Nu ești autentificat ca membru.

Scule și accesorii de pescuit - unul din cele mai mari Shop-uri din Germania! Gutt-Blei (plumbi pentru pescuit) Pescuit la somn pe Ebro - Spania, Po - Italia ... Clonc-uri "perfecte" Hand-Made in Germany (Tilo Andreas)
Sonare, fire textile, mulinete somn... Shop cu accesorii de spinning Excursii pescuit la somn Shop cu accesorii de pescuit

Dragă oaspete, bine ai venit la: Forum Pescuit la Somn. Dacă cumva ești pt. prima dată pe această pagină, te rog citește tot ce scrie la Ajutor. Acolo îți va fi explicat cum să navighezi prin acest forum. După aceea te poți înregistra pt. a putea folosi toate funcțiunile acestui forum. Folosește formularul de înregistrare Înregistrează-te, pentru a-ți crea un cont de utilizator sau informează-te mai întâi complet și detaliat asupra procesului de înregistrare. Dacă cumva te-ai înregistrat deja, te poți aici autentifica.

1

miercuri, 13. martie 2013, 16:24

Buna, sunt Alex si bine v-am gasit!

Salutari tuturor pescarilor de pe acest forum. Ma numesc Alex si sunt din Bistrita, jud.Bistrita Nasaud. Ma bucur ca am gasit acest forum si de abea astept sa aflu unele lucruri in privinta pescuitului la somn, in special la momeli artificiale. Pescuiesc exclusiv la spinning, mai putin iarna cand trec pe stationar, dar de cum se incalzeste putin vremea, incep din nou sa testez apele. Anul acesta m-am hotarat sa insist la somn cu momeli artificiale. Stiu ca trebuie multa rabdare si cred ca o sa gasesc o multime de informatii pe acest forum care o sa imi fie de folos.Fire intinse tuturor!

tatuc

Șalău

Răspunsuri: 430

Membru din: 27. mai 2012

Locație: TULCEA

  • Scrie un mesaj privat

2

miercuri, 13. martie 2013, 16:29

:welcome: Bine ai venit!!! Studiaza si nu se stie poate ai sa adopti si alte stiluri.....
:pescuit:

Pescarii stiu cat de periculoasa este marea si cat de infioratoare e furtuna , dar ei nu au considerat vreodata aceste lucruri ca fiind indeajuns pentru a-i face sa ramana la tarm."
Vincent Van Gogh

anem

Super Moderator

Răspunsuri: 3 275

Membru din: 19. februarie 2012

Locație: carpi

  • Scrie un mesaj privat

3

miercuri, 13. martie 2013, 16:49

salutari si bine ai venit pe aici ...

ps: eventual treci si pe aici ( Cum cautam somnul? 2013 ... ), ca spinning-ul a ramas putin in urma :rizi:
Always C&R ... un alt mod de a savura un peste :bucuros:

AnEm

Zoran

ADMINISTRATOR

Răspunsuri: 8 041

Membru din: 9. ianuarie 2012

Locație: Rastatt/Germania - Divici+Deta/Romania

  • Scrie un mesaj privat

4

miercuri, 13. martie 2013, 16:52

Bine-ai venit Alex!

Avem citiva spinningari in acest forum, care chiar se pricep! :apl: Singurul sfat ce ti-l pot eu da: nu te opri la citit! intreaba si cere cit mai multe sfaturi! :bucuros2:
Pescuiește legal, și NU bracona!
C&R, un alt mod de a "savura" peștele...


www.pescuit-la-somn.com

5

miercuri, 13. martie 2013, 17:05

Da pana acum am prins(somotei), chiar daca nu il cautam pe dumnealui, la stationar si o sa ma mai si duc dupa el cu momeala naturala, dar spinningul im face cea mai mare placere. O sa vad care va fi rezultatul in acest an si sunt foarte hotarat sa insist si sa urmaresc atent locurile :) .

6

miercuri, 13. martie 2013, 17:29

:welcome: Bine-ai venit Alex !

