Nu ești autentificat ca membru.

Scule și accesorii de pescuit - unul din cele mai mari Shop-uri din Germania! Gutt-Blei (plumbi pentru pescuit) Pescuit la somn pe Ebro - Spania, Po - Italia ... Clonc-uri "perfecte" Hand-Made in Germany (Tilo Andreas)
Sonare, fire textile, mulinete somn... Shop cu accesorii de spinning Excursii pescuit la somn Shop cu accesorii de pescuit

Dragă oaspete, bine ai venit la: Forum Pescuit la Somn. Dacă cumva ești pt. prima dată pe această pagină, te rog citește tot ce scrie la Ajutor. Acolo îți va fi explicat cum să navighezi prin acest forum. După aceea te poți înregistra pt. a putea folosi toate funcțiunile acestui forum. Folosește formularul de înregistrare Înregistrează-te, pentru a-ți crea un cont de utilizator sau informează-te mai întâi complet și detaliat asupra procesului de înregistrare. Dacă cumva te-ai înregistrat deja, te poți aici autentifica.

1

miercuri, 30. ianuarie 2013, 14:05

Pensiunea Fortuna *** Delta Dunarii

Pensiunea Fortuna*** este situata in localitatea
Gorgova,cunoscuta ca si Inima Deltei Dunarii, acest aspect oferindu-i
privelisti unice asupra bratului Sulina, in toate anotimpurile, de la
rasaritul si apusul soarelui. Pe langa nelipsitele excursii din Delta,
aveti la dispozitie variatele si delicioasele mancaruri din peste si nu
numai.
Aceasta vă pune la dispoziţie: frigider in unitate, masă de
ping-pong, TV in living, gradină/curte, piscina, acces la bucatarie,
foisor in curte, gratar/barbeque, living, sala de mese, loc amenajat
de joaca, piscină. Dotări camere: aer conditionat, camere cu balcon,
incalzire centrala, baie in camera ,TV.

Oferta I: 2 nopti 3 zile , 2 persoane cu Mic Dejun inclus la Pensiunea Fortuna, Delta Dunarii cu 175 lei in valoare de 350 lei.

Oferta II:
4 nopti 5 zile, 2 persoane cu Mic Dejun inclus la Pensiunea Fortuna, Delta Dunarii cu 350 lei in valoare de 700 lei.

Oferta este valabila pana in data de 1Iunie

Pentru rezervari, pentru a
verifica disponibilitatea camerelor sau pentru a afla tarifele pentru
copii suna la numarul de telefon 0745608674 Mazilu Gabriela

2

miercuri, 30. ianuarie 2013, 19:42


Oferta I: 2 nopti 3 zile , 2 persoane cu Mic Dejun inclus la Pensiunea Fortuna, Delta Dunarii cu 175 lei in valoare de 350 lei.

Oferta II:
4 nopti 5 zile, 2 persoane cu Mic Dejun inclus la Pensiunea Fortuna, Delta Dunarii cu 350 lei in valoare de 700 lei.

Oferta este valabila pana in data de 1Iunie


am si eu o intrebare, defapt mai multe :) :
- la ce ora incepe ziua de cazare si cand se termina?
- 175 lei / 2 nopti cazare / persoana ??!
- cum se ajunge la pensiune si cu ce costuri / persoana ?
- aveti barci de inchiriat?
- cu motor, cu vaslve?
- la ce preturi?
- asigurati ghid? ce costuri?

Zoran

ADMINISTRATOR

Răspunsuri: 8 041

Membru din: 9. ianuarie 2012

Locație: Rastatt/Germania - Divici+Deta/Romania

  • Scrie un mesaj privat

3

joi, 31. ianuarie 2013, 07:01

RE: Pensiunea Fortuna *** Delta Dunarii

...

Oferta este valabila pana in data de 1Iunie

....
Si in rest, dupa 1 iunie, care ar fi preturile? :gandesc:
Pescuiește legal, și NU bracona!
C&R, un alt mod de a "savura" peștele...


www.pescuit-la-somn.com

4

joi, 31. ianuarie 2013, 09:43


Oferta I: 2 nopti 3 zile , 2 persoane cu Mic Dejun inclus la Pensiunea Fortuna, Delta Dunarii cu 175 lei in valoare de 350 lei.

