Nu ești autentificat ca membru.

Scule și accesorii de pescuit - unul din cele mai mari Shop-uri din Germania! Gutt-Blei (plumbi pentru pescuit) Pescuit la somn pe Ebro - Spania, Po - Italia ... Clonc-uri "perfecte" Hand-Made in Germany (Tilo Andreas)
Sonare, fire textile, mulinete somn... Shop cu accesorii de spinning Excursii pescuit la somn Shop cu accesorii de pescuit

Dragă oaspete, bine ai venit la: Forum Pescuit la Somn. Dacă cumva ești pt. prima dată pe această pagină, te rog citește tot ce scrie la Ajutor. Acolo îți va fi explicat cum să navighezi prin acest forum. După aceea te poți înregistra pt. a putea folosi toate funcțiunile acestui forum. Folosește formularul de înregistrare Înregistrează-te, pentru a-ți crea un cont de utilizator sau informează-te mai întâi complet și detaliat asupra procesului de înregistrare. Dacă cumva te-ai înregistrat deja, te poți aici autentifica.

Răspunsuri: 1 467

Membru din: 14. iulie 2012

Locație: Arad

  • Scrie un mesaj privat

101

joi, 5. noiembrie 2015, 06:24

Ieri..soare..calm plat..vin frunze pe apa..cate o mreana se intoarce asa, in scarba..Peisaj mirific de toamna..Nici o rapeala in pelicula..dau cu ceva woblere, mai mult de dragul sa le vad cum merg,apoi incep sa tatonez cu gume.9gr si 10 cm ,culori naturale..nimic..vid absolut..ba mi se pare ca vad un tremurat pe fir si intzep asa,de amorul artei...nimic...a fost salau??Sau am iluzii optice??Las ''ghioaga'' jos si iau light-ul..Dau..pam pam..tzac fin ,abia sesizabil..no bun,acuma nu mi s-a parut..Aceeasi marime de guma lestata pe 4 gr, articulat.Mai dau vreo doua maini..nimic..scotocesc prin cutii, si dau de un jig mic 3.5gr guma de 6 cmm finesse.transparenta cu ceva glitter albastrui..lansez..dau intr-un bolovan...,trec peste vin incet...zbaaang...este...un strapazan ..ma bucur de drilul cu un light..apoi trebuie sa plec,asta a fost asa scurt,o plimbare prin oras..

Cam asa vine treaba cu pescuitul light versus pescuitul hard..
'''..as vrea sa practic c@R, dar ..legea nu-mi permite..''' :nunteleg:
'''....oricum nu retin salaii mari, pentru ca au carnea prea tare..'' :doarecapu:
'''''.....sa invatam unii de la altii..'' :drac:
''''...daca as prinde peste la fiecare iesire, si eu as practica c@R...''' :nu:

Zoran

ADMINISTRATOR

  • Autorul acestui subiect este »Zoran«

Răspunsuri: 8 041

Membru din: 9. ianuarie 2012

Locație: Rastatt/Germania - Divici+Deta/Romania

  • Scrie un mesaj privat

102

joi, 5. noiembrie 2015, 06:29

Corect Gigi, asta daca vrei un dril cu strap, si ti-e tot una daca iti intra unul de 5 kile si iti scapa, sau rupe... Iti e tot una? :gandesc: Sa nu uiti intamplarea de sambata trecuta, care te-a atins bine de tot la suflet. Dar nah, ...
Cam asa vine treaba cu pescuitul light versus pescuitul hard..
Pescuiește legal, și NU bracona!
C&R, un alt mod de a "savura" peștele...


www.pescuit-la-somn.com

Răspunsuri: 1 467

Membru din: 14. iulie 2012

Locație: Arad

  • Scrie un mesaj privat

103

joi, 5. noiembrie 2015, 06:56

Am prins salau de 7 kile cu light-ul, de salau nu mi-e frica.
Sambata trecuta s-a dezgatat..vorba aia..''ghinion'' :)
M-ar pune in dificultate somnul mare,sau mreana..in rest cred ca ma descurc..un salau de 5 kile n-are nici o sansa sa imi rupa cel mult sa se dezgate inainte sa ii fac poza..atat.
'''..as vrea sa practic c@R, dar ..legea nu-mi permite..''' :nunteleg:
'''....oricum nu retin salaii mari, pentru ca au carnea prea tare..'' :doarecapu:
'''''.....sa invatam unii de la altii..'' :drac:
''''...daca as prinde peste la fiecare iesire, si eu as practica c@R...''' :nu:

Răspunsuri: 176

Membru din: 4. octombrie 2013

Locație: Galati

Profesia: medic stomatolog

  • Scrie un mesaj privat

104

joi, 5. noiembrie 2015, 09:25

Si asa salaul are un dril de cacat,il mai prinzi si la un par,s-a dus naibii toata placerea...

anem

Super Moderator

Răspunsuri: 3 275

Membru din: 19. februarie 2012

Locație: carpi

  • Scrie un mesaj privat

105

joi, 5. noiembrie 2015, 12:10

Si asa salaul are un dril de cacat,il mai prinzi si la un par,s-a dus naibii toata placerea...


:rizi: ... asta-i criminala (a mai spus candva cineva ca mai multa rezistenta opune o carpa trasa prin apa) si tocmai asta e motivul pentru care eu unul nu pescuiesc mai deloc dupa salau ...
Always C&R ... un alt mod de a savura un peste :bucuros:

AnEm

Răspunsuri: 176

Membru din: 4. octombrie 2013

Locație: Galati

Profesia: medic stomatolog

  • Scrie un mesaj privat

106

joi, 5. noiembrie 2015, 13:14

Placerea pescuitului la salau incepe cand ai aruncat bila in apa si se termina dupa ce a dat in ea.La somn incepe dupa ce a dat in ea ☺

ovidiu.U

Șalău

Răspunsuri: 323

Membru din: 6. aprilie 2014

Locație: Bucuresti

  • Scrie un mesaj privat

107

joi, 5. noiembrie 2015, 14:24

Si asa salaul are un dril de cacat,il mai prinzi si la un par,s-a dus naibii toata placerea...


Of Doamne...cum e omul nemulțumit ...
Mai bina da cu lansetă de clean, mono de 0.14 și să vezi rupturi... :zambet:
Pentru unii este un hobby, pentru altii o pasiune; pentru mine, pescuitul este o stare...

Răspunsuri: 176

Membru din: 4. octombrie 2013

Locație: Galati

Profesia: medic stomatolog

  • Scrie un mesaj privat

108

joi, 5. noiembrie 2015, 15:40

Crede-ma ca as da :)))