Nu ești autentificat ca membru.

Scule și accesorii de pescuit - unul din cele mai mari Shop-uri din Germania! Gutt-Blei (plumbi pentru pescuit) Pescuit la somn pe Ebro - Spania, Po - Italia ... Clonc-uri "perfecte" Hand-Made in Germany (Tilo Andreas)
Sonare, fire textile, mulinete somn... Shop cu accesorii de spinning Excursii pescuit la somn Shop cu accesorii de pescuit

Dragă oaspete, bine ai venit la: Forum Pescuit la Somn. Dacă cumva ești pt. prima dată pe această pagină, te rog citește tot ce scrie la Ajutor. Acolo îți va fi explicat cum să navighezi prin acest forum. După aceea te poți înregistra pt. a putea folosi toate funcțiunile acestui forum. Folosește formularul de înregistrare Înregistrează-te, pentru a-ți crea un cont de utilizator sau informează-te mai întâi complet și detaliat asupra procesului de înregistrare. Dacă cumva te-ai înregistrat deja, te poți aici autentifica.

1

joi, 28. februarie 2013, 19:19

Somn Capital Pierdut Pe Dunare....

Salutare prieteni pescari :salut:.Astazi am iesit la pescuit dupa o saptamina pentru ca a plouat foarte tare in severin . Am plecat cu barca dupa salau cu toate ca nu trage cum trebuie dar fiind vremea frumoasa ... :bucuros2: Surpriza a venit pe la ora 16.30 dupa vreo 2 rateuri la salau am avut o muscatura foarte slaba si am intepat :doaaamne: vreo 10 secunde nu am stiut ce se intimpla nu se misca din loc nu stiam ce sa cred doar am avut muscatura :soc: in acel moment vorbeam cu cineva pe mal si dintro data am simtit ca imi pleaca batul din mina aveam frina destul de lejera dar dupa 3 metri de stinga dreapta ma obligat sa slabesc mai mult fir textil 0.25 dar in fata mea la o distanta de 60m era ceva care stiam ca taie firul o agatatoare :nervos: ce sa mai zic dupa un dril de maxim 3m mia rupt acul pe jumate si mia luat si twisterul :doarecapu: :noroc:

Zoran

ADMINISTRATOR

Răspunsuri: 8 041

Membru din: 9. ianuarie 2012

Locație: Rastatt/Germania - Divici+Deta/Romania

  • Scrie un mesaj privat

2

joi, 28. februarie 2013, 19:26

Oho, prima intalnire de gradul "³" pe anul 2013? :noroc:

Frumos, crezi ca era intradevar un capitalos, sau era un carlig mai "lejer"? Ai mai prins somni cu carlige de tipul acela? :gandesc:
Pescuiește legal, și NU bracona!
C&R, un alt mod de a "savura" peștele...


www.pescuit-la-somn.com

3

joi, 28. februarie 2013, 19:31

Cu din asta nu era GAMAKATSU mia dat un prieten citeva :nunteleg: dar cred ca avea si el ceva kg :gandesc: scuze eu pescuiam cu montura pentru salau de obicei mai pun o ancora pe fir pentru siguranta o pun culisanta cu acesta montura am prins somn de 1.93 tot cu fir 0.25 textil acum nu am pus ancora si...... :relax:

Zoran

ADMINISTRATOR

Răspunsuri: 8 041

Membru din: 9. ianuarie 2012

Locație: Rastatt/Germania - Divici+Deta/Romania

  • Scrie un mesaj privat

4

joi, 28. februarie 2013, 20:20

somn de 1.93

...nu-i rau, deloc! :apl:
Pescuiește legal, și NU bracona!
C&R, un alt mod de a "savura" peștele...


www.pescuit-la-somn.com

Subiecte asemănătoare