Nu ești autentificat ca membru.

Scule și accesorii de pescuit - unul din cele mai mari Shop-uri din Germania! Gutt-Blei (plumbi pentru pescuit) Pescuit la somn pe Ebro - Spania, Po - Italia ... Clonc-uri "perfecte" Hand-Made in Germany (Tilo Andreas)
Sonare, fire textile, mulinete somn... Shop cu accesorii de spinning Excursii pescuit la somn Shop cu accesorii de pescuit

Dragă oaspete, bine ai venit la: Forum Pescuit la Somn. Dacă cumva ești pt. prima dată pe această pagină, te rog citește tot ce scrie la Ajutor. Acolo îți va fi explicat cum să navighezi prin acest forum. După aceea te poți înregistra pt. a putea folosi toate funcțiunile acestui forum. Folosește formularul de înregistrare Înregistrează-te, pentru a-ți crea un cont de utilizator sau informează-te mai întâi complet și detaliat asupra procesului de înregistrare. Dacă cumva te-ai înregistrat deja, te poți aici autentifica.

costas65

Oblete

  • Autorul acestui subiect este »costas65«

Răspunsuri: 40

Membru din: 28. februarie 2012

Locație: Braila

  • Scrie un mesaj privat

1

miercuri, 29. februarie 2012, 10:51

Alte cloncuri nemtesti...

Am gasit acest site: #cloncuri germania#


Zoran, ce parere ai de aceste cloncuri ? Le cunosti ?

LARRY

Știucă

Răspunsuri: 1 334

Membru din: 1. martie 2012

Locație: Galați

  • Scrie un mesaj privat

2

vineri, 2. martie 2012, 12:11

cloncuri Sanger deep water .

Zoran, ce parere ai de aceste cloncuri ?
Prefer să fiu urât pentru ceea ce sunt decât să fiu iubit pentru ceea ce nu sunt.

Zoran

ADMINISTRATOR

Răspunsuri: 8 041

Membru din: 9. ianuarie 2012

Locație: Rastatt/Germania - Divici+Deta/Romania

  • Scrie un mesaj privat

3

vineri, 2. martie 2012, 12:29

@ costas65,
cloncurile DS ca si cele Catwood (ambele germane) nu se lasa usor manevrate. Trebuie experienta, putere, dupa nu multe minute deja te doare mina de la manevrare. Vei vedea diferenta cloncurilor lui Tilo, care se pot manevra cu 2 degete, fata de cele pe care le cunosti tu pina acuma.

@ Larry,
cloncurile Sanger nu le cunosc, nu ma pot exprima. Pe cele doua de mai sus le gasesc la fiecare expozitie si le mai si incerc uneori.
Pescuiește legal, și NU bracona!
C&R, un alt mod de a "savura" peștele...


www.pescuit-la-somn.com

costas65

Oblete

  • Autorul acestui subiect este »costas65«

Răspunsuri: 40

Membru din: 28. februarie 2012

Locație: Braila

  • Scrie un mesaj privat

4

vineri, 2. martie 2012, 14:26

Ce mai pot spune... Ne-ai bagat in boala cu cloncurile lui Tilo. :buaaaah:
Eu abia astept sa le primesc !

Zoran

ADMINISTRATOR

Răspunsuri: 8 041

Membru din: 9. ianuarie 2012

Locație: Rastatt/Germania - Divici+Deta/Romania

  • Scrie un mesaj privat

5

vineri, 2. martie 2012, 16:23

Mai vorbim noi cind postati poze cu mustaciosi babani si multi! :bucuros2:
Pescuiește legal, și NU bracona!
C&R, un alt mod de a "savura" peștele...


www.pescuit-la-somn.com

mihaigost

Șalău

Răspunsuri: 307

Membru din: 31. iulie 2012

Locație: bucuresti

Profesia: inginer electrician

  • Scrie un mesaj privat

6

sâmbătă, 15. decembrie 2012, 18:03

De Cloncul de la Black cat "S - Clonk 2" ce parere aveti??
Si in general despre cloncurile in forma de "S" (ma rog eu cred ca sunt la origine un pic rusesti)
Facilitate in folosire, zgomot produs, frolosire pe valuri, eficacitate, etc,etc!!

Zoran

ADMINISTRATOR

Răspunsuri: 8 041

Membru din: 9. ianuarie 2012

Locație: Rastatt/Germania - Divici+Deta/Romania

  • Scrie un mesaj privat

7

duminică, 16. decembrie 2012, 05:17

Personal nu cunosc, dar cred ca multi il folosesc in Germania.
Pescuiește legal, și NU bracona!
C&R, un alt mod de a "savura" peștele...


