Nu ești autentificat ca membru.

Scule și accesorii de pescuit - unul din cele mai mari Shop-uri din Germania! Gutt-Blei (plumbi pentru pescuit) Pescuit la somn pe Ebro - Spania, Po - Italia ... Clonc-uri "perfecte" Hand-Made in Germany (Tilo Andreas)
Sonare, fire textile, mulinete somn... Shop cu accesorii de spinning Excursii pescuit la somn Shop cu accesorii de pescuit

Dragă oaspete, bine ai venit la: Forum Pescuit la Somn. Dacă cumva ești pt. prima dată pe această pagină, te rog citește tot ce scrie la Ajutor. Acolo îți va fi explicat cum să navighezi prin acest forum. După aceea te poți înregistra pt. a putea folosi toate funcțiunile acestui forum. Folosește formularul de înregistrare Înregistrează-te, pentru a-ți crea un cont de utilizator sau informează-te mai întâi complet și detaliat asupra procesului de înregistrare. Dacă cumva te-ai înregistrat deja, te poți aici autentifica.

Răspunsuri: 41

Membru din: 9. noiembrie 2015

Locație: Drobeta Turnu Severin

Profesia: Profesor Pian

  • Scrie un mesaj privat

181

miercuri, 15. iunie 2016, 12:39

alte motive pot fi reglarea incorecta a sondei (inclinata fata / spate sau stanga / dreapta inclusiv din cauza inclinarii barcii), reglarea gresita a sonarului (sensibilitate, reducerea zgomotului...)

alte motive pot fi reglarea incorecta a sondei (inclinata fata / spate sau stanga / dreapta inclusiv din cauza inclinarii barcii), reglarea gresita a sonarului (sensibilitate, reducerea zgomotului...) etc.
Multumesc frumos Informer ,,,tocmai ca acestea le-am eliminat rand pe rand ,,, ramasesem la c eea ce il intrebam pe Zoran si nu numai ,,, adevarat este ca sunt mai plinut si ca barca se inclina putin ,, insa caut ca unghiul sondei sa fie tot timpul cel mai potrivit iar sonda in sine sa fie paralele in fine perpendicular pe fundul apei ,.,,cat despre setarile sonarului ,, sensibilitatea este pe auto ( si aici as fi avut o dilema ,, daca nu ar fi mai bine pe manula atunci cand apa prezinta multe impuritati ) ... multumesc inca odata ,, , scuze daca poate mai bat si campii
GANDESTE CA UN PESTE

informer

Administrator

Răspunsuri: 3 440

Membru din: 25. aprilie 2012

Locație: Giroc

Profesia: fizician - programator - electronist - "manager" - wtf, complicat

  • Scrie un mesaj privat

182

miercuri, 15. iunie 2016, 12:44

Si eu las sensibilitatea pe "auto" insa o reglez si manual... :rizi: .
Nu-i gluma pt. ca la modelul meu de sonar, chiar daca-i pe "auto" totusi poti sa alterezi valoarea, in sus sau in jos, plecand de la ce regleaza el automat... la al tau nu-i asa?
----
"Cu cat cunosc mai bine oamenii, cu atat iubesc mai mult cainii."

Răspunsuri: 41

Membru din: 9. noiembrie 2015

Locație: Drobeta Turnu Severin

Profesia: Profesor Pian

  • Scrie un mesaj privat

183

miercuri, 15. iunie 2016, 12:56

Ba da informer detin un 5 chirp ,,, dar cu reglajul pleci pe + sa _ de la ce deja el filtreaza ,, acum nu stiu exact ce si cat de asta si intreb si abuzez de bunavointa voastra ,, in fine una peste alta eu zic ca ma descurc la nivel de incepator destul de bine ,,, acum o sa ajung in weekend la balta si o sa incerc cu suplimentare de greutate ,, sa vedem ce si cum,,
GANDESTE CA UN PESTE

184

miercuri, 15. iunie 2016, 15:54

Si eu las sensibilitatea pe "auto" insa o reglez si manual... :rizi: .
Nu-i gluma pt. ca la modelul meu de sonar, chiar daca-i pe "auto" totusi poti sa alterezi valoarea, in sus sau in jos, plecand de la ce regleaza el automat...

Corect !!! :prieteni: