Nu ești autentificat ca membru.

Scule și accesorii de pescuit - unul din cele mai mari Shop-uri din Germania! Gutt-Blei (plumbi pentru pescuit) Pescuit la somn pe Ebro - Spania, Po - Italia ... Clonc-uri "perfecte" Hand-Made in Germany (Tilo Andreas)
Sonare, fire textile, mulinete somn... Shop cu accesorii de spinning Excursii pescuit la somn Shop cu accesorii de pescuit

Dragă oaspete, bine ai venit la: Forum Pescuit la Somn. Dacă cumva ești pt. prima dată pe această pagină, te rog citește tot ce scrie la Ajutor. Acolo îți va fi explicat cum să navighezi prin acest forum. După aceea te poți înregistra pt. a putea folosi toate funcțiunile acestui forum. Folosește formularul de înregistrare Înregistrează-te, pentru a-ți crea un cont de utilizator sau informează-te mai întâi complet și detaliat asupra procesului de înregistrare. Dacă cumva te-ai înregistrat deja, te poți aici autentifica.

  • Autorul acestui subiect este »cormoranu«

Răspunsuri: 7

Membru din: 11. septembrie 2012

Locație: Bucuresti

  • Scrie un mesaj privat

1

joi, 7. martie 2013, 09:07

Lansete Pokee Savage

Va salut. Stie cineva ceva despre modelul acesta?
- LUNGIME : 3,00 m .
- GREUTATE : 810 g .
- TRONSOANE : 2 .
- ACTIUNE : semi-parabolica , 100 - 250 g
- MATERIAL : fibra plina .
- INELE : SIC , plecare 40 mm, varf 10 mm.
- L.TRANSPORT : 160 cm .
Multumesc.

ovidiu

Știucă

Răspunsuri: 811

Membru din: 24. februarie 2012

Locație: Timişoara/Jud.HD Sîntandrei

  • Scrie un mesaj privat

2

joi, 7. martie 2013, 09:19

Am una cumpărată în urmă cu 3 ani, deşi are vârful foarte subţire am aruncat cu ea plumb de 300g fără probleme, are ţinută bună nu-i joardă, inelele nu ştiu cum sunt pentru că am pescuit cu textil doar anul trecut. O ţin de rezervă dar merge fără probleme. Ceţi recomand este să matisezi preventiv bucşa filetată de la mandrină, mie mi-a pocnit în sarcină, lanseta se arcuieşte destul de mult inclusiv pe cotor şi cred că din cauza asta a cedat, probabil şi calitatea mai slabă.
Salut şi bucuraţi-vă de natură.

3

joi, 7. martie 2013, 13:20

am avut si eu doua de 2,10, acelasi model. fibra e ok, mandrina cea mai ieftina posibila
mufarea e ok, desi bag mana-n foc ca nu este la fel de puternica precum cea de la energoteam silver solid dominant (si de vreo 2-3 ori mai scumpa)
am rupt doua mufari metalice la alt model din fibra plina, dar astea de la pokee sunt catusi de cat de incredere
cred ca sunt cele mai bune bete din fibra plina dupa energo, din cele pe care le cunosc

Subiecte asemănătoare