Oferta II:
4 nopti 5 zile, 2 persoane cu Mic Dejun inclus la Pensiunea Fortuna, Delta Dunarii cu 350 lei in valoare de 700 lei.

Oferta este valabila pana in data de 1Iunie


am si eu o intrebare, defapt mai multe :) :
- la ce ora incepe ziua de cazare si cand se termina?
- 175 lei / 2 nopti cazare / persoana ??!
- cum se ajunge la pensiune si cu ce costuri / persoana ?
- aveti barci de inchiriat?
- cu motor, cu vaslve?
- la ce preturi?
- asigurati ghid? ce costuri?
Buna ziua,
Ora de cazare incepe la ora 12.
175 lei/2 NOPTI/ 2 PERSOANE
se ajunge cu vaporul pasagar din Tulcea de pe faleza...Costul biletului este 30 lei/persoana
Pensiunea va pune la dispozitie o ambarcatiune de 15 cp,iar costul este de 170 ron pe excursie(3-4 ore/4-5 persoane),in cazul in care sunt pescari tot la fel.
Daca doriti ghid o sa va rog sa imi spuneti in ce limba ati vrea sa vb ghidul.

Daca doriti alte informatii nu ezitati sa ne contactati.

5

joi, 31. ianuarie 2013, 09:46

...

Oferta este valabila pana in data de 1Iunie

....

Si in rest, dupa 1 iunie, care ar fi preturile? :gandesc:

Cazare 60 Ron/Persoana/zi
MIc Dejun 15 Ron
Pranz- 30 Ron
Cina-25 Ron

Atentie! Nu servim doar mancare de peste...punem la dispozitia clientilor nostri in fiecare zi cate un meniu din care sa aleaga ce doresc.

6

duminică, 3. februarie 2013, 13:10


Oferta I: 2 nopti 3 zile , 2 persoane cu Mic Dejun inclus la Pensiunea Fortuna, Delta Dunarii cu 175 lei in valoare de 350 lei.

Oferta II:
4 nopti 5 zile, 2 persoane cu Mic Dejun inclus la Pensiunea Fortuna, Delta Dunarii cu 350 lei in valoare de 700 lei.

Oferta este valabila pana in data de 1Iunie


am si eu o intrebare, defapt mai multe :) :
- la ce ora incepe ziua de cazare si cand se termina?
- 175 lei / 2 nopti cazare / persoana ??!
- cum se ajunge la pensiune si cu ce costuri / persoana ?
- aveti barci de inchiriat?
- cu motor, cu vaslve?
- la ce preturi?
- asigurati ghid? ce costuri?
Buna ziua,
Ora de cazare incepe la ora 12.
175 lei/2 NOPTI/ 2 PERSOANE
se ajunge cu vaporul pasagar din Tulcea de pe faleza...Costul biletului este 30 lei/persoana
Pensiunea va pune la dispozitie o ambarcatiune de 15 cp,iar costul este de 170 ron pe excursie(3-4 ore/4-5 persoane),in cazul in care sunt pescari tot la fel.
Daca doriti ghid o sa va rog sa imi spuneti in ce limba ati vrea sa vb ghidul.

Daca doriti alte informatii nu ezitati sa ne contactati.


multumesc pt raspunsuri.
in cazul in care ziua de cazare incepe la ora 12AM, atuncea oferta dumnevoastra nu este corecta.
corect ar fi 2zile si doua nopti la pretul indicat si nu 3zile
pentru cea de a treia zi ar mai trebui inca o noapte de cazare.
intrucat pretul la ambarcatiunea dumnevoastra este detul de mare, puteti asigura barci cu vasle sau eventual pescarul sa isi poata aduce motorul propiu?
nu era vorba de ghid turistic, deci nu de limbi straine aveam nevoie, ma refeream la ghizi pt pescari

7

duminică, 3. februarie 2013, 17:19

Citat de la »Pensiunea Fortuna«






Citat de la »adiwolf«






Citat de la »Pensiunea Fortuna«




Oferta I: 2 nopti 3 zile , 2 persoane cu Mic Dejun inclus la Pensiunea Fortuna, Delta Dunarii cu 175 lei in valoare de 350 lei.