www.pescuit-la-somn.com

mihaigost

Șalău

Răspunsuri: 307

Membru din: 31. iulie 2012

Locație: bucuresti

Profesia: inginer electrician

  • Scrie un mesaj privat

8

luni, 17. decembrie 2012, 21:58

Am luat unul dar se pare ca bazie dar nu inteapa, ca bondarul. Reclama mare ,zgomot nu foarte puternic, sau nu reusec eu, dupa nasul meu de folosit pe ape nu foarte adanci, relativ facil de folosit, fara energie prea multa, pare clonc de incepator, miscare relativ facila fata de alte cloncuri.
Intrebarea care ramane ce parere aveti de clonkurile in S, intreb pentru ca nu am folosit pana acum, pana la cel pomenit mai sus care nu ma entuziasmat. Pe la rusi am vazut foarte multe modele de cloncuri S, foarte laudate, si nu numai la ei.
Raspund la o intrebare anterioara: de cloncul SANGER deep water (modelul vechi, ala dreptu) am o parere f.buna, dar necesita mana foarte buna , si multa energie in functionare, zgomot puternic si rotund dar intram in teoria cloncului care nu se va sfarsi decat cand vom avea in apa un syntezaizar la care isi va regla fiecare zgomotul dupa gustul lui si dupa ce vede pe sonar (sper din tot sufletul sa nu ajungem acolo dar asa a aparut si mulineta cu tambur fix) e OK nu pentru incepatori.

LARRY

Știucă

Răspunsuri: 1 334

Membru din: 1. martie 2012

Locație: Galați

  • Scrie un mesaj privat

9

marți, 18. decembrie 2012, 07:34

Raspund la o intrebare anterioara: de cloncul SANGER deep water (modelul vechi, ala dreptu) am o parere f.buna, dar necesita mana foarte buna , si multa energie in functionare, zgomot puternic si rotund dar intram in teoria cloncului care nu se va sfarsi decat cand vom avea in apa un syntezaizar la care isi va regla fiecare zgomotul dupa gustul lui si dupa ce vede pe sonar (sper din tot sufletul sa nu ajungem acolo dar asa a aparut si mulineta cu tambur fix) e OK nu pentru incepatori.

Mulți l-au lăudat, adevărat necesită mană foarte bună , si multă energie . :)
Prefer să fiu urât pentru ceea ce sunt decât să fiu iubit pentru ceea ce nu sunt.

mihaigost

Șalău

Răspunsuri: 307

Membru din: 31. iulie 2012

Locație: bucuresti

Profesia: inginer electrician

  • Scrie un mesaj privat

10

vineri, 21. decembrie 2012, 19:10

Multumesc LARRY, ceilalti ce zic??, Totosi este un site pentru avansati!!

mihaigost

Șalău

Răspunsuri: 307

Membru din: 31. iulie 2012

Locație: bucuresti

Profesia: inginer electrician

  • Scrie un mesaj privat

11

joi, 27. decembrie 2012, 23:59

Subiectul este chiar inchis?? A venit iarna si acuma cred ca mai aven timp de barfe, sii teorii , pana so incalzi apele ca dupa aia tasnim ca nesatuii pe dunare, pentru un baboi sau doi dar mama ce misto a fost si cat frig am indurat,.Sii VINE PROHIBITIA SI tot ciclul se repeta , si asa , si tot asa...hai sa ne mai perfectionam, ca bag seama ca pe aici sunt multi "avansati" fata de alte site-uri.

Zoran

ADMINISTRATOR

Răspunsuri: 8 041

Membru din: 9. ianuarie 2012

Locație: Rastatt/Germania - Divici+Deta/Romania

  • Scrie un mesaj privat

12

vineri, 28. decembrie 2012, 07:00

ca bag seama ca pe aici sunt multi "avansati" fata de alte site-uri.


Salut Mihai,
merci -merci... :rizi:

Hmm, alte cloncuri nemtzesti? Am mai scris ca, la expozitiile pe unde umblam am incercat mai multe cloncuri, si de la Catwood, si Unicat, sau cloncurile DS (Wallerhölzer - Angelsport Häffner GmbH)
cel de carbon de la BlackCat, nici unul nu bate asa usor apa ca si cu cele de la Tilo. Nu stiu cum le face Tilo, dar sunt relativ usor de manuit si sunetele iasa fara prea mult efort. Cu toate vei prinde somn, dar, cel mai multi somni ii vei prinde daca scoti multe sunete corecte, ceea ce la aceste cloncuri al lui Tilo asa si este.

Nu pot recomanda altceva, sorry... :noroc:
Pescuiește legal, și NU bracona!
C&R, un alt mod de a "savura" peștele...


www.pescuit-la-somn.com

Răspunsuri: 2 641

Membru din: 24. februarie 2012

Locație: Bucuresti

  • Scrie un mesaj privat

13

duminică, 15. iunie 2014, 14:42

Mai bine sa taci si sa lasi impresia ca esti prost, decat sa vorbesti sa spulberi orice indoiala! Inteleptul nu spune ce stie, prostul nu stie ce spune!

Răspunsuri: 22

Membru din: 15. mai 2013

Locație: Romania

  • Scrie un mesaj privat

14

luni, 30. iunie 2014, 20:25

De capul lui poate nu este, dar de pret da.

mihaigost

Șalău

Răspunsuri: 307

Membru din: 31. iulie 2012

Locație: bucuresti

Profesia: inginer electrician

  • Scrie un mesaj privat

15

miercuri, 2. iulie 2014, 01:49

Poate ne da si un filmulet in pretu asta cu modul de folosire , inaltimea barcii, cate tonalitati scoate in modul de bataie ,CU SONOR, SI ASEMANARILE LUI CU CLONCURILE AMERICANE SI CELE BULGARESTI, cu care seamana mult, etc

Subiecte asemănătoare