Nu ești autentificat ca membru.

Scule și accesorii de pescuit - unul din cele mai mari Shop-uri din Germania! Gutt-Blei (plumbi pentru pescuit) Pescuit la somn pe Ebro - Spania, Po - Italia ... Clonc-uri "perfecte" Hand-Made in Germany (Tilo Andreas)
Sonare, fire textile, mulinete somn... Shop cu accesorii de spinning Excursii pescuit la somn Shop cu accesorii de pescuit

Dragă oaspete, bine ai venit la: Forum Pescuit la Somn. Dacă cumva ești pt. prima dată pe această pagină, te rog citește tot ce scrie la Ajutor. Acolo îți va fi explicat cum să navighezi prin acest forum. După aceea te poți înregistra pt. a putea folosi toate funcțiunile acestui forum. Folosește formularul de înregistrare Înregistrează-te, pentru a-ți crea un cont de utilizator sau informează-te mai întâi complet și detaliat asupra procesului de înregistrare. Dacă cumva te-ai înregistrat deja, te poți aici autentifica.

tudor

Super Moderator

Răspunsuri: 1 247

Membru din: 27. februarie 2012

Locație: Saint Cloud, France

Profesia: Catfish angler

  • Scrie un mesaj privat

21

vineri, 1. martie 2013, 09:03

Am cont dar intru cam la doua zile.
Nu ma exprim, nu spun unde am fost si ce am facut. Data nasterii e pe 29 februarie 1908, locuiesc la Petropavlovsk.
Deci as putea sa nu am cont, ar fi la fel. :rizi:

Răspunsuri: 82

Membru din: 28. martie 2012

Locație: italia

Profesia: pescar

  • Scrie un mesaj privat

22

vineri, 1. martie 2013, 09:48

:pescuit: nu facebook :pescuit:

zamfi

Știucă

  • Autorul acestui subiect este »zamfi«

Răspunsuri: 1 588

Membru din: 25. februarie 2012

Locație: Pe Mures...

  • Scrie un mesaj privat

23

vineri, 1. martie 2013, 13:38

Uite chiar ma bucur ca am deschis acest topic! Parerile sunt asa cum era de asteptat impartite...M-am bucurat sa constat ca suntem multi care nu existam si da ,am trecut de 40 de ani :rizi: De vreo 3 ani buni chiar...Si recunosc ca sunt (sau asa sper!) un tip care poate socializa ...Pentru ca uite stau pe forumuri (uneori mai mult decat ar trebui...) am cunosc apoi oameni care mi-au devenit prieteni, samd. Adevarat ca in momentul cand Adi si-a facut cont ,pot spune ca reteaua a doborat un ...nici nu stiu cum sa-i zic! :rizi: Oricum interesant de vazut rezultatul final ... :noroc:

Tyrael

Știucă

Răspunsuri: 601

Membru din: 10. decembrie 2012

Locație: Rm Valcea

  • Scrie un mesaj privat

24

vineri, 1. martie 2013, 13:44

Facebook nu este vital si nici necesar dar in sectiunea business si pentru a vedea pozele prietenilor pescari este ideal. Eu nu il folosesc pt socializare si adaugare de sute de indivizi necunoscuti. Ati luat totusi prea personal faptul ,, nu ai nu existi,, e un fel de a zice nu luati sensul cuvant cu cuvant

25

vineri, 1. martie 2013, 14:24

Pe FB poti sa selectezi usor si sa limitezi accesul persoanelor care sa vada postarile sau informatiile tale si tot la fel poti sa restrictionezi de la cine sa primesti "notificari/mesaje" . Eu am 2 conturi unul pentru familie si prieteni apropiati cu care comunicam aproape zilnic si una "generala cu sute de cunostinte din lumea pescuitului si nu numai" ... Eu consider ca daca ai o afacere sau o colaborare in anumite domenii FB ca "reclama" e cel mai ok( dintre cele gratis bineinteles)... dai un share la un mesaj sau poza si imediat apare la toate cunostintele tale...
Tot din FB am aflat prima data ca ieri era un atentat cu bomba (tentativa)la noi in cartier ... si la radio abia peste cateva ore au dat stirea ... ca mijloc de comunicare mi se pare cel mai ok, intre anumite grupuri.
In alta ordine de idei daca cineva are ceva de "ascuns" sau de "tainuit" atunci in mod sigur nu isi face cont. Oricum lumea obisnuita afla doar atatea informatii, cat permiteti sa afle... cei de la servicii secrete mai mult ca sigur au alte metode decat spionarea conturilor FB :rizi:

Ps. Fiecare face cum crede, eu nu sunt nici pro nici contra, dar azi maine FB devine o obinuinta generala ca folosirea "celularelor"...
:noroc:

zamfi

Știucă

  • Autorul acestui subiect este »zamfi«

Răspunsuri: 1 588

Membru din: 25. februarie 2012

Locație: Pe Mures...