Oferta II: 4 nopti 5 zile, 2 persoane cu Mic Dejun inclus la Pensiunea Fortuna, Delta Dunarii cu 350 lei in valoare de 700 lei.

Oferta este valabila pana in data de 1Iunie

am si eu o intrebare, defapt mai multe :) :
- la ce ora incepe ziua de cazare si cand se termina?
- 175 lei / 2 nopti cazare / persoana ??!
- cum se ajunge la pensiune si cu ce costuri / persoana ?
- aveti barci de inchiriat?
- cu motor, cu vaslve?
- la ce preturi?
- asigurati ghid? ce costuri?
Buna ziua,
Ora de cazare incepe la ora 12.
175 lei/2 NOPTI/ 2 PERSOANE
se ajunge cu vaporul pasagar din Tulcea de pe faleza...Costul biletului este 30 lei/persoana
Pensiunea va pune la dispozitie o ambarcatiune de 15 cp,iar costul este de 170 ron pe excursie(3-4 ore/4-5 persoane),in cazul in care sunt pescari tot la fel.
Daca doriti ghid o sa va rog sa imi spuneti in ce limba ati vrea sa vb ghidul.

Daca doriti alte informatii nu ezitati sa ne contactati.

multumesc pt raspunsuri.
in cazul in care ziua de cazare incepe la ora 12AM, atuncea oferta dumnevoastra nu este corecta.
corect ar fi 2zile si doua nopti la pretul indicat si nu 3zile
pentru cea de a treia zi ar mai trebui inca o noapte de cazare.
intrucat pretul la ambarcatiunea dumnevoastra este detul de mare, puteti asigura barci cu vasle sau eventual pescarul sa isi poata aduce motorul propiu?
nu era vorba de ghid turistic, deci nu de limbi straine aveam nevoie, ma refeream la ghizi pt pescari

multumesc pt raspunsuri.
in cazul in care ziua de cazare incepe la ora 12AM, atuncea oferta dumnevoastra nu este corecta.
corect ar fi 2zile si doua nopti la pretul indicat si nu 3zile
pentru cea de a treia zi ar mai trebui inca o noapte de cazare.
intrucat pretul la ambarcatiunea dumnevoastra este detul de mare, puteti asigura barci cu vasle sau eventual pescarul sa isi poata aduce motorul propiu?
nu era vorba de ghid turistic, deci nu de limbi straine aveam nevoie, ma refeream la ghizi pt pescari

Buna seara,
Putem pune la dispozitie barca cu vasle.Daca doriti sa veniti cu barca nu este nici un fel de problema deoarece o puteti ancora la pontonul pensiunii.
Referitor la Ghidul pentru pescari punem la dispozitie un "Lipovean Autentic".Pretul barcii pentru pescari este de 170 de Ron iar "soferul" sta cu dumneavoastra pe toata durata partidei de pescuit.
Imi cer scuze pentru exprimarea incorecta de sus.

Acest răspuns a fost de 2 ori editat, ultima oară de »Pensiunea Fortuna« (3. februarie 2013, 17:25)


8

duminică, 3. februarie 2013, 17:36

Buna seara.
Sa intelegem ca este inclus si combusibilul???Daca unul dintre pescari are permis de "sofer"=>prin urmare ne bazam pe tehnica(GPS,...)... si nu pe "lipovean" ,care este pretul de inchiriere pt. ambarcatiune 15 CP?
Multumesc anticipat.

9

duminică, 3. februarie 2013, 17:59

Pentru oferta de 170 ron este inclus si Combustibilul si soferul.

