Nu ești autentificat ca membru.

Scule și accesorii de pescuit - unul din cele mai mari Shop-uri din Germania! Gutt-Blei (plumbi pentru pescuit) Pescuit la somn pe Ebro - Spania, Po - Italia ... Clonc-uri "perfecte" Hand-Made in Germany (Tilo Andreas)
Sonare, fire textile, mulinete somn... Shop cu accesorii de spinning Excursii pescuit la somn Shop cu accesorii de pescuit

Dragă oaspete, bine ai venit la: Forum Pescuit la Somn. Dacă cumva ești pt. prima dată pe această pagină, te rog citește tot ce scrie la Ajutor. Acolo îți va fi explicat cum să navighezi prin acest forum. După aceea te poți înregistra pt. a putea folosi toate funcțiunile acestui forum. Folosește formularul de înregistrare Înregistrează-te, pentru a-ți crea un cont de utilizator sau informează-te mai întâi complet și detaliat asupra procesului de înregistrare. Dacă cumva te-ai înregistrat deja, te poți aici autentifica.

Răspunsuri: 67

Membru din: 4. decembrie 2012

Locație: Zalau

  • Scrie un mesaj privat

221

joi, 27. iunie 2013, 06:57

Ms de info. Voi trimite datele in cel mai scurt timp. Barca nu e a mea deci...trebuie sa intreb de CNP ca restul le stiu

lele

Biban

Răspunsuri: 104

Membru din: 1. aprilie 2013

Locație: Miercurea Ciuc

Profesia: Finisaje in constructii

  • Scrie un mesaj privat

222

joi, 27. iunie 2013, 09:16

lungime, latime, culoare ambarcatiune ,putere si marca motor.
Pt Silure

Lungimea barcii 4.8 m; latimea barcii 1.42 m;culoarea albastra; motor Honda 20 CP :prieteni:
Munca este pentru aia care nu stiu sa pescuiasca...

spinning

Oblete

Răspunsuri: 38

Membru din: 19. iunie 2013

Locație: Ploiesti

  • Scrie un mesaj privat

223

sâmbătă, 29. iunie 2013, 15:20

Salut Baieti !!!

Mai treceti inca 2 pe lista adica : (incepatorii)
Spinning(Razvan)+Dan( cumnatul meu)
Sunt sigur ca o sa fie o partida de neuitat :pauza:
Barca laguna 4,80 lungime .1,52 latime . culoare-camuflaj. Honda 20cp
Cand esti mort nu stii ca esti mort, e greu doar pt ceilalti, la fel si cand esti prost...

Zoran

ADMINISTRATOR

Răspunsuri: 8 041

Membru din: 9. ianuarie 2012

Locație: Rastatt/Germania - Divici+Deta/Romania

  • Scrie un mesaj privat

224

sâmbătă, 29. iunie 2013, 15:22

Mai treceti inca 2 pe lista adica : (incepatorii)
Spinning(Razvan)+Dan( cumnatul meu)
Sunt sigur ca o sa fie o partida de neuitat :pauza:
Barca laguna 4,80 lungime .1,52 latime . culoare-camuflaj. Honda 20cp

:noroc:
Pescuiește legal, și NU bracona!
C&R, un alt mod de a "savura" peștele...


www.pescuit-la-somn.com

spinning

Oblete

Răspunsuri: 38

Membru din: 19. iunie 2013

Locație: Ploiesti

  • Scrie un mesaj privat

225

sâmbătă, 29. iunie 2013, 15:28

:noroc: Sincer deja simt adrenalina acestei iesiri :bucuros2: :bucuros2: :bucuros2:
Cand esti mort nu stii ca esti mort, e greu doar pt ceilalti, la fel si cand esti prost...

spinning

Oblete

Răspunsuri: 38

Membru din: 19. iunie 2013

Locație: Ploiesti

  • Scrie un mesaj privat

226

sâmbătă, 29. iunie 2013, 15:29

Deci pana la urma data 15-20 august ramane batut in cuie?
Cand esti mort nu stii ca esti mort, e greu doar pt ceilalti, la fel si cand esti prost...

Zoran

ADMINISTRATOR

Răspunsuri: 8 041

Membru din: 9. ianuarie 2012

Locație: Rastatt/Germania - Divici+Deta/Romania

  • Scrie un mesaj privat

227

sâmbătă, 29. iunie 2013, 15:30

Deci pana la urma data 15-20 august ramane batut in cuie?


