Nu ești autentificat ca membru.

Scule și accesorii de pescuit - unul din cele mai mari Shop-uri din Germania! Gutt-Blei (plumbi pentru pescuit) Pescuit la somn pe Ebro - Spania, Po - Italia ... Clonc-uri "perfecte" Hand-Made in Germany (Tilo Andreas)
Sonare, fire textile, mulinete somn... Shop cu accesorii de spinning Excursii pescuit la somn Shop cu accesorii de pescuit
  • Autorul acestui subiect este »evergreen«

Răspunsuri: 2 641

Membru din: 24. februarie 2012

Locație: Bucuresti

  • Scrie un mesaj privat

1

joi, 1. martie 2012, 01:39

Cloncuri Unguresti

Noroc, am mai auzit comentarii de bine despre cloncuri din Ungaria, dar n-am prea gasit nimic in cautare, daca cineva stie ceva despre aceasta chestiune, poate ne impartaseste si noua informatiile!! :ochi:
Mai bine sa taci si sa lasi impresia ca esti prost, decat sa vorbesti sa spulberi orice indoiala! Inteleptul nu spune ce stie, prostul nu stie ce spune!

  • Autorul acestui subiect este »evergreen«

Răspunsuri: 2 641

Membru din: 24. februarie 2012

Locație: Bucuresti

  • Scrie un mesaj privat

2

sâmbătă, 17. martie 2012, 01:50

Nimeni nu are nimic de spus despre cloncurile unguresti? In afara de Energo Hunor! :gandesc: :pauza:
Mai bine sa taci si sa lasi impresia ca esti prost, decat sa vorbesti sa spulberi orice indoiala! Inteleptul nu spune ce stie, prostul nu stie ce spune!

Bruno

Șalău

Răspunsuri: 223

Membru din: 15. martie 2012

Locație: Arad

  • Scrie un mesaj privat

3

sâmbătă, 17. martie 2012, 06:16

Am eu 3, luate de la Szeged. Nu e mare scofala de capul lor, nu suna prea bine, le-am modificat capul la toate 3.

Bruno

Șalău

Răspunsuri: 223

Membru din: 15. martie 2012

Locație: Arad

  • Scrie un mesaj privat

4

sâmbătă, 17. martie 2012, 16:23

Intre timp am reusit sa fac si niste poze la cloncurile unguresti. Cel din stinga batea cel mai bine, dar sunetul nu avea putere, cind s-a rupt capul l-am pus deoparte si peste iarna l-am schimbat cu unul mai mare (stejar). Nu stiu cum bate acuma. Cel din mijloc l-am modificat asta vara, nu batea nicicum, in plus mi-a facut bataturi din cauza minerului care semana cu cel din dreapta . Acum e ok, cu el am prins majoritatea somnilor de anul trecut. Cel din dreapta l-am modificat tot asta iarna, a primit cap mai mare din lemn de bucsus.
»Bruno« a adaugat urmatoarele poze:
  • IMG_0016 (Medium).JPG
  • IMG_0017 (Medium).JPG

Zoran

ADMINISTRATOR

Răspunsuri: 8 041

Membru din: 9. ianuarie 2012

Locație: Rastatt/Germania - Divici+Deta/Romania

  • Scrie un mesaj privat

5

duminică, 18. martie 2012, 06:57

Asa este cu cloncurile, unele bat, altele nu prea, iar unele bat foarte bine! Dar pina nu testezi, n-ai de unde sa afl ce si cum.
Pescuiește legal, și NU bracona!
C&R, un alt mod de a "savura" peștele...


www.pescuit-la-somn.com

  • Autorul acestui subiect este »evergreen«

Răspunsuri: 2 641

Membru din: 24. februarie 2012

Locație: Bucuresti

  • Scrie un mesaj privat

6

miercuri, 4. aprilie 2012, 01:54

In sfarsit si niste cloncuri unguresti care arata interesant, ii multumesc lui Kzoli pentru raspuns si imi permit sa postez link-ul: Google Traducere :zambet: :ochi: :noroc:
Mai bine sa taci si sa lasi impresia ca esti prost, decat sa vorbesti sa spulberi orice indoiala! Inteleptul nu spune ce stie, prostul nu stie ce spune!

  • Autorul acestui subiect este »evergreen«

Răspunsuri: 2 641

Membru din: 24. februarie 2012

Locație: Bucuresti

  • Scrie un mesaj privat

7

vineri, 10. august 2012, 00:53

Uitati cateva cloncuri unguresti, chiar daca sunt la un magazin din UK:
Terminal Tackle & Accessories - Yoursup Limited :zambet:
Mai bine sa taci si sa lasi impresia ca esti prost, decat sa vorbesti sa spulberi orice indoiala! Inteleptul nu spune ce stie, prostul nu stie ce spune!

informer

Administrator

Răspunsuri: 3 440

Membru din: 25. aprilie 2012

Locație: Giroc

Profesia: fizician - programator - electronist - "manager" - wtf, complicat

  • Scrie un mesaj privat

8

vineri, 10. august 2012, 09:49

In sfarsit si niste cloncuri unguresti care arata interesant, ii multumesc lui Kzoli pentru raspuns si imi permit sa postez link-ul: Google Traducere :zambet: :ochi: :noroc:
Traducerea pt. coropisnita ii mortala... :rizi: :rizi: :rizi: .
----
"Cu cat cunosc mai bine oamenii, cu atat iubesc mai mult cainii."

Răspunsuri: 396

Membru din: 24. iunie 2012

Locație: bucuresti

Profesia: economist

  • Scrie un mesaj privat

9

vineri, 10. august 2012, 10:15

cloncuri unguresti

salut
eu am un clonc ( hunor concav) dar se bate destul de greu cu el in comparatie cu ebro 2 !!
:pescuit:

greere

Biban

Răspunsuri: 65

Membru din: 5. iulie 2012

Locație: rm valcea

  • Scrie un mesaj privat

10

vineri, 10. august 2012, 11:08

cu cocav nici eu nu dau prea bine pe cand cu convex rup (hunor) ori e diferita miscarea ori nu scot ele cum trebuie

Subiecte asemănătoare