Barca cu motor de 15 Cp nu se inchiriaza fara conducator dar va putem pune la dispozitie o barca cu motor de 10 cp fara combustibil si fara "sofer" pentru suma de 120 Ron/ZI.

Pentru alte informatii nu ezitati sa ne contactati.

Zoran

ADMINISTRATOR

Răspunsuri: 8 041

Membru din: 9. ianuarie 2012

Locație: Rastatt/Germania - Divici+Deta/Romania

  • Scrie un mesaj privat

10

luni, 4. februarie 2013, 07:06

Buna,
asta nu-i rau, daca barca e buna: 120 ron/zi barca cu motor 10cp....

Ar mai fi de intrebat, ceea ce cred ca ar fi interesant si pt altii, cat costa daca barca se inchireaza pe 1 saptamana intreaga?
120 ron x 7 = 840 ron (circa 200,- euro) , sau puteti oferi o reducere atractiva pt o inchiriere pe mai multe zile de pescuit?

Si ce fel de barci sunt cele care se pot inchiria cu 120 ron/ zi: alu, fier, fibra, plastic, lemn,...puteti pune o poza? merci anticipat!
Pescuiește legal, și NU bracona!
C&R, un alt mod de a "savura" peștele...


www.pescuit-la-somn.com

11

luni, 4. februarie 2013, 11:57

barca tip Laguna(fibra de sticla)

12

duminică, 10. februarie 2013, 15:30

Delta Dunarii Reducere 53 % Pana in Iunie

Cazare 2 sau 4 nopti/2 persoane + mic dejun inclus, incepand de la 169 lei!

Reducere 53 %

http://www.bestdealz.ro/oferta/121479/-p…-in-luna-iunie-

Răspunsuri: 82

Membru din: 28. martie 2012

Locație: italia

Profesia: pescar

  • Scrie un mesaj privat

13

joi, 14. februarie 2013, 17:58

salut

Cazare 2 sau 4 nopti/2 persoane + mic dejun inclus, incepand de la 169 lei!

Reducere 53 %

http://www.bestdealz.ro/oferta/121479/-p…-in-luna-iunie-

bai baietii voi realizati citi bani cereti pe o barca nu mai vorbesc pe cazare care lasa de dorit daca tot vreti sa faceti turism oferiti si voi faceti niste oferte sau pachete pentru o saptamina nici nu ma gindesc la cum jecmaniti voii romani
traim in romania si asta ne omoara tot timpul . :nervos:

14

joi, 14. februarie 2013, 18:15

Barca pe care o oferim spre inchiriere nu este proprietatea Pensiunii Fortuna.Pretul este cel pe care il cere persoana care detine barca.
Referitor la Cazare nu cred ca sunt foarte multe de comentat deoarece turistii vin in Delta Dunarii nu vin sa stea la Hilton si in opinia noastra si a multor musafiri de ai nostri,Pensiunea Fortuna ofera toate conditiile pentru un sejur de neuitat in Delta Dunarii.

Ps: Din curiozitate ati fost pana acum in Delta Dunarii sa vedeti ce servicii sunt aici?
In cazul in care doriti sa veniti va asteptam la noi sa va cazati intr-o Pensiune de 3 Margarete cu servicii de 4 Margarete.

Va multumesc!

Răspunsuri: 82

Membru din: 28. martie 2012

Locație: italia

Profesia: pescar

  • Scrie un mesaj privat

15

joi, 14. februarie 2013, 18:49

Barca pe care o oferim spre inchiriere nu este proprietatea Pensiunii Fortuna.Pretul este cel pe care il cere persoana care detine barca.
Referitor la Cazare nu cred ca sunt foarte multe de comentat deoarece turistii vin in Delta Dunarii nu vin sa stea la Hilton si in opinia noastra si a multor musafiri de ai nostri,Pensiunea Fortuna ofera toate conditiile pentru un sejur de neuitat in Delta Dunarii.

Ps: Din curiozitate ati fost pana acum in Delta Dunarii sa vedeti ce servicii sunt aici?
In cazul in care doriti sa veniti va asteptam la noi sa va cazati intr-o Pensiune de 3 Margarete cu servicii de 4 Margarete.

