Nu ești autentificat ca membru.

Scule și accesorii de pescuit - unul din cele mai mari Shop-uri din Germania! Gutt-Blei (plumbi pentru pescuit) Pescuit la somn pe Ebro - Spania, Po - Italia ... Clonc-uri "perfecte" Hand-Made in Germany (Tilo Andreas)
Sonare, fire textile, mulinete somn... Shop cu accesorii de spinning Excursii pescuit la somn Shop cu accesorii de pescuit

Dragă oaspete, bine ai venit la: Forum Pescuit la Somn. Dacă cumva ești pt. prima dată pe această pagină, te rog citește tot ce scrie la Ajutor. Acolo îți va fi explicat cum să navighezi prin acest forum. După aceea te poți înregistra pt. a putea folosi toate funcțiunile acestui forum. Folosește formularul de înregistrare Înregistrează-te, pentru a-ți crea un cont de utilizator sau informează-te mai întâi complet și detaliat asupra procesului de înregistrare. Dacă cumva te-ai înregistrat deja, te poți aici autentifica.

  • Autorul acestui subiect este »evergreen«

Răspunsuri: 2 641

Membru din: 24. februarie 2012

Locație: Bucuresti

  • Scrie un mesaj privat

1

miercuri, 29. februarie 2012, 01:05

Cloncuri Romanesti

Mai bine sa taci si sa lasi impresia ca esti prost, decat sa vorbesti sa spulberi orice indoiala! Inteleptul nu spune ce stie, prostul nu stie ce spune!

Acest răspuns a fost de 1 ori editat, ultima oară de »evergreen« (16. aprilie 2012, 17:08)


  • Autorul acestui subiect este »evergreen«

Răspunsuri: 2 641

Membru din: 24. februarie 2012

Locație: Bucuresti

  • Scrie un mesaj privat

2

miercuri, 29. februarie 2012, 01:13

Eu am incercat mai intai HUNOR de 33 si 38 mm, convexe, si nu prea am reusit nimic, dupa care, cand am luat cloncul NO NAME de la Decathlon, din prima am reusit sa reproduc un sunet foarte apropiat de cele pe care le-am tot auzit la cei care stiu sa manuiasca acest accesoriu. Cu alte cuvinte, cu cel mai slab, probabil, mi-am inceput ucenicia cu un mic succes. Daca mai stiti si alte link-uri spre alti producatori de cloncuri autohtoni, puteti sa le postati in continuare!! Eu doresc sa gasesc si din cloncurile produse la noi 2, macar, care sa se descurce laudabil, pe care sa le si cumpar!!! :)
Mai bine sa taci si sa lasi impresia ca esti prost, decat sa vorbesti sa spulberi orice indoiala! Inteleptul nu spune ce stie, prostul nu stie ce spune!

tudor

Super Moderator

Răspunsuri: 1 247

Membru din: 27. februarie 2012

Locație: Saint Cloud, France

Profesia: Catfish angler

  • Scrie un mesaj privat

3

miercuri, 29. februarie 2012, 08:22

Cele de cires din penultimul anunt mi se par ok.

costas65

Oblete

Răspunsuri: 40

Membru din: 28. februarie 2012

Locație: Braila

  • Scrie un mesaj privat

4

miercuri, 29. februarie 2012, 10:03

Eu am un clonc de cires cu cap convex, foarte asemanator cu cel de pe PRO BARCA si este cumparat tot de la Giurgiu acum doi ani. Este foarte probabil sa fie acelasi vanzator. Din cate ma pricep eu, bate foarte bine. Sunt momente cand, daca pe malul Dunarii sunt obstacole (paduri, vapoare...), se aude un ecou foarte puternic. De prins, insa nu am prins foarte mare. Dar sper ca anul asta voi da lovitura. Am invatat multe lucruri noi.

