Nu ești autentificat ca membru.

Scule și accesorii de pescuit - unul din cele mai mari Shop-uri din Germania! Gutt-Blei (plumbi pentru pescuit) Pescuit la somn pe Ebro - Spania, Po - Italia ... Clonc-uri "perfecte" Hand-Made in Germany (Tilo Andreas)
Sonare, fire textile, mulinete somn... Shop cu accesorii de spinning Excursii pescuit la somn Shop cu accesorii de pescuit

Bruno

Șalău

  • Autorul acestui subiect este »Bruno«

Răspunsuri: 223

Membru din: 15. martie 2012

Locație: Arad

  • Scrie un mesaj privat

1

duminică, 17. februarie 2013, 13:19

Reguli de bun simt

As propune ca toti noii membri sa fie obligati sa treaca pe la rubrica de prezentare, ca sa stim si noi cu cine stam de vorba. Parca asa se cade, cind intri intr-o casa sa dai buna ziua prima oara, nu sa siluiesti nevasta proprietarului dupa care sa-ti stergi stromoleagul in perdele. Nu de alta, dar am vazut de citeva ori primul post la vinzari sau ceva de genul " ce mulineta/lanseta/sonar sa-mi iau, etc, etc...." . Pentru rubrica de vinzari as propune un minim de 5 posturi pentru a fi utilizata.

Zoran

ADMINISTRATOR

Răspunsuri: 8 041

Membru din: 9. ianuarie 2012

Locație: Rastatt/Germania - Divici+Deta/Romania

  • Scrie un mesaj privat

2

luni, 18. februarie 2013, 07:13

Salut Bruno,
interesanta propunere! Voi analiza cu echipa forumului posibilitatea de a introduce astfel de reguli.

multumesc pt propunere.

Ma intereseaza si parerea userilor activi din forum, daca ati da un feedback propunerii lui Bruno m-as bucura!
Pescuiește legal, și NU bracona!
C&R, un alt mod de a "savura" peștele...


www.pescuit-la-somn.com

LARRY

Știucă

Răspunsuri: 1 334

Membru din: 1. martie 2012

Locație: Galați

  • Scrie un mesaj privat

3

luni, 18. februarie 2013, 07:41

E de bine)))))))))
Prefer să fiu urât pentru ceea ce sunt decât să fiu iubit pentru ceea ce nu sunt.

informer

Administrator

Răspunsuri: 3 440

Membru din: 25. aprilie 2012

Locație: Giroc

Profesia: fizician - programator - electronist - "manager" - wtf, complicat

  • Scrie un mesaj privat

4

luni, 18. februarie 2013, 07:56

Asa mi se pare si mie normal!
Nu cred insa ca softul permite sa impiedici postarea intr-un topic inainte sa postezi in altul... ce-i de facut in cazul asta, stergi postarea?
Recomandari de a trece pe la topicul "Prezentari" s-au facut si se vor mai face, ajunge atat?
----
"Cu cat cunosc mai bine oamenii, cu atat iubesc mai mult cainii."

Eugen

Știucă

Răspunsuri: 970

Membru din: 4. martie 2012

Locație: Bucuresti

  • Scrie un mesaj privat

5

luni, 18. februarie 2013, 08:33

Absolut corect ce a propus Bruno. Eu as mai adauga ca postarile (5 sau cate veti hotara voi) sa nu fie compuse din zambareti doar pentru a obtine numarul necesar.
Daca tot este vorba de propueri, as dori, daca se poate, ca in formularul de anunturi sa fie obligatoriu si numarul de telefon pentru contact. Spre exemplu, m-ar fi tentat sa-i cumpar multiplicatorul lui george galetus. Tipul nu a mai intrat pe forum din ianuarie. Degeaba i-am dat e-mail prin forum (nu stiu daca a ajuns la el) si mesaj privat. Evident ca nu a raspuns pe nicio cale.

ovidiu

Știucă

Răspunsuri: 811

Membru din: 24. februarie 2012

Locație: Timişoara/Jud.HD Sîntandrei

  • Scrie un mesaj privat

6

luni, 18. februarie 2013, 09:04

Sunt de acord cu Bruno şi cu Eugen.
Salut şi bucuraţi-vă de natură.

