Nu ești autentificat ca membru.

Scule și accesorii de pescuit - unul din cele mai mari Shop-uri din Germania! Gutt-Blei (plumbi pentru pescuit) Pescuit la somn pe Ebro - Spania, Po - Italia ... Clonc-uri "perfecte" Hand-Made in Germany (Tilo Andreas)
Sonare, fire textile, mulinete somn... Shop cu accesorii de spinning Excursii pescuit la somn Shop cu accesorii de pescuit

zamfi

Știucă

  • Autorul acestui subiect este »zamfi«

Răspunsuri: 1 588

Membru din: 25. februarie 2012

Locație: Pe Mures...

  • Scrie un mesaj privat

21

sâmbătă, 21. iunie 2014, 11:20

Cu siguranta! Undeva in decembrie se prind aia imbracati...Personal ma gandesc la 15 noiembrie-10 decembrie ,dupa caz.Sanatosi sa fim. :bravo:

ovidiu.U

Șalău

Răspunsuri: 323

Membru din: 6. aprilie 2014

Locație: Bucuresti

  • Scrie un mesaj privat

22

sâmbătă, 21. iunie 2014, 11:27

Cam aia e perioada.. tot timpul imi ticluiesc macar o saptamana de conced in perioada aia 25Nov - 15Dec
Daca nu ar fi milioane de kilometri prin localitati, mai ca m-ar inspira si pe mine clisura aia... Asa am salbaticii la 65-100km :)
Pentru unii este un hobby, pentru altii o pasiune; pentru mine, pescuitul este o stare...

zamfi

Știucă

  • Autorul acestui subiect este »zamfi«

Răspunsuri: 1 588

Membru din: 25. februarie 2012

Locație: Pe Mures...

  • Scrie un mesaj privat

23

sâmbătă, 21. iunie 2014, 17:10

Pai la tine clar nu se merita! Eu daca as fi in locul tau ...Din Aiud fac 325 km pana in clisura...Mai putin oricum ca pana in Delta! :rizi: Avantajul mare este ca in clisura cunosc acum un localnic indragostit de spinning ,cu casa/masa/barca/motor ... :bravo: Plus ca aici nu trebuie permis de pescuit special,permis de intrare in Delta, permis de iesire din Delta :rizi: ,taxa de masina,taxa de barca, taxa de...,taxa de... :nu: In plus ,oamenii din clisura nu te privesc ca pe ceva gras si bun de stors!!! :zid:
Si am gasit/vazut niste locuri de stiuca ...De aceea ma gandesc si la un ...octombrie "rosu" :buaaaah:

Ps: baiatul localnic mi-a spus ca la ei nu mai "merge" braconajul cu curentul electric pe motive de camere de supraveghere :apl: Una peste alta imi place si mi-e ciuda ca ,pe motiv de lipsa cunostiinte in zona , am ratat deschiderea anul asta ...

horiavd

Oblete

Răspunsuri: 15

Membru din: 20. aprilie 2012

Locație: Cluj-Napoca

  • Scrie un mesaj privat

24

duminică, 22. iunie 2014, 12:31

Da, ai ratat ...sa vezi cum veneau paduri intregi pe Dunare la vale...asta ai ratat...

zamfi

Știucă

  • Autorul acestui subiect este »zamfi«

Răspunsuri: 1 588

Membru din: 25. februarie 2012

Locație: Pe Mures...

  • Scrie un mesaj privat

25

duminică, 22. iunie 2014, 15:48

Da, ai ratat ...sa vezi cum veneau paduri intregi pe Dunare la vale...asta ai ratat...

Da,dar printre crengi... :buaaaah: Cel putin amicul din Pojejena mi-a aratat capturi in perioada aia ...Ma rog imediat dupa deschidere.E drept ca si cu ...trei zile inainte! :rizi:

Zoran

ADMINISTRATOR

Răspunsuri: 8 041

Membru din: 9. ianuarie 2012

Locație: Rastatt/Germania - Divici+Deta/Romania

  • Scrie un mesaj privat

26

duminică, 22. iunie 2014, 20:20

Ps: baiatul localnic mi-a spus ca la ei nu mai "merge" braconajul cu curentul electric pe motive de camere de supraveghere


Salut Zamfi, asa este, am mai scris intr-un subiect, ca de ceva ani buni, in zonele cu camere de filmare nu se braconeaza. Cu curent...
Din pacate, pescari buni, umple barcile cu zeci de salai de toate dimensiunile prinse la jig, care sunt destinati vanzarii. De la cit palma, pina la dimensiuni record de 10-12 kg, pline cu icre (pe perioada rece). Nu sute, ci mii de kile pe an. Nu tot braconaj se numeste? :vomit:
Pescuiește legal, și NU bracona!
C&R, un alt mod de a "savura" peștele...


www.pescuit-la-somn.com

horiavd

Oblete

Răspunsuri: 15

Membru din: 20. aprilie 2012

Locație: Cluj-Napoca

  • Scrie un mesaj privat

27

miercuri, 2. iulie 2014, 09:23

Da, ai ratat ...sa vezi cum veneau paduri intregi pe Dunare la vale...asta ai ratat...

Da,dar printre crengi... :buaaaah: Cel putin amicul din Pojejena mi-a aratat capturi in perioada aia ...Ma rog imediat dupa deschidere.E drept ca si cu ...trei zile inainte! :rizi:
Corect, pana in ziua deschiderii (inclusiv) s-a prins, sambata deja ...abia am reusit 2 buc. la vobler...duminica am plecat...