Va multumesc!

am fosta in delta poate de mai multe ori de cit nu
va imaginati .nu vreau sa vin la hilton dar nici sa imi bage cineva mina in buzunar asa pe fata
ati trasformat in euro ca sa vedeti cit cereti pe 2 zile cu mic dejun pote .poate vreti sa imi faceti o vizita eu va pot caza 3 zile la 4 margarete cu toate mesele incluse
dupa ce ca sunt romani asa suparati ii mai furati si asa faceti frate turism nu jecmaneala. :nervos:

Zoran

ADMINISTRATOR

Răspunsuri: 8 041

Membru din: 9. ianuarie 2012

Locație: Rastatt/Germania - Divici+Deta/Romania

  • Scrie un mesaj privat

16

joi, 14. februarie 2013, 19:29

Barca pe care o oferim spre inchiriere nu este proprietatea Pensiunii Fortuna.Pretul este cel pe care il cere persoana care detine barca.
Referitor la Cazare nu cred ca sunt foarte multe de comentat deoarece turistii vin in Delta Dunarii nu vin sa stea la Hilton si in opinia noastra si a multor musafiri de ai nostri,Pensiunea Fortuna ofera toate conditiile pentru un sejur de neuitat in Delta Dunarii.

Ps: Din curiozitate ati fost pana acum in Delta Dunarii sa vedeti ce servicii sunt aici?
In cazul in care doriti sa veniti va asteptam la noi sa va cazati intr-o Pensiune de 3 Margarete cu servicii de 4 Margarete.

Va multumesc!

am fosta in delta poate de mai multe ori de cit nu
va imaginati .nu vreau sa vin la hilton dar nici sa imi bage cineva mina in buzunar asa pe fata
ati trasformat in euro ca sa vedeti cit cereti pe 2 zile cu mic dejun pote .poate vreti sa imi faceti o vizita eu va pot caza 3 zile la 4 margarete cu toate mesele incluse
dupa ce ca sunt romani asa suparati ii mai furati si asa faceti frate turism nu jecmaneala. :nervos:


:salut: Rudolf,
cred cu nu e prea corect sa judeci oferta sau conditiile pina nu a fost nimeni de pe Forum live la ei cazati sa isi spuna parerea. Sorry, dar din poze chiar arata f bine.
In plus, daca oferta e de 170 lei pt 2 zile pt 2 persoane, adica 85 lei, pt 1 persoana pe 2 zile, asta inseamna 20 de euro pt 2 zile! De persoana, chir 20 de euro pt 1 zi nu e mult! Pe clisura Dunarii sunt f multe pensiuni, si toate au preturi mai mari decit aceasta oferta. Daca gresesc cu ceva, cei ce cunosc clisura, va rog sa ma corectati.


Barca pe care o oferim spre inchiriere nu este proprietatea Pensiunii Fortuna.Pretul este cel pe care il cere persoana care detine barca.
Referitor la Cazare nu cred ca sunt foarte multe de comentat deoarece turistii vin in Delta Dunarii nu vin sa stea la Hilton si in opinia noastra si a multor musafiri de ai nostri,Pensiunea Fortuna ofera toate conditiile pentru un sejur de neuitat in Delta Dunarii.

Ps: Din curiozitate ati fost pana acum in Delta Dunarii sa vedeti ce servicii sunt aici?
In cazul in care doriti sa veniti va asteptam la noi sa va cazati intr-o Pensiune de 3 Margarete cu servicii de 4 Margarete.

Va multumesc!


