Nu ești autentificat ca membru.

Scule și accesorii de pescuit - unul din cele mai mari Shop-uri din Germania! Gutt-Blei (plumbi pentru pescuit) Pescuit la somn pe Ebro - Spania, Po - Italia ... Clonc-uri "perfecte" Hand-Made in Germany (Tilo Andreas)
Sonare, fire textile, mulinete somn... Shop cu accesorii de spinning Excursii pescuit la somn Shop cu accesorii de pescuit

ovidiu

Știucă

  • Autorul acestui subiect este »ovidiu«

Răspunsuri: 811

Membru din: 24. februarie 2012

Locație: Timişoara/Jud.HD Sîntandrei

  • Scrie un mesaj privat

1

joi, 3. ianuarie 2013, 12:53

Banc de albituri.

Am fost ieri la Timiş şi am văzut un banc imens de albituri. Stăteau în mijlocul râului după o insuliţă. Mi-a spus cineva că sunt acolo de o zi. ... ?
Salut şi bucuraţi-vă de natură.

Zoran

ADMINISTRATOR

Răspunsuri: 8 041

Membru din: 9. ianuarie 2012

Locație: Rastatt/Germania - Divici+Deta/Romania

  • Scrie un mesaj privat

2

joi, 3. ianuarie 2013, 15:10

Da, asa am vazut si la Barzava saptamana trecuta si au si muscat la rame. Viernusi n-am avut...
Se pare ca se incalzesc la soare.
Pescuiește legal, și NU bracona!
C&R, un alt mod de a "savura" peștele...


www.pescuit-la-somn.com

mihaigost

Șalău

Răspunsuri: 307

Membru din: 31. iulie 2012

Locație: bucuresti

Profesia: inginer electrician

  • Scrie un mesaj privat

3

sâmbătă, 5. ianuarie 2013, 00:17

nada cu faina de sange + viermusi sau libelule si so pe ei.
linie cat mai fina!!

C. B.

Șalău

Răspunsuri: 210

Membru din: 22. august 2012

Locație: Suceava

  • Scrie un mesaj privat

4

miercuri, 23. ianuarie 2013, 20:20

Poti sa dai un exemplu de montura?

mihaigost

Șalău

Răspunsuri: 307

Membru din: 31. iulie 2012

Locație: bucuresti

Profesia: inginer electrician

  • Scrie un mesaj privat

5

vineri, 22. februarie 2013, 00:04

Carlig 22,24, 1 viermus daca se poate "de porc", varga cat mai "fast, de concurs, cine stie cunoaste" de lungime cat este locul ( sunt truse de obleti de la 1.1 pana la 4 m, extraordinare , cat te tine punga,), pe vremuri concursurile cu asa ceva le castigam, si doamne ce frumos,era pescuitul viteza, si cate rasturnari de situatie puteau aparea numai intro juma de ora. Pluta in consecinta in functie de adancime si curent si fir si experienta si fir si ETC, echilibrata in functie de conditii de 1 alica sau un plumb culisant special reglat pe pluta respectiva ( cu pila de unghii a nevestei). Forma plutei iarasi in functie de conditiile de pescuit, curent mare , curent , mic, stationare, adancime, vant..Fir 0.08 si 0.10 de SUPER CALITATE, altfel dupa 100 obleti tre. sa schimbi inaintasul in coditiile de pescuit viteza pt ca este deja tocit.Tot inainte. Pt o partida de pescuit viteza la obleti sunt in stare sa renunt la o iesire la dunare daca stiu ca este oblet mult unde merg. Pot sa va asigur ca dupa 2-3 ore de pescuit intens, a doua zi am febra musculara si ma dor toate incheieturile si nimeni nu ma crede, dar am prins si peste 500 de obleti pe ora.

danmiclau56

Știucă

Răspunsuri: 1 579

Membru din: 2. mai 2013

Locație: TM

  • Scrie un mesaj privat

6

duminică, 2. iunie 2013, 07:55

:salut: O paine veche pusa in plasa ca aceea in care se vind portocale, o piatra, monofilament atit cit sa ajunga pinea la suprafata apei.
Bat 4m monofiament 0.10 pluta 2g cirig mic (de preferinta sa se pescuiasca in curentul apei). :bravo:
Faina de malai, obleti cite 4bucati pusi pe scobitoare, prajiti crocant obligatoriu mujdei, lasati sa inoate in vin alb. :noroc: :bucuros2:
Pofta mare :ciao:
lumea vorbeste,si vorbeste,si vorbeste,iar cind nu mai stie ce sa spuna, INVENTEAZA

zamfi

Știucă

Răspunsuri: 1 588

Membru din: 25. februarie 2012

Locație: Pe Mures...

  • Scrie un mesaj privat

7

duminică, 2. iunie 2013, 11:10

Foarte interesante aceste aglomerari...In general sta si somnul dupa ele :ochi:

Feri

Șalău

Răspunsuri: 348

Membru din: 4. martie 2013

Locație: Cluj-Napoca

Profesia: administrator

  • Scrie un mesaj privat

8

duminică, 2. iunie 2013, 11:42

Foarte interesante aceste aglomerari...In general sta si somnul dupa ele :ochi:

Foarte corect, dar şi avaţii.
:zambet:

mihaigost

Șalău

Răspunsuri: 307

Membru din: 31. iulie 2012

Locație: bucuresti

Profesia: inginer electrician

  • Scrie un mesaj privat

9

marți, 25. iunie 2013, 18:31

Avatii vin si pleaca, momind in continuu " ca la concurs " obletii raman si tot inainte, 10 obleti pe minut cu o scula competitiva e putin??.
mg

Răspunsuri: 204

Membru din: 27. martie 2013

Locație: Sebes -Alba

Profesia: maistru Electro-mecanic

  • Scrie un mesaj privat

10

sâmbătă, 29. iunie 2013, 08:57

Are dreptate mihaigost ,dar daca ai si un cirlig bun fara contra pt obleti si mina buna poti cistiga un concurs de viteza

Subiecte asemănătoare