Zoran

ADMINISTRATOR

Răspunsuri: 8 041

Membru din: 9. ianuarie 2012

Locație: Rastatt/Germania - Divici+Deta/Romania

  • Scrie un mesaj privat

5

miercuri, 29. februarie 2012, 18:07

Cel de la Dechatlon e cel mai bun :bravo: ... de facut cadou.
Eu l-am dus a doua zi inapoi si l-am dat cadou sefului de reion, l-am rugat sa nu mai aduca niciodata si le-a scos imediat din regal.
Pescuiește legal, și NU bracona!
C&R, un alt mod de a "savura" peștele...


www.pescuit-la-somn.com

  • Autorul acestui subiect este »evergreen«

Răspunsuri: 2 641

Membru din: 24. februarie 2012

Locație: Bucuresti

  • Scrie un mesaj privat

6

joi, 1. martie 2012, 01:33

Intr-adevar, nu pot sa nu recunosc, cand am pus mana pe TARENZI, s-a vazut o diferenta, si la miscare, si la sunet!!! :zambet:
Mai bine sa taci si sa lasi impresia ca esti prost, decat sa vorbesti sa spulberi orice indoiala! Inteleptul nu spune ce stie, prostul nu stie ce spune!

  • Autorul acestui subiect este »evergreen«

Răspunsuri: 2 641

Membru din: 24. februarie 2012

Locație: Bucuresti

  • Scrie un mesaj privat

7

sâmbătă, 3. martie 2012, 13:57

Am vazut zilele trecute un clonc de la Lineaeffe, seamana cu Mad Cat-ul negru, , l-a folosit cineva? Se poate gasi la: Clonc Lineaeffe - Morunas.ro - Magazin online articole si accesorii pentru pescuit sau la Arrow!
Mai bine sa taci si sa lasi impresia ca esti prost, decat sa vorbesti sa spulberi orice indoiala! Inteleptul nu spune ce stie, prostul nu stie ce spune!

LARRY

Știucă

Răspunsuri: 1 334

Membru din: 1. martie 2012

Locație: Galați

  • Scrie un mesaj privat

8

sâmbătă, 14. aprilie 2012, 15:04

Iepurașul a sosit cu un clonc românesc și cu multe speranțe......

:pescuit: :pescuit:
Prefer să fiu urât pentru ceea ce sunt decât să fiu iubit pentru ceea ce nu sunt.

  • Autorul acestui subiect este »evergreen«

Răspunsuri: 2 641

Membru din: 24. februarie 2012

Locație: Bucuresti

  • Scrie un mesaj privat

9

duminică, 15. aprilie 2012, 23:29

Cel din centru este Ebro 2 de la Tilo, celelalte 2 ce si de unde sunt? Ultimul de jos seamana cu cloncurile de la bluebiker, din Giurgiu!
Mai bine sa taci si sa lasi impresia ca esti prost, decat sa vorbesti sa spulberi orice indoiala! Inteleptul nu spune ce stie, prostul nu stie ce spune!

LARRY

Știucă

Răspunsuri: 1 334

Membru din: 1. martie 2012

Locație: Galați

  • Scrie un mesaj privat

10

luni, 16. aprilie 2012, 15:07

Cel din centru este Ebro 2 de la Tilo, celelalte 2 ce si de unde sunt? Ultimul de jos seamana cu cloncurile de la bluebiker, din Giurgiu!

Corect, corect.........iar cel de sus este de la Sanger- Deep Water- bate foarte puternic, la probat și Galați și a fost foarte mulțumit .........
:pescuit: :pescuit: :pescuit:
Prefer să fiu urât pentru ceea ce sunt decât să fiu iubit pentru ceea ce nu sunt.

  • Autorul acestui subiect este »evergreen«

Răspunsuri: 2 641

Membru din: 24. februarie 2012

Locație: Bucuresti

  • Scrie un mesaj privat

11

luni, 16. aprilie 2012, 17:01

Cel din centru este Ebro 2 de la Tilo, celelalte 2 ce si de unde sunt? Ultimul de jos seamana cu cloncurile de la bluebiker, din Giurgiu!

Corect, corect.........iar cel de sus este de la Sanger- Deep Water- bate foarte puternic, la probat și Galați și a fost foarte mulțumit .........
:pescuit: :pescuit: :pescuit:

Cloncul de la Giurgiu l-ai primit de la iepuroi? De unde vi l-ati luat pe cel de sus(Sanger)? Eventual pe MP si cat a costat!?!
Mai bine sa taci si sa lasi impresia ca esti prost, decat sa vorbesti sa spulberi orice indoiala! Inteleptul nu spune ce stie, prostul nu stie ce spune!

LARRY

Știucă

Răspunsuri: 1 334

Membru din: 1. martie 2012

Locație: Galați

  • Scrie un mesaj privat

12

luni, 16. aprilie 2012, 17:20

L-am luat de la un amic, cu 30 lei.
Prefer să fiu urât pentru ceea ce sunt decât să fiu iubit pentru ceea ce nu sunt.

