Nu ești autentificat ca membru.

Scule și accesorii de pescuit - unul din cele mai mari Shop-uri din Germania! Gutt-Blei (plumbi pentru pescuit) Pescuit la somn pe Ebro - Spania, Po - Italia ... Clonc-uri "perfecte" Hand-Made in Germany (Tilo Andreas)
Sonare, fire textile, mulinete somn... Shop cu accesorii de spinning Excursii pescuit la somn Shop cu accesorii de pescuit

Dragă oaspete, bine ai venit la: Forum Pescuit la Somn. Dacă cumva ești pt. prima dată pe această pagină, te rog citește tot ce scrie la Ajutor. Acolo îți va fi explicat cum să navighezi prin acest forum. După aceea te poți înregistra pt. a putea folosi toate funcțiunile acestui forum. Folosește formularul de înregistrare Înregistrează-te, pentru a-ți crea un cont de utilizator sau informează-te mai întâi complet și detaliat asupra procesului de înregistrare. Dacă cumva te-ai înregistrat deja, te poți aici autentifica.

  • Autorul acestui subiect este »gabriells«

Răspunsuri: 8

Membru din: 27. februarie 2013

Locație: ALEXANDRIA, TELEORMAN, ROMANIA

Profesia: Manager Euroglass

  • Scrie un mesaj privat

1

vineri, 1. martie 2013, 13:11

Salut

Salut!! :prieteni: Sunt nou aici, dar am fost fascinat de discutiile de pe acest forum! Foarte bine structurat si pescari foarte documentati!!...nu pot decat sa va felicit :apl: ! De 12 ani merg in Delta Dunarii, dar niciodata nu am prins somn mai mare de 2 kg :nervos: si aveam impresia ca nu mai sunt pesti in Dunare din diverse cauze..., dar adevarul este ca habar aveam sa pescuim la somn!... Orice momeala foloseam, o aruncam pe fund, cat mai la fund (daca era posibil cred ca o si ingropam in malul de pe fund :zid: ), credeam ca acolo mananca balaurii.... Anul trecut am vazut pe acest forum, in treacat, montura cu antena de care era agatat un peste, la 20 cm sub apa... si am zis sa o incerc mai mult la caterinca... E inutil sa va zic cat au mai ras tov. mei cand m-au vazut cu montura pe balta..., eram facut telefonist, omul de la radio..., luat la misto! Ei, dimineata ce sa va zic, am gasit un somotei de vreo 2 kg prins in montura (adevarat monstru in opinia noastra care nu ne-am prea lipit de specimene din astea...) si de atunci am tot respectul lor in materie de monturi noi, inovatoare :zambet: ...
:pescuit: trebuie sa ai rabdare!

anem

Super Moderator

Răspunsuri: 3 275

Membru din: 19. februarie 2012

Locație: carpi

  • Scrie un mesaj privat

2

vineri, 1. martie 2013, 13:39

salutari si bine ai venit pe aici ...
Always C&R ... un alt mod de a savura un peste :bucuros:

AnEm

Ediseu

Știucă

Răspunsuri: 695

Membru din: 21. iulie 2012

Locație: London

  • Scrie un mesaj privat

3

vineri, 1. martie 2013, 15:20

Salutari si bine ai venit printer noi :welcome:

C. B.

Șalău

Răspunsuri: 210

Membru din: 22. august 2012

Locație: Suceava

  • Scrie un mesaj privat

4

vineri, 1. martie 2013, 15:48

Salut si bine ai venit! :welcome:

Din cate vad din poza de profil ,cred ca esti mare spinningar!

mane81

Știucă

Răspunsuri: 1 433

Membru din: 15. aprilie 2012

Locație: Romania Rm Valcea-Italia Modena

  • Scrie un mesaj privat

5

vineri, 1. martie 2013, 16:32

:welcome:

Zoran

ADMINISTRATOR

Răspunsuri: 8 041

Membru din: 9. ianuarie 2012

Locație: Rastatt/Germania - Divici+Deta/Romania

  • Scrie un mesaj privat

6

vineri, 1. martie 2013, 17:03

:welcome: -Telefon-Radio-Gabriel! :noroc:

Ce conteaza ce spune unul sau altul, atata timp cit functioneaza, FELICITARI si Respect si din partea mea, ca nu te-ai lasat doborit de vorbe :box: !
Pescuiește legal, și NU bracona!
C&R, un alt mod de a "savura" peștele...


www.pescuit-la-somn.com

7

vineri, 1. martie 2013, 17:05

:welcome:
ti-ai castigat respectul fata de tovarasii tai si asta este un lucru mare
felicitari

zamfi

Știucă

Răspunsuri: 1 588

Membru din: 25. februarie 2012

Locație: Pe Mures...

  • Scrie un mesaj privat

8

vineri, 1. martie 2013, 19:19

:welcome:
Chiar mi-a placut prezentare ta de "intrare" ! Asa ca iti urez bine ai venit si sunt sigur ca o sa ai in curand rezultate notabile la pescuitul somnului .Inca mai sunt balauri, atat pe Dunare cat si pe raurile mari interioare .Inca...

LARRY

Știucă

Răspunsuri: 1 334

Membru din: 1. martie 2012

Locație: Galați

  • Scrie un mesaj privat

9

vineri, 1. martie 2013, 20:44

Salutări și bine ai venit . :rizi:
Prefer să fiu urât pentru ceea ce sunt decât să fiu iubit pentru ceea ce nu sunt.

Răspunsuri: 2 641

Membru din: 24. februarie 2012

Locație: Bucuresti

  • Scrie un mesaj privat

10

sâmbătă, 2. martie 2013, 11:42

:salut:
Mai bine sa taci si sa lasi impresia ca esti prost, decat sa vorbesti sa spulberi orice indoiala! Inteleptul nu spune ce stie, prostul nu stie ce spune!

tacuc

Șalău

Răspunsuri: 430

Membru din: 27. mai 2012

Locație: TULCEA

  • Scrie un mesaj privat

11

sâmbătă, 2. martie 2013, 12:31

bine ai venit. :welcome:
:pescuit:

Pescarii stiu cat de periculoasa este marea si cat de infioratoare e furtuna , dar ei nu au considerat vreodata aceste lucruri ca fiind indeajuns pentru a-i face sa ramana la tarm."
Vincent Van Gogh

Subiecte asemănătoare