YEPPP! :bucuros2:
Pescuiește legal, și NU bracona!
C&R, un alt mod de a "savura" peștele...


www.pescuit-la-somn.com

Tyrael

Știucă

Răspunsuri: 601

Membru din: 10. decembrie 2012

Locație: Rm Valcea

  • Scrie un mesaj privat

228

sâmbătă, 29. iunie 2013, 15:52

As dori sa vin si eu, intrebarea e, am ce face cu un motor electric pe acolo sau vin degeaba daca nu e termic?

spinning

Oblete

Răspunsuri: 38

Membru din: 19. iunie 2013

Locație: Ploiesti

  • Scrie un mesaj privat

229

sâmbătă, 29. iunie 2013, 15:56

Haideti mai baieti curaj, curaj!!!
Cand esti mort nu stii ca esti mort, e greu doar pt ceilalti, la fel si cand esti prost...

spinning

Oblete

Răspunsuri: 38

Membru din: 19. iunie 2013

Locație: Ploiesti

  • Scrie un mesaj privat

230

sâmbătă, 29. iunie 2013, 16:09

Cati suntem pana la urma?
Cand esti mort nu stii ca esti mort, e greu doar pt ceilalti, la fel si cand esti prost...

spinning

Oblete

Răspunsuri: 38

Membru din: 19. iunie 2013

Locație: Ploiesti

  • Scrie un mesaj privat

231

sâmbătă, 29. iunie 2013, 16:15

:bucuros2: :bucuros2: :bucuros2: :pescuit: :pescuit:
Cand esti mort nu stii ca esti mort, e greu doar pt ceilalti, la fel si cand esti prost...

232

sâmbătă, 29. iunie 2013, 16:36

As dori sa vin si eu, intrebarea e, am ce face cu un motor electric pe acolo sau vin degeaba daca nu e termic?


daca vrei sa te invarti in golf sau la spinning, merge si cu Torquedo
pe Dunare du-te cu termic.

danmiclau56

Știucă

Răspunsuri: 1 579

Membru din: 2. mai 2013

Locație: TM

  • Scrie un mesaj privat

233

sâmbătă, 29. iunie 2013, 18:50

As dori sa vin si eu, intrebarea e, am ce face cu un motor electric pe acolo sau vin degeaba daca nu e termic?

daca vrei sa te invarti in golf sau la spinning, merge si cu Torquedo
pe Dunare du-te cu termic.

:salut: Pe Dunare nu e joaca (cu motor electric fie si Torquedo) poate fi risc maxim ,vremea se schimba rapid . In clisura pe Dunare se formeaza curenti mari de apa iar daca incepe vintul poti avea probleme si cu motor termic.Poti sa iei la tine o fringhie de remorcare,o sa fie destule barci nu te vor lasa. Iesirea si intrarea pe Dunare din
golf o sa ia ceva timp . :bravo:
lumea vorbeste,si vorbeste,si vorbeste,iar cind nu mai stie ce sa spuna, INVENTEAZA

234

miercuri, 3. iulie 2013, 19:23

Avand in vedere ca in weekend-ul trecut am fost(impreuna cu informer) la Mraconia si atentionandu-ne prietenii ca in acea sambata era ziua de nastere a lui "silure", am avut placerea de a-l localiza si de a-i ura un :lamultiani2: si :noroc: -in direct.Cu acea ocazie am mai stabilit exact locul de campare, care pot spune ca-i "generos"-o pajiste de fapt pe malul golfului, de unde se poate pescui si la stationar.
Deja vad ca "echipajul" isi ingroasa randurile. :apl: :apl: :bucuros2:....daca o sa fim cel putin 15 ambarcatiuni, cred c-o sa vina si televiziunea :rizi: :rizi: si cineva trebuie sa piarda timpul de pescuit cu interviuri(Zoran bineinteles) :gandesc: ce-i cu rosu-GLUMA.
Sa auzim de bine!
:noroc:

Răspunsuri: 170

Membru din: 12. iulie 2012

Locație: Clisura Dunarii

Profesia: Pescar

  • Scrie un mesaj privat

235

miercuri, 3. iulie 2013, 20:21

As dori sa vin si eu, intrebarea e, am ce face cu un motor electric pe acolo sau vin degeaba daca nu e termic?


anul trecut am pescuit ancorat in golful Mraconiei si aveam atacuri dese de somotei...cel mai mare 3kg...
dar acolo nu e curent...daca iesi din golf pe Dunare e riscant sa ramai fara baterie rapid :)
http://www.smartfishing.info

"It's nice to be important, but it's more important to be nice"

informer

Administrator

  • Autorul acestui subiect este »informer«

Răspunsuri: 3 440

Membru din: 25. aprilie 2012

Locație: Giroc

Profesia: fizician - programator - electronist - "manager" - wtf, complicat

  • Scrie un mesaj privat

236

miercuri, 3. iulie 2013, 22:56

anul trecut am pescuit ancorat in golful Mraconiei si aveam atacuri dese de somotei...cel mai mare 3kg...
La artificiale sau pescuit stationar?
----
"Cu cat cunosc mai bine oamenii, cu atat iubesc mai mult cainii."

