Nu ești autentificat ca membru.

Scule și accesorii de pescuit - unul din cele mai mari Shop-uri din Germania! Gutt-Blei (plumbi pentru pescuit) Pescuit la somn pe Ebro - Spania, Po - Italia ... Clonc-uri "perfecte" Hand-Made in Germany (Tilo Andreas)
Sonare, fire textile, mulinete somn... Shop cu accesorii de spinning Excursii pescuit la somn Shop cu accesorii de pescuit

Zoran

ADMINISTRATOR

Răspunsuri: 8 041

Membru din: 9. ianuarie 2012

Locație: Rastatt/Germania - Divici+Deta/Romania

  • Scrie un mesaj privat

41

marți, 19. februarie 2013, 21:13

Cata tu faci misto de mine????

:rizi: :rizi:

Nu, nu face, dar asa-i, langa geam sau pe balcon poate mai are sanse sa prinda ceva sateliti :noroc:
Pescuiește legal, și NU bracona!
C&R, un alt mod de a "savura" peștele...


www.pescuit-la-somn.com

hgs

Oblete

Răspunsuri: 33

Membru din: 3. octombrie 2012

Locație: Bucuresti

Profesia: ing

  • Scrie un mesaj privat

42

vineri, 5. aprilie 2013, 02:28

problema was egnos dgps nu are legatura cu sonarele pentru Europa.
In Romania functioneaza dgps, glonas care dau precizii de 2 m. Problema e ca softul e blocat pt US nu ca gps nu stie.
Pe iesire NMEA propozitiile sint in unitati SI si ora GMT insa sonarul din softul sau face corectiile si afisaza doar unitati pt America ceea ce e normal daca nu e CE adica vama etc si pret ca de Europa.
Cu riscul sa dezamagesc va pot spune ca acum citva ani s-a pus recompensa pt cine va sparge softul hummingbird da eu nu stiu sa fi reusit cineva pina acum.
Mai rau este ca si lowrance a ales aceeasi cale ei stiu de ce.
Daca vreti harti toate sint pe bani si e normal asa . Daca le vrem moca tre sa le facem noi dar cred ca dureaza si trebuie sa stim ca o harta de pescuit e mult mai greu de facut decit una de navigatie in plus ar trebui sa fie actualizata zilnic dupa prognoze gen AFDJ si sau masuratori proprii.
Un soft potrivit este Dr Depth insa este pe bani si oricum trebuie sa construiesti harta tu.
Cele mai potrivite sonare sint Lowrance pt a folosi acest soft.
Daca vrei varianta usoara inregistrezi, transmiti, platesti si Lowrance prelucreaza datele si iti transmit harta, nu stiu daca si pt Romania
Alta varianta e Android

Subiecte asemănătoare