Nu ești autentificat ca membru.

Scule și accesorii de pescuit - unul din cele mai mari Shop-uri din Germania! Gutt-Blei (plumbi pentru pescuit) Pescuit la somn pe Ebro - Spania, Po - Italia ... Clonc-uri "perfecte" Hand-Made in Germany (Tilo Andreas)
Sonare, fire textile, mulinete somn... Shop cu accesorii de spinning Excursii pescuit la somn Shop cu accesorii de pescuit

Dragă oaspete, bine ai venit la: Forum Pescuit la Somn. Dacă cumva ești pt. prima dată pe această pagină, te rog citește tot ce scrie la Ajutor. Acolo îți va fi explicat cum să navighezi prin acest forum. După aceea te poți înregistra pt. a putea folosi toate funcțiunile acestui forum. Folosește formularul de înregistrare Înregistrează-te, pentru a-ți crea un cont de utilizator sau informează-te mai întâi complet și detaliat asupra procesului de înregistrare. Dacă cumva te-ai înregistrat deja, te poți aici autentifica.

coste81

Biban

Răspunsuri: 173

Membru din: 12. ianuarie 2013

Locație: Alba Iulia

  • Scrie un mesaj privat

21

sâmbătă, 16. martie 2013, 20:29

Nu de la noi ca noi o folosim doar la carat scule :)

Stiu de unde este cumparata dar nu pot sa iti dau linkul pe pagina ca asa sunt regulile. Daca vrei iti trimit pe privat.

Ideea este ca nu este foarte rezistenta cutia, in ideea ca am incarcat-o cu scule pe celalata (avem 2) si dupa o vreme s-a crapat o parte din maner tocmai de aceea nu am mai folosit-o pe aceasta dar am zis ca pentru pescuit si avand in vedere ca nu o sa o folosesc excesiv o sa tina. Ramane de vazut. Oricum nici nu este foarte scumpa (250 Lei).

coste81

Biban

Răspunsuri: 173

Membru din: 12. ianuarie 2013

Locație: Alba Iulia

  • Scrie un mesaj privat

22

sâmbătă, 16. martie 2013, 20:41

Fratilor... ii un dulapior cu roti, nimic special... asa am crezut si io pana am mers pe balta cu distanta aia intre roți... hai pe cat ca dupa 500m cu asta peste musuroaie si dupa 10 rasturnari vrei altceva?... Nelutu stie... :)
Probabil ca ai dreptate la felul cum l-ai folosit tu.

Eu l-am luat pentru ca era oricum nefolosit si am zis sa ii dau o sansa ideea este ca oricum la cate car cu mine nu ma prea incumet sa ma duc in locuri unde nu ajung cu masina (hai sa zicem max 100m). O sa-l folosesc ca centralizator de chestii de pescuit ca sa nu le uit si sa imi fie mai usor sa plec la pescuit. Arunc carutul in masina si am plecat. Sunt saptamani in care am un program destul de incarcat iar vinerea pentru deconectare o tai pe rau ... imi este foarte usor asa :bucuros2:

informer

Administrator

Răspunsuri: 3 440

Membru din: 25. aprilie 2012

Locație: Giroc

Profesia: fizician - programator - electronist - "manager" - wtf, complicat

  • Scrie un mesaj privat

23

sâmbătă, 16. martie 2013, 20:52

Probabil ca ai dreptate la felul cum l-ai folosit tu.

Eu l-am luat pentru ca era oricum nefolosit si am zis sa ii dau o sansa ideea este ca oricum la cate car cu mine nu ma prea incumet sa ma duc in locuri unde nu ajung cu masina (hai sa zicem max 100m). O sa-l folosesc ca centralizator de chestii de pescuit ca sa nu le uit si sa imi fie mai usor sa plec la pescuit. Arunc carutul in masina si am plecat. Sunt saptamani in care am un program destul de incarcat iar vinerea pentru deconectare o tai pe rau ... imi este foarte usor asa
Am cumparat un carut de bagaje facut special pentru pescuit care pare de gabaritul celui postat in poza ta.
L-am incarcat normal pentru o partida de pescuit si am plecat cu el pe balta.
Cat timp am mers pe asfalt, a fost OK... cand am ajuns pe "aratura", era mai simplu daca-l luam in brate.
A fost nevoie sa maresc distanta intre roti cu vreo 30cm ca sa am o stabilitate cat de cat.
Imi pare rau daca te-ai simtit "atacat", te asigur ca n-am avut aceasta intentie. :noroc:
----
"Cu cat cunosc mai bine oamenii, cu atat iubesc mai mult cainii."

coste81

Biban

Răspunsuri: 173

Membru din: 12. ianuarie 2013

Locație: Alba Iulia

  • Scrie un mesaj privat

24

sâmbătă, 16. martie 2013, 21:03

Dar nu m-am simtit deloc atacat pentru ca oricum inca nu stiu cat de ok o sa fie (acesta nici macar nu este pentru pescuit) doar am spus ca nu ma prea intereseaza rotile cu alte cuvinte :) . Nu am de ce sa-i iau apararea caruciorului stai linistit :rizi: :rizi: :rizi:
:noroc:

Răspunsuri: 31

Membru din: 31. martie 2012

Locație: Germania/Mannheim /Ro Codlea

Profesia: hirtiar -> unul care face hirtie ( Muncitor )

  • Scrie un mesaj privat

25

sâmbătă, 16. martie 2013, 23:55

Barca am luat , bete am luat Never creck a trebuit sa fie timp nu am avut am trebuit sa trag ca magaru daca mia trebuit casa !! a libertate din aia nu am avut ca nam avut masina -> Nevasta im trbuie la cumparatur la dus copii la gradinita la adus de la gradinta mine am resolvato si pe asta maine ii iau o Masina numai sa am libertate

Salutari si sper sa inteleget ce scriu ca am cam chiult de la ora de romana

feri1969

Șalău

Răspunsuri: 348

Membru din: 4. martie 2013

Locație: Cluj-Napoca

Profesia: administrator

  • Scrie un mesaj privat

26

duminică, 17. martie 2013, 07:52

Din păcate mă despart în jur de 80-120 km de locurile preferate de pe Mureş, aşadar mi-au lipsit urmatoarele:
o casă de vacanţă undeva în apropierea râului (la un moment dat chiar mă bătea gândul să iau una la un preţ de nimic, dar eram cu casa în renovare,
o barcă
timpi necesari atât pregătirilor cât pentru căutatul somnului
cateodata cred din cauza timpului limitat lipsa de inspiraţie
un tovarăş mai ales în cazul pescuitului în timpul nopţii
câteodată norocul de a fi la momentul potrivit în locul potrivit

Acest răspuns a fost de 1 ori editat, ultima oară de »feri1969« (17. martie 2013, 08:21)


Nelutu

Biban

Răspunsuri: 126

Membru din: 11. septembrie 2012

Locație: Timisoara

Profesia: Mecanic intretinere si mentenanta

  • Scrie un mesaj privat

27

duminică, 17. martie 2013, 19:00

Da, dar ii maresc ecartamentul intre roti, cum ai facut si tu, si totul va fi Ok!! :zambet: :zambet:

Subiecte asemănătoare