Nu ești autentificat ca membru.

Scule și accesorii de pescuit - unul din cele mai mari Shop-uri din Germania! Gutt-Blei (plumbi pentru pescuit) Pescuit la somn pe Ebro - Spania, Po - Italia ... Clonc-uri "perfecte" Hand-Made in Germany (Tilo Andreas)
Sonare, fire textile, mulinete somn... Shop cu accesorii de spinning Excursii pescuit la somn Shop cu accesorii de pescuit

Dragă oaspete, bine ai venit la: Forum Pescuit la Somn. Dacă cumva ești pt. prima dată pe această pagină, te rog citește tot ce scrie la Ajutor. Acolo îți va fi explicat cum să navighezi prin acest forum. După aceea te poți înregistra pt. a putea folosi toate funcțiunile acestui forum. Folosește formularul de înregistrare Înregistrează-te, pentru a-ți crea un cont de utilizator sau informează-te mai întâi complet și detaliat asupra procesului de înregistrare. Dacă cumva te-ai înregistrat deja, te poți aici autentifica.

Zoran

ADMINISTRATOR

  • Autorul acestui subiect este »Zoran«

Răspunsuri: 8 041

Membru din: 9. ianuarie 2012

Locație: Rastatt/Germania - Divici+Deta/Romania

  • Scrie un mesaj privat

41

sâmbătă, 7. decembrie 2013, 10:35

Vad ca pereri nu mai sunt...
Intradevar, este un banc de pesti. Ce fel de pesti sunt, asta nu putem spune, si nici marimea lor dupa petele albe de pe ecranul Di nu o putem aprecia, pt ca petele albe reprezinta bulele de aer ce au fost scanate (in cazul pestilor - besicile de aer).

In imaginea 2D se vede ca patura de pesti este jos, aproape de fundul apei.

Pescuiește legal, și NU bracona!
C&R, un alt mod de a "savura" peștele...


www.pescuit-la-somn.com

danmiclau56

Știucă

Răspunsuri: 1 579

Membru din: 2. mai 2013

Locație: TM

  • Scrie un mesaj privat

42

sâmbătă, 7. decembrie 2013, 13:35

Nu se dau ursuleti de plus,
....dar.... mos Nicolas !! ....de ciocolata ,......ai scapat si de astia, ca a trecut !!vezi ca urmeaza ......CRACIUNUL :bucuros2: :ochi: .
lumea vorbeste,si vorbeste,si vorbeste,iar cind nu mai stie ce sa spuna, INVENTEAZA

43

luni, 27. februarie 2017, 15:33

salut!
Am nevoie de putin ajutor!
Ieri,la o plimbare,pe un rau,cu sonarul in cautare de locuri,am gasit o groapa cu o adancime maxima de 7metri!
Pe unul din pragurile gropi am vazut ceva ce tind sa cred ca este un peste,mai precis un somn din cauza formei!(cred ca e somn deoarece in zona aceea doar somnul si crapul pot ajunge la dimensiunea aceea...salaii de 5 kg ,.mrenele "cat piciorul" sau mai stiu io ce sunt istorie)
Dupa ce am analizat acasa imaginea ,am masurat cu functia "measure distance" a sonarului si am vazut ca 'forma' respectiva avea o lungime de aproximativ 70cm si statea la aproximativ 30cm de fund!
ce parere aveti? este peste sau ...?


Imaginea este cam neclara,doar atat am putut scoate maxim din setarile sonarului,raul era umflat ,crescut cam 7-80cm peste cota normala,apa era tulbure,ciocolata,iar curenti erau destul de tari!

Acest răspuns a fost de 1 ori editat, ultima oară de »Trif Florin« (27. februarie 2017, 15:39)