C. B.

Șalău

Răspunsuri: 210

Membru din: 22. august 2012

Locație: Suceava

  • Scrie un mesaj privat

7

miercuri, 13. martie 2013, 17:34

Bine ai venit !

sopvalentin

Știucă

Răspunsuri: 624

Membru din: 27. februarie 2013

Locație: Galati

  • Scrie un mesaj privat

8

miercuri, 13. martie 2013, 17:52

Bine ai venit,urmatorul pas e sonarul

Adrian S

Șalău

Răspunsuri: 220

Membru din: 25. iulie 2012

Locație: SEBES-ALBA

  • Scrie un mesaj privat

9

miercuri, 13. martie 2013, 18:13

Salut si bine ai venit pe acest forum !

rooney

Biban

Răspunsuri: 139

Membru din: 22. aprilie 2012

Locație: satu mare

  • Scrie un mesaj privat

10

miercuri, 13. martie 2013, 18:19

bine ai venit.dar acum sa nu te superi pe cephalus unde lai lasat?banuiesc ca ai cautat mai mult cleanul.

gepe

Oblete

Răspunsuri: 48

Membru din: 5. martie 2013

Locație: Gura Humorului -Cislago Italia(pescuiesc zona Pavia-Cremona, Isola Serafini)

  • Scrie un mesaj privat

11

miercuri, 13. martie 2013, 19:29

:welcome: :noroc: :pescuit:
Pescarul traieste cate zile i-a dat Dumnezeu si in plus zilele in care a fost la pescuit..... :pescuit:

Tyrael

Știucă

Răspunsuri: 601

Membru din: 10. decembrie 2012

Locație: Rm Valcea

  • Scrie un mesaj privat

12

miercuri, 13. martie 2013, 19:41

:welcome:

13

miercuri, 13. martie 2013, 19:50

bine ai venit.dar acum sa nu te superi pe cephalus unde lai lasat?banuiesc ca ai cautat mai mult cleanul.

Da, cel mai mult pescuiesc la clean pe raurile din imprejurimi si mi-am zis ca pe raurile mari cum ar fi Somesul sau Muresul nu are rost sa ma duc tot la clean cand am avat, somn, stiuca etc.Oricum locuiesc la 5 minute de raul Bistrita si aici, ca si pe celelalte raulete mai mici din zona am destul spatiu pentru leuciscus cephalus :bucuros2: .

rooney

Biban

Răspunsuri: 139

Membru din: 22. aprilie 2012

Locație: satu mare

  • Scrie un mesaj privat

14

miercuri, 13. martie 2013, 20:39

si eu am pescuit foarte mult la clean,dar am trecut la categoria grea si eu. :bucuros2:

LARRY

Știucă

Răspunsuri: 1 334

Membru din: 1. martie 2012

Locație: Galați

  • Scrie un mesaj privat

15

miercuri, 13. martie 2013, 22:23

:salut: Bine-ai venit Alex! :pescuit:
Prefer să fiu urât pentru ceea ce sunt decât să fiu iubit pentru ceea ce nu sunt.

mane81

Știucă

Răspunsuri: 1 433

Membru din: 15. aprilie 2012

Locație: Romania Rm Valcea-Italia Modena

  • Scrie un mesaj privat

16

miercuri, 13. martie 2013, 22:47

:welcome: Alex.

17

miercuri, 13. martie 2013, 23:22

Bine-ai nimerit!....Bine ai venit! :welcome:
:noroc:

Răspunsuri: 396

Membru din: 24. iunie 2012

Locație: bucuresti

Profesia: economist

  • Scrie un mesaj privat

18

vineri, 15. martie 2013, 10:30

:welcome:

Ediseu

Știucă

Răspunsuri: 695

Membru din: 21. iulie 2012

Locație: London

  • Scrie un mesaj privat

19

vineri, 15. martie 2013, 14:58

:welcome: Bine ai venit Alex

20

sâmbătă, 13. aprilie 2013, 19:15

Un BUN VENIT ! de la un alt pescar de somn! :prieteni:

Subiecte asemănătoare