  • Autorul acestui subiect este »evergreen«

Răspunsuri: 2 641

Membru din: 24. februarie 2012

Locație: Bucuresti

  • Scrie un mesaj privat

13

luni, 16. aprilie 2012, 20:11

Avand in vedere ca direct de la producator costa 100 de lei, este un pret foarte bun, la 30 de lei!! :bravo:
Mai bine sa taci si sa lasi impresia ca esti prost, decat sa vorbesti sa spulberi orice indoiala! Inteleptul nu spune ce stie, prostul nu stie ce spune!

galati

Șalău

Răspunsuri: 172

Membru din: 10. martie 2012

Locație: Galati

Profesia: Fotoreporter

  • Scrie un mesaj privat

14

luni, 16. aprilie 2012, 20:14

Crezi ca poti sa mai faci rost de unul Larry?

la probat și Galați și a fost foarte mulțumit .........

:pescuit: :pescuit: :pescuit: :noroc:

LARRY

Știucă

Răspunsuri: 1 334

Membru din: 1. martie 2012

Locație: Galați

  • Scrie un mesaj privat

15

luni, 16. aprilie 2012, 21:06

Crezi ca poti sa mai faci rost de unul Larry?4
Încerc, dar nu promit....... :prieteni:
Prefer să fiu urât pentru ceea ce sunt decât să fiu iubit pentru ceea ce nu sunt.

LARRY

Știucă

Răspunsuri: 1 334

Membru din: 1. martie 2012

Locație: Galați

  • Scrie un mesaj privat

16

luni, 16. aprilie 2012, 21:20

Avand in vedere ca direct de la producator costa 100 de lei, este un pret foarte bun, la 30 de lei!! :bravo:

Poate ai observat că folosesc mai multe produse Sanger, pe care le achiziționez la un preț mai mult decât decent. :bravo:
Prefer să fiu urât pentru ceea ce sunt decât să fiu iubit pentru ceea ce nu sunt.

  • Autorul acestui subiect este »evergreen«

Răspunsuri: 2 641

Membru din: 24. februarie 2012

Locație: Bucuresti

  • Scrie un mesaj privat

17

luni, 16. aprilie 2012, 21:27

Galati vorbea de Sanger, sau de cloncul de la Giurgiu, pentru a face rost :gandesc:? Eu, daca se poate, as fi interesat de ambele!! :zambet:
Mai bine sa taci si sa lasi impresia ca esti prost, decat sa vorbesti sa spulberi orice indoiala! Inteleptul nu spune ce stie, prostul nu stie ce spune!

  • Autorul acestui subiect este »evergreen«

Răspunsuri: 2 641

Membru din: 24. februarie 2012

Locație: Bucuresti

  • Scrie un mesaj privat

18

luni, 16. aprilie 2012, 21:30

Avand in vedere ca direct de la producator costa 100 de lei, este un pret foarte bun, la 30 de lei!! :bravo:

Poate ai observat că folosesc mai multe produse Sanger, pe care le achiziționez la un preț mai mult decât decent. :bravo:


30 de lei costa Sanger-ul(cu cat l-ai cumparat tu)? Sau ai cumparat de la cineva un clonc din cires facut la Giurgiu, care la producator costa 100 de lei? :nunteleg:
Mai bine sa taci si sa lasi impresia ca esti prost, decat sa vorbesti sa spulberi orice indoiala! Inteleptul nu spune ce stie, prostul nu stie ce spune!

LARRY

Știucă

Răspunsuri: 1 334

Membru din: 1. martie 2012

Locație: Galați

  • Scrie un mesaj privat

19

luni, 16. aprilie 2012, 22:28

30 de lei costa Sanger-ul, cel de cireș costă 100 lei fără transport. :)
Prefer să fiu urât pentru ceea ce sunt decât să fiu iubit pentru ceea ce nu sunt.

  • Autorul acestui subiect este »evergreen«

Răspunsuri: 2 641

Membru din: 24. februarie 2012

Locație: Bucuresti

  • Scrie un mesaj privat

20

marți, 17. aprilie 2012, 09:37

Aha, multumesc!
Mai bine sa taci si sa lasi impresia ca esti prost, decat sa vorbesti sa spulberi orice indoiala! Inteleptul nu spune ce stie, prostul nu stie ce spune!

Subiecte asemănătoare