  • Scrie un mesaj privat

26

vineri, 1. martie 2013, 15:37

Hai sa va spun ,printre altele ,de ce nu-mi place FB ...Am niste vecini cu care am fost in concediu de vreo 2 ani .Am fost pe la mare ,prin delta si surpriza :dupa ce ajung acasa imi arata fiica mea poze cu noi (si vecinii normal ...) postate pe FB! Si de la mare si de rpin delta ! Dobitoci :box: Fara sa ma intrebe daca sunt sau nu de acord ,etc...Mai am niste nebuni care posteaza ce mananca duminica in familie ... :rizi: Si multe alte chestii care mi le-a aratat fata care ,normal, are cont... :ciao:

27

vineri, 1. martie 2013, 15:50

Hai sa va spun ,printre altele ,de ce nu-mi place FB ...Am niste vecini cu care am fost in concediu de vreo 2 ani .Am fost pe la mare ,prin delta si surpriza :dupa ce ajung acasa imi arata fiica mea poze cu noi (si vecinii normal ...) postate pe FB! Si de la mare si de rpin delta ! Dobitoci :box: Fara sa ma intrebe daca sunt sau nu de acord ,etc...Mai am niste nebuni care posteaza ce mananca duminica in familie ... :rizi: Si multe alte chestii care mi le-a aratat fata care ,normal, are cont... :ciao:


:) asta cu pozele e tare, insa ceva foarte des intalnit din pacate, trebuie sa ziceti din start adica sa atrageti atentia mai in gluma mai in serios ca faceti poze impreuna, dar NU sunteti de acord sa posteze public poze cu VOI pe nicaieri... majoritatea o inteleg... Nu este nimic rau in a face poze chiar si de grup insa publicarea lor ar trebui sa fie posibila doar cu acordul tuturor care apar in poza... la NOI din pacate "nimeni" nu se preocupa de aste drepturi /obligatii.

28

vineri, 1. martie 2013, 17:24

aline,
hai sa iti spun eu una si mai tare referitoare la pozele postate de terti.
dupa cum stii, anul trecut, vacanta - Grecia - plaje - peisaje- valuri, ma rog tot tacamul
bineteles ca si poze la greu (unele le-ai vazut si tu :ochi: )
dupa vreo doua luni de la vacanta ma suna sora mea sa imi spuna ca sunt "vedeta" pe net - in sensul ca cineva a postat o fotografie de pe o plaja din Lefkada si eu cu sotia aparem in poza respectiva (daca nu ma insel, poza respectiva inca mai este postata acolo :gandesc: )
cei care au postat poza sunt din Bucuresti sau Baia mare (nu retin exact) - asa ca...........
si ca sa iti mai spun ceva, si tu esti vedeta pe facebook si pe net - apari in poze postate de altcineva :rizi:
deci............de cine incerci sa te ascunzi??!! :zambet: :rizi: (gandestete ca si eu apar acolo, tot fara sa stiu si asta inainte sa am cont!! :bucuros2: :zid: )
cat despre ce posteaza fiecare............s-a mai discutat, se vede doar ce "dai din casa singur"

zamfi

Știucă

  • Autorul acestui subiect este »zamfi«

Răspunsuri: 1 588

Membru din: 25. februarie 2012

Locație: Pe Mures...

  • Scrie un mesaj privat

29

vineri, 1. martie 2013, 19:10

Aoleo mancati-as ...Pai daca stiam ca asa te face da vedeta ,cu poze maglite ,pai nu puneam una din fatza cazinoului din Monte Carlo ! :rizi: Aia de ii nevasta me intre un Rolce de'ala si un harmasar din h'ala italian! :idee:

Auzi la gura lui ...vedeta pe internet! :rizi:
Unde frate ,printre nuferii de pe Isac ?
...