Răspunsuri: 170

Membru din: 12. iulie 2012

Locație: Clisura Dunarii

Profesia: Pescar

  • Scrie un mesaj privat

237

miercuri, 3. iulie 2013, 23:03

la naturale (rame), la clonc stationar :)
http://www.smartfishing.info

"It's nice to be important, but it's more important to be nice"

Răspunsuri: 170

Membru din: 12. iulie 2012

Locație: Clisura Dunarii

Profesia: Pescar

  • Scrie un mesaj privat

238

marți, 9. iulie 2013, 22:50

am fost vineri pe dunare cu barca gonflabila a unui prieten si am sunat in prealabil la politia de frontiera din oravita sa ii intreb daca trebuie sa ii anunt cand ies cu barca pe dunare.au spus ca daca am permis vizat cu pg-ul e in regula,nu mi-au cerut sa complectez un aviz.probabil la motoarele peste 5 cai si barcile inmatriculate

anul trecut am avut avize de la toate sectoarele din MH, incepand cu Orsova si terminand cu Garla/PF2
am iesit pe sectorul OstrovuMare/PF2, am sunt si tot sunat inainte dar nimeni nu mi-a raspuns...asa ca am iesit, n-am vazut picior de politist de frontiera in zona in conditiile in care in alti ani eram controlat si de 3 ori.
pe judetul CS n-am avut aviz si am iesit de mai multe ori si o singura data a venit gliserul la noi si ne-a controlat de permis iar alta data doar sa ne salute :)
am avizele vechi la mine si intentionez sa nu mai stresez lumea pt reinnoire dar asta nu inseamna ca procedez corect ci doar practic, adaptat la situatia curenta ce am intalnit-o anul trecut...
http://www.smartfishing.info

"It's nice to be important, but it's more important to be nice"

Zoran

ADMINISTRATOR

Răspunsuri: 8 041

Membru din: 9. ianuarie 2012

Locație: Rastatt/Germania - Divici+Deta/Romania

  • Scrie un mesaj privat

239

sâmbătă, 27. iulie 2013, 00:12

:salut:
Si cum nime' nu mai zice nimica, hai sa fac si eu un anunt!
La intalnirea de la Mraconia nu doar vom pescui si distra, ci ne vom si vom concura! ... ceea ce tot distractie este :bucuros2:
Toti participantii la concursuri vor castiga cite ceva, indiferent de locul obtinut.
Premiile mari vor fi:
Concurs 1: o lanseta de pescuit la clonc sau pe verticala
Concurs 2: un clonc Tilo Andreas
:noroc:
Pescuiește legal, și NU bracona!
C&R, un alt mod de a "savura" peștele...


www.pescuit-la-somn.com

danmiclau56

Știucă

Răspunsuri: 1 579

Membru din: 2. mai 2013

Locație: TM

  • Scrie un mesaj privat

240

sâmbătă, 27. iulie 2013, 07:37

Si cum nime' nu mai zice nimica, hai sa fac si eu un anunt!
La intalnirea de la Mraconia nu doar vom pescui si distra, ci ne vom si vom concura! ... ceea ce tot distractie este
Toti participantii la concursuri vor castiga cite ceva, indiferent de locul obtinut.
Premiile mari vor fi:
Concurs 1: o lanseta de pescuit la clonc sau pe verticala
Concurs 2: un clonc Tilo Andreas
Zoran! ai trisat un pic :rizi: :rizi: :rizi: anuntul cu premiile trebuia pus mai devreme,uni dintre viitori participanti sunt in( CANTONAMENT)
pe Mraconia de citeva saptamini :rizi: :rizi: :rizi: :rizi: se antreneaza de zor :gandesc: .

Dar sa nu uite! ca (cei din urma vor fi cei dintai) :rizi: :rizi: :rizi: A fost o gluma, sper ca nu a suparat pe nimeni :ochi:
lumea vorbeste,si vorbeste,si vorbeste,iar cind nu mai stie ce sa spuna, INVENTEAZA

Subiecte asemănătoare