Buna, eu cred ca daca nu as avea asa drum lung de parcurs pina in Delta, v-as vizita cu drag. :pescuit:
Pescuiește legal, și NU bracona!
C&R, un alt mod de a "savura" peștele...


www.pescuit-la-somn.com

Răspunsuri: 82

Membru din: 28. martie 2012

Locație: italia

Profesia: pescar

  • Scrie un mesaj privat

17

joi, 14. februarie 2013, 19:36

zoran nu vreau sa te contrazic dar eu comentam pretul si calitatea este parerea mea sper sa nu deranjez .
ma refeream la romani nostri care sunt pescari poate pentru mine sau pentru tine 20 euro nu este mult si nu te uiti la ei mai ales cind mergi la peste.
....... etc :pescuit:

Zoran

ADMINISTRATOR

Răspunsuri: 8 041

Membru din: 9. ianuarie 2012

Locație: Rastatt/Germania - Divici+Deta/Romania

  • Scrie un mesaj privat

18

joi, 14. februarie 2013, 19:41


zoran nu vreau sa te contrazic dar eu comentam pretul si calitatea este parerea mea sper sa nu deranjez .
ma refeream la romani nostri care sunt pescari poate pentru mine sau pentru tine 20 euro nu este mult si nu te uiti la ei mai ales cind mergi la peste.
....... etc


Rudolf, avem dreptul cu totii sa ne dam cu parerea, sau? Dar sa sti ca pensiunile sunt full in Ro, si in proportie de 90% de romani. Eu nu merg la pensiuni sa stau din alte motive: 100% din timp pe apa, in putinele iesiri ce le fac la Dunare.
Pescuiește legal, și NU bracona!
C&R, un alt mod de a "savura" peștele...


www.pescuit-la-somn.com

informer

Administrator

Răspunsuri: 3 440

Membru din: 25. aprilie 2012

Locație: Giroc

Profesia: fizician - programator - electronist - "manager" - wtf, complicat

  • Scrie un mesaj privat

19

vineri, 15. februarie 2013, 09:30

85lei/persoana 2 zile nu-i mult deloc pentru o pensiune de 3 margarete... daca doriti sa va convingeti, dati o fuga pana-n Poiana Brasov sau la vara la Mamaia... si alea-s tot in Romania, iar Delta Dunarii nu-i un cadru natural cu nimic mai prejos... :ochi:.
Cat despre calitate, pana ce macar unul dintre noi nu beneficiaza de serviciile respective si ne povesteste ce si cum, cred ca orice apreciere este nejustificata.
----
"Cu cat cunosc mai bine oamenii, cu atat iubesc mai mult cainii."

Adi

Șalău

Răspunsuri: 378

Membru din: 14. iulie 2012

Locație: Stuttgart

  • Scrie un mesaj privat

20

vineri, 15. februarie 2013, 10:29

numai spre comparatie, am fost acu 3 ani cu familia (4 persoane) la Steaua Dunarii , Eselnita, nu la pescuit ci numai o excursie scurta de agrement.
Cazarea a fost TOP, mincarea o CATASTROFA, pentru o iesire la spinning , la "Chipul lui Decebal" de vreo max. 3 ore am platit pentru barca 20 €.
Cind i-am spus proprietarului ca in Suedia am platit 35 € pentru o barca cu motor de 10 CP , 35 €/Saptamina s-a uitat urit la mine..asta este
Acu 2 ani am fost cu mama si cu fiica la Orsova si pentru o excursie in Cazane cu salupa 60 €..
Am stat in decursul aniilor si l-a Apus de Soare, si la FlyingFish si ma rog la cea mentionata mai sus, inafara de FlyingFish se merge pe urmatorul principiu
"arde-l cit mai bine" , nu se pune nici un accent pe continuitate , principiul de baza ce sta la baza oricarui tip de turism.
La Apus de Soare nici nu se poate pune astfel problema, aici deja lipseste substanta de baza..ma refer la acele celule cenusii.. :doarecapu:
In aceasta ordine de idei consider ca oferta de Fortuna este OK, ramine de verificat la fata locului .

Oricum este o ideie exceptionala din partea pensiunii Fortuna de a se prezenta aici pe forum, in locul lor mi-as face serioase ginduri in aceia de oferi
grupurilor de pescari de 8-10 persoane conditii mai avantajoase , dat fiind faptul ca majoritatea pescariilor vin in afara sezonului turistic propriu zis.
:ciao:

Subiecte asemănătoare