Deci Adi ,vezi tu ,eu am trimis cateva albume de poze la o vara in Franta si aiurea pe picassa si nu am nici o problema ...in email-ul ei direct ,cu drept de vizionare ,etc.
Oricum ,probabil ca tu ai fost ultimul stabiliment care trebuia demolat de Retea! Te-au biruit Adisorule si pe tine ... :drac:

Ps: stiti fratilor care e marele avantaj cand nu ai cont? Nu poti sa-ti vizualizezi pozele cu tine puse de ...altii!!! :limba:

Adica ,vorba aia: "Domnu' ai poze cu sotia ta goala? / Nu mah ,nu am!/ Aha...Da'...vrei?" :rizi:

Zoran

ADMINISTRATOR

Răspunsuri: 8 041

Membru din: 9. ianuarie 2012

Locație: Rastatt/Germania - Divici+Deta/Romania

  • Scrie un mesaj privat

30

joi, 24. decembrie 2015, 06:30

Salutari baieti,
dupa 2 ani si 9 luni as vrea sa redeschid acest subiect...

Intre timp si-au facut mai multi cont pe FB, printre care si eu, si Eugen, si altii. Timpurile se schimba, ne schimbam si noi. Si asta e bine :bucuros2:

Unii dintre prietenii mei de pe FB m-au aruncat afara din lista de "prieteni", prin faptul ca am fost sincer si le-am spus ca pozele postate sunt urate, sau ca ceea ce posteaza sunt capturi ce depasesc cu muuuult 5 kg de peste ptr o partida, implicit poza de braconier.

Astfel, pescari care au postat de exemplu barca plina cu salai, "nimiciti" intr-o partida pe Dunare, in jur de 40-si de kg, sau 4 somni la circa 50 kg intinsi pe prelata si pregatiti de taiat dupa doar citeva ore de clonc, au sters mai intai comenturile si apoi si poza.

Voi ce parere aveti, acesti "pescari sportivi", cum ii puteti caracteriza, dpdv al caracterului? Mai intai postez, apoi sterg, nu-mi convine de comenturile sincere... chiar nu s-au gandit inainte de postare ce se poate intampla, ce intrebari se pot ivi, ce comenturi se pot strecura pe sub pozele postate? ...sau isi recunosc greseala si dau bir cu fugitii in felul acesta? :gandesc:

Un fleac, i-am nimicit!" era titlul acestei poze: :vomit:

Pescuiește legal, și NU bracona!
C&R, un alt mod de a "savura" peștele...


www.pescuit-la-somn.com

informer

Administrator

Răspunsuri: 3 440

Membru din: 25. aprilie 2012

Locație: Giroc

Profesia: fizician - programator - electronist - "manager" - wtf, complicat

  • Scrie un mesaj privat

31

joi, 24. decembrie 2015, 08:25

Pai eu cred ca faptul ca cei ce posteaza astfel de poze sfarsesc prin a le sterge e totusi "de bine". :)
Asta dovedeste ca le pasa de ce "zice lumea" si cum zici, "se simt cu musca pe caciula".
Evident ca ar fi mult mai bine daca acesti "decimatori" ar avea ceva constiinta nu doar sa-i deranjeze comentariile altora da` nah, daca mai mult nu se poate deocamdata, e cat de cat bine si asa.
Poate cu timpul creste nivelu` de educatie in partea asta de lume, si din pct. asta de vedere.
Io zic sa nu te lasi cu comentariile, daca tot ai FB ca un om modern. :zambet:
:noroc:
----
"Cu cat cunosc mai bine oamenii, cu atat iubesc mai mult cainii."

mane81

Știucă

Răspunsuri: 1 433

Membru din: 15. aprilie 2012

Locație: Romania Rm Valcea-Italia Modena

  • Scrie un mesaj privat

32

joi, 24. decembrie 2015, 23:15

Prin intermediul facebook-ului am reusit sa comunic cu fosti colegi si cu profesori, oameni pe care nu i-am vazut de peste 15 ani.Am reusit sa ma si intalnesc cu cativa dintre ei sa depanam amintiri :bucuros2: Pentru mine asta e un lucru super, din pacate sunt si chestii care nu imi plac.........posteaza lumea o gramada de porcarii, nu stau aici sa le enumar insa sunt convins ca stiti la ce ma refer(voi cei ce aveti cont pe fb).
Din punctul de vedere al pescuitului mie unul imi place sa vad poze cu pesti, sa mai citesc cate ceva despre modul cum au fost prinsi...dau si like daca imi place :rizi:
Din pacate am parte si de poze si video cu somni spanzurati, salai si avati morti...etc.Ei bine asta nu numai ca nu imi place, imi provoaca greata insa cam asa sta treaba pe facebook.De multe ori am vrut sa imi sterg contul INSA consider ca daca l-as sterge parca as intoarce capul in alta parte ca sa nu vad anumite lucruri si chestia asta nu prea ma face sa ma simt bine.