anem

Super Moderator

Răspunsuri: 3 275

Membru din: 19. februarie 2012

Locație: carpi

  • Scrie un mesaj privat

7

luni, 18. februarie 2013, 09:33

da, e o idee buna faza aia cu prezentarea. mai activez si pe alte forumuri si pot spune ca pe absolut toate forumurile italiene chestia asta este prevazuta in regulament iar in cazul in care nu ai trecut pe la rubrica de prezentari ti se atrage atentia de vreo 3 ori dupa care contul este dezactivat ...
Always C&R ... un alt mod de a savura un peste :bucuros:

AnEm

8

luni, 18. februarie 2013, 11:15

Eu consider ca:

1. Prezentarea sa fie" obligatoriu"...poate se va modifica direct formularul de inscriere
2. Postarile cu zambareti si cu aha,oho, da si eu ... etc sa fie sterse
3. La rubrica vanzare, sunt perfect de acord cu postarea numarului de telefon eventual si a unui interval orar,
4. In legatura cu cei care vind anumite produse ar fi bine sa aiba un minim de postari "relevante" chiar daca nu despre pescuitul somnului, in alte topicuri cu alti pesti.

:noroc:

Răspunsuri: 143

Membru din: 16. aprilie 2012

Locație: Sibiu

  • Scrie un mesaj privat

9

luni, 18. februarie 2013, 16:00

Eugen si Kzoli



nu mi se pare bine ca numarul de telefon sa fie obligatoriu . prefer sa hotarasca fiecare . nu imi fac public numarul de telefon pt ori ce dobitoc de braconier caruia i-am taiat plasele si citeste pe forumuri ( nici poze nu pun tot din acest motiv ) .

e doar o parere . si daca e obligatoriu nu il pun sau il pun gresit , un numar de tel real eu hotarasc cui il dau prin MP iar cel care il primeste il primeste DOAR PENTRU UZ PERSONAL FARA SA IL DISTRIBUIE ALTOR PERSOANE !

coste81

Biban

Răspunsuri: 173

Membru din: 12. ianuarie 2013

Locație: Alba Iulia

  • Scrie un mesaj privat

10

luni, 18. februarie 2013, 17:21

Mi se pare o idee buna ca fiecare sa faca prezentarea de inceput dar restul zic ca sunt putin exagerate si ne transformam forumul intr-unul strict cu tot felul de reguli destul de greu de aplicat, ca parca ma intereseaza pe mine ca nu stiu cine are nu stiu cate postari ca a pus un zambet. Poate totusi omul are ceva bun de vanzare. Iar partea cu nr de tel .....

Zoran

ADMINISTRATOR

Răspunsuri: 8 041

Membru din: 9. ianuarie 2012

Locație: Rastatt/Germania - Divici+Deta/Romania

  • Scrie un mesaj privat

11

luni, 18. februarie 2013, 17:23

Partea cu nr de tel am rezolvato, nu-i obligatorie, doar cine vrea!
Pescuiește legal, și NU bracona!
C&R, un alt mod de a "savura" peștele...


www.pescuit-la-somn.com

12

luni, 18. februarie 2013, 19:43

este cat se poate de ok partea de prezentare si as vrea sa devina obligatorie daca s-ar putea.
nu stiu cum si daca softul permite, dar ar fi foarte bine sa nu se poata posta decat dupa ce ai trecut pe la rubrica de prezentare, sau daca nu se poate altfel, sa fie suspendat contul dupa 3 postari daca nu ai trecut pe la aceeasi rubrica.
cat priveste rubrica de vanzari-cumparari, cred ca trebuie extrem de bine reglementata si cat se poate de restrictiva deoarece se risca ca in maxim jumate de an forumul sa se transforme in altceva
cine doreste sa vanda pe acest forum, trebuie sa se incadreze in regulile lui si sa aiba transparenta, sa ofere incredere deplina.
deci eu sunt pentru restrictionari.