Nu ești autentificat ca membru.

Scule și accesorii de pescuit - unul din cele mai mari Shop-uri din Germania! Gutt-Blei (plumbi pentru pescuit) Pescuit la somn pe Ebro - Spania, Po - Italia ... Clonc-uri "perfecte" Hand-Made in Germany (Tilo Andreas)
Sonare, fire textile, mulinete somn... Shop cu accesorii de spinning Excursii pescuit la somn Shop cu accesorii de pescuit

rooney

Biban

  • Autorul acestui subiect este »rooney«

Răspunsuri: 139

Membru din: 22. aprilie 2012

Locație: satu mare

  • Scrie un mesaj privat

1

duminică, 24. februarie 2013, 13:42

tica taurus

tocmai ce am pus mana pe o mulineta tica taurus de 6000.ce parere aveti de ea?doar ca are are o mica problema.dupa ce pun firul pe rola de ghidaj si strang frana mai tare picapul se duce in fata.sa fie oare de la arc?se poate repara?multumesc. :gandesc:

2

duminică, 24. februarie 2013, 13:58

deci. daca nu e noua poate o mai umblat ala inainte sa o " unga sau curete " si nu o pus bine arcul la locul lui. normal ca se poate repara. daca eventual poti desface capacul ala de sub galet unde e arcul si faci poza cu ce sistem si arc are iti pot trimite eu arcuri. am de la mai m ulte modele de mulinete arcuri si rulmenti, prostii de astea de schimb. iti dau gratis dar numai fa-i poza sa stiu exact ce sistem are...
sunt f multe care se aseamana

3

duminică, 24. februarie 2013, 14:04

dar cand il ridici si mulinezi, el sare singur usor si pana la capat? functioneaza normal in rest?

rooney

Biban

  • Autorul acestui subiect este »rooney«

Răspunsuri: 139

Membru din: 22. aprilie 2012

Locație: satu mare

  • Scrie un mesaj privat

4

duminică, 24. februarie 2013, 23:40

am rezolvat problema.mersi pentru raspuns.saptamana viitoare o duc la gresat.

Subiecte asemănătoare