Ce ma irita pe fb atunci cand posteaza cate unul sa zicem ceva somni transati...bla, bla, bla e ca se umple de comentarii de genul: Bravo! La mai mare! Ai taiat porcul!...etc
Asta arata realitatea, mai trebuie sa curga multa apa ca sa evoluam putin.Eu continui sa fiu optimist si sa visez la vremuri mai bune. :zambet: :noroc:

33

joi, 24. decembrie 2015, 23:37

La mine s-a intamplat pur si simplu sa pierd startul cu FB-ul :rizi: .Intre timp,am mai imbatranit :craciun: .Fiul meu are FB(eu am acces la contul lui- dar io n-am cont :rizi: ).Ramane asa pt mine deocamdata, cum e acum.... fara FB.
Cuvantul "intimitate" este greu de explicat in lume... :noroc:

Răspunsuri: 2 641

Membru din: 24. februarie 2012

Locație: Bucuresti

  • Scrie un mesaj privat

34

vineri, 25. decembrie 2015, 02:12

Desi nu am cont, si nu ma atrage ideea(pe un forum, pot socializa, cu cine si unde doresc eu...), nu exclud posibilitatea de a-mi face, doar daca voi considera ca la un moment dat imi va folosi la ceva...si, da, e buna ideea lui Tudor... :zambet: :ochi:
Mai bine sa taci si sa lasi impresia ca esti prost, decat sa vorbesti sa spulberi orice indoiala! Inteleptul nu spune ce stie, prostul nu stie ce spune!

tudor

Super Moderator

Răspunsuri: 1 247

Membru din: 27. februarie 2012

Locație: Saint Cloud, France

Profesia: Catfish angler

  • Scrie un mesaj privat

35

vineri, 25. decembrie 2015, 07:52

Intre timp am fost invadat de prieteni, majoritatea pescari de pe toate meleagurile si de toate nationalitatile, chiar si un japonez.
Astfel am ocazia sa vad ce se mai prinde peste tot pe planeta. Pe cei care puneau poze cu ciorchini de pesti i-am scos de pe lista de prieteni. Nu vreau sa ma enervez ca Zoran. :rizi:
Oricum n-o sa-i schimb eu, mai ales ca restul "prietenilor" ii felicita si-i incurajeaza.

Bogdan86

Șalău

Răspunsuri: 324

Membru din: 25. mai 2013

Locație: belluno-italia

  • Scrie un mesaj privat

36

vineri, 25. decembrie 2015, 09:04

Si nici aici nu se vad pozele
"Te poti impodobi cu penele altuia, dar nu poti zbura cu ele !!!
Lucian Blaga

Zoran

ADMINISTRATOR

Răspunsuri: 8 041

Membru din: 9. ianuarie 2012

Locație: Rastatt/Germania - Divici+Deta/Romania

  • Scrie un mesaj privat

37

vineri, 25. decembrie 2015, 11:01

Si nici aici nu se vad pozele


Acuma?

Pescuiește legal, și NU bracona!
C&R, un alt mod de a "savura" peștele...


www.pescuit-la-somn.com

Bogdan86

Șalău

Răspunsuri: 324

Membru din: 25. mai 2013

Locație: belluno-italia

  • Scrie un mesaj privat

38

vineri, 25. decembrie 2015, 12:18

De pe telefonul meu nu se vede.. o fi telefonul de vina :gandesc:
"Te poti impodobi cu penele altuia, dar nu poti zbura cu ele !!!
Lucian Blaga

Răspunsuri: 616

Membru din: 17. aprilie 2012

Locație: sibiu

  • Scrie un mesaj privat

39

vineri, 25. decembrie 2015, 13:43

Nu-i telefonul de vina ca nici de pe PC-ul meu nu se vede.
@Zoran, ia-o cu print screen si urc-o tu direct pe forum :ochi:

Zoran

ADMINISTRATOR

Răspunsuri: 8 041

Membru din: 9. ianuarie 2012

Locație: Rastatt/Germania - Divici+Deta/Romania

  • Scrie un mesaj privat

40

vineri, 25. decembrie 2015, 14:31

Nu-i telefonul de vina ca nici de pe PC-ul meu nu se vede.
@Zoran, ia-o cu print screen si urc-o tu direct pe forum :ochi:


Nu ma las... :rizi:

Pescuiește legal, și NU bracona!
C&R, un alt mod de a "savura" peștele...


www.pescuit-la-somn.com

Subiecte asemănătoare