: 8 041

Membru din: 9. ianuarie 2012

Locație: Rastatt/Germania - Divici+Deta/Romania

  • Scrie un mesaj privat

248

luni, 29. iulie 2013, 11:29

Felicitari silure, foarte frumos somnul, faine numere!!!
Pescuiește legal, și NU bracona!
C&R, un alt mod de a "savura" peștele...


www.pescuit-la-somn.com

sopvalentin

Știucă

Răspunsuri: 624

Membru din: 27. februarie 2013

Locație: Galati

  • Scrie un mesaj privat

249

luni, 29. iulie 2013, 11:34

Felicitari Silure si la mai mare. :bravo:

Zoran

ADMINISTRATOR

Răspunsuri: 8 041

Membru din: 9. ianuarie 2012

Locație: Rastatt/Germania - Divici+Deta/Romania

  • Scrie un mesaj privat

250

luni, 29. iulie 2013, 12:21

Ca si stil prefer pescuitul stationar din barca unde apa are intre 30 si 70m adancime.La clonc a-m incercat de mai multe ori, dar nimic ,un singur atac si ala ratat. :noroc:

:zambet: ... :bucuros2:
Pescuiește legal, și NU bracona!
C&R, un alt mod de a "savura" peștele...


www.pescuit-la-somn.com

silure

Biban

Răspunsuri: 91

Membru din: 19. februarie 2013

Locație: cazanele dunarii

  • Scrie un mesaj privat

251

luni, 29. iulie 2013, 13:37

Exact Zoran, dupa doua saptamani de cloncanit si-n sculare si-n culcare :zambet: a-m reusit sa-l "citesc"

Eugen

Știucă

Răspunsuri: 970

Membru din: 4. martie 2012

Locație: Bucuresti

  • Scrie un mesaj privat

252

luni, 29. iulie 2013, 14:56

În ce măsură aţi fi de acord să discutăm despre momelile pe care la aduce fiecare, dacă ne poate ajuta Silure cu un frigider pentru păstrare şi eventual să fie totul la comun cu împărţirea frăţească (începători avem voie la cotă suplimentară :rizi: ) a momelilor la plecarea pe apă?
FYI: Momeala pentru 4-5 zile de pescuit la somn poate fi destul de scumpa, in conditiile in care pestele are chef sa manance. Pe o montura de somn cu o tripla si un carlig intra aproape un "pahar" din acela de rame negre cum se vand in Timisoara in piata... iar un pahar d-ala costa 4RON. Coropisnitele sunt 2RON/buc. si chiar mari fiind, tot intra 2 pe un carlig.

Cred ca ar fi mai indicat sa discutam de momeala pe echipaje de barci. :)
Ramele puse frumos la umbra, in galeti mari cu mult pamant se pastreaza OK, nu-i nevoie de frigider. Chiar daca silure are cred ca mai bine bagam o bere in el... :rizi: .


Sunt preturi faine la voi. In Bucuresti masura de rame, de unde cumpar eu, este 5 lei si cica sunt 15 rame, dar jumatate dintre ele sunt fidelute. Coropisnitele sunt 2,5 lei. Fratilor, aveti acces la scoica si aia este MOCA. Uitati de rame, coropisnite si alte "lighioane" daca stati rau cu banii (sunt curios cine chiar sta bine cu ei). Scoica face diferenta zilele astea.

Marius, mi-ar fi placut sa vad si un clip cu eliberarea a macar unuia peste dintre cei 4 somni mentionati de tine. Felicitari pentru capturi. :noroc:

danmiclau56

Știucă

Răspunsuri: 1 579

Membru din: 2. mai 2013

Locație: TM

  • Scrie un mesaj privat

253

luni, 29. iulie 2013, 15:48

dupa doua saptamani de cloncanit si-n sculare si-n culcare a-m reusit sa-l "citesc"
Maiestre mai lasane si noua cite unu :rizi: :rizi: :rizi: nu-i prinde pe toti :doarecapu: .Vrei ca in August sa ne tina Zoran numai la ore de teorie :rizi: iar la ora de practica sa :noroc: ca somni .
Ps. mai stai si tu la umbra ca e canicula pina in 15 August. :ochi:
lumea vorbeste,si vorbeste,si vorbeste,iar cind nu mai stie ce sa spuna, INVENTEAZA

silure

Biban

Răspunsuri: 91

Membru din: 19. februarie 2013

Locație: cazanele dunarii

  • Scrie un mesaj privat

254

luni, 29. iulie 2013, 15:52

Marius, mi-ar fi placut sa vad si un clip cu eliberarea a macar unuia peste dintre cei 4 somni mentionati de tine. Felicitari pentru capturi. :noroc:
Eugen, ma bate rau tehnologia asta cu clipuri you tube si alte chestii.Imi pare rau.

Eugen

Știucă

Răspunsuri: 970

Membru din: 4. martie 2012

Locație: Bucuresti

  • Scrie un mesaj privat

255

luni, 29. iulie 2013, 21:27

Intr-adevar este o mare pierdere de timp sa incarci un clip de 4-500Mb si spun asta din proprie experienta. Si eu am renuntat sa mai fac filmari cu eliberarea din aceleasi considerente scrise de tine inainte de a-ti fi editat cineva postul. :ochi:

cornel.s

Șalău

Răspunsuri: 427

Membru din: 19. iunie 2013

Locație: Bucuresti

Profesia: policalificat

  • Scrie un mesaj privat

256

luni, 29. iulie 2013, 21:41

Eugene, da` tu nimic? Iesi cam des ca sa nu ne arati cateceva. O sa va concurez cum vine abcdarul. Suntem deja doua echipaje.
Restul e folclor ca istorie n-are cum :bucuros:

Eugen

Știucă

Răspunsuri: 970

Membru din: 4. martie 2012

Locație: Bucuresti

  • Scrie un mesaj privat

257

luni, 29. iulie 2013, 21:47

Am tot prins Grasane si am scris asta in topicul dedicat Dunarii.
Privitor la concurenta... pe aceiasi sina de tren trece si marfarul si intercity. Tu care te consideri? :rizi:

cornel.s

Șalău

Răspunsuri: 427

Membru din: 19. iunie 2013

Locație: Bucuresti

Profesia: policalificat

  • Scrie un mesaj privat

258

luni, 29. iulie 2013, 21:53

Mocanita. Vin incet, dar sigur :zambet:
Restul e folclor ca istorie n-are cum :bucuros:

Eugen

Știucă

Răspunsuri: 970

Membru din: 4. martie 2012

Locație: Bucuresti

  • Scrie un mesaj privat

259

marți, 30. iulie 2013, 06:23

În ce măsură aţi fi de acord să discutăm despre momelile pe care la aduce fiecare, dacă ne poate ajuta Silure cu un frigider pentru păstrare şi eventual să fie totul la comun cu împărţirea frăţească (începători avem voie la cotă suplimentară :rizi: ) a momelilor la plecarea pe apă?
FYI: Momeala pentru 4-5 zile de pescuit la somn poate fi destul de scumpa, in conditiile in care pestele are chef sa manance. Pe o montura de somn cu o tripla si un carlig intra aproape un "pahar" din acela de rame negre cum se vand in Timisoara in piata... iar un pahar d-ala costa 4RON. Coropisnitele sunt 2RON/buc. si chiar mari fiind, tot intra 2 pe un carlig.

Cred ca ar fi mai indicat sa discutam de momeala pe echipaje de barci. :)
Ramele puse frumos la umbra, in galeti mari cu mult pamant se pastreaza OK, nu-i nevoie de frigider. Chiar daca silure are cred ca mai bine bagam o bere in el... :rizi: .



Fire intinse la limita ruperii tuturor participantilor!!! Distractie placuta va doresc! :noroc:

Zoran

ADMINISTRATOR

Răspunsuri: 8 041

Membru din: 9. ianuarie 2012

Locație: Rastatt/Germania - Divici+Deta/Romania

  • Scrie un mesaj privat

260

marți, 30. iulie 2013, 08:04

...inainte de a-ti fi editat cineva postul. :ochi:

Acel cineva a fost chiar autorul, care are dreptul sa-si editeze postarea.
Am citit si eu, dar nu am ajuns sa raspund, fiind deja editat...
Pescuiește legal, și NU bracona!
C&R, un alt mod de a "savura" peștele...


www.pescuit-la-somn.com