Nu ești autentificat ca membru.

Scule și accesorii de pescuit - unul din cele mai mari Shop-uri din Germania! Gutt-Blei (plumbi pentru pescuit) Pescuit la somn pe Ebro - Spania, Po - Italia ... Clonc-uri "perfecte" Hand-Made in Germany (Tilo Andreas)
Sonare, fire textile, mulinete somn... Shop cu accesorii de spinning Excursii pescuit la somn Shop cu accesorii de pescuit

Dragă oaspete, bine ai venit la: Forum Pescuit la Somn. Dacă cumva ești pt. prima dată pe această pagină, te rog citește tot ce scrie la Ajutor. Acolo îți va fi explicat cum să navighezi prin acest forum. După aceea te poți înregistra pt. a putea folosi toate funcțiunile acestui forum. Folosește formularul de înregistrare Înregistrează-te, pentru a-ți crea un cont de utilizator sau informează-te mai întâi complet și detaliat asupra procesului de înregistrare. Dacă cumva te-ai înregistrat deja, te poți aici autentifica.

anem

Super Moderator

  • Autorul acestui subiect este »anem«

Răspunsuri: 3 275

Membru din: 19. februarie 2012

Locație: carpi

  • Scrie un mesaj privat

1

marți, 28. februarie 2012, 11:54

Anghile soft ...

salutari …

a incercat cineva asa ceva : Berkley Eel

am incercat doar o singura data sa dau cu el si nu m-a inspirat prea mult miscarea chiar daca unul dintre vanzatorii de la magazinul de unde l-am luat l-a laudat ca ar fi tare bun la somn si ca ar fi prins bine cu el. pe langa vanzator multa lume de pe aici vorbeste ca anghilele ar fi foarte bune la somn si mai nou cica ar fi interzise pe post de momeala vie (cu toate ca am vazut pescari la fund cu asa ceva).

dar, cautand aiurea pe net dupa ceva artificiale in forma asta am dat de : Storm Swimin Eel

care, dupa cum se vede aici :

Video
-

Video



are o miscare superba ... e clar ca miscarea e data de minunea aia pe care o are in bot dar oricum eu zic ca ar merita incercat asa ceva la somn. eventual o sa incerc sa fac si eu o minune dintr-aia de o are asta in partea frontala si o voi monta pe unul de la Berkley, asta in cazul in care nu gasesc chestia asta de la Storm.

deci, ati dat careva cu asa ceva? ati prins?
Always C&R ... un alt mod de a savura un peste :bucuros:

AnEm

tudor

Super Moderator

Răspunsuri: 1 247

Membru din: 27. februarie 2012

Locație: Saint Cloud, France

Profesia: Catfish angler

  • Scrie un mesaj privat

2

marți, 28. februarie 2012, 12:57

Sunt facute pentru mare la baza. Vor prinde si somn si stiuca dar nu mai mult decat cu o alta guma.

3

marți, 28. februarie 2012, 18:04

interesant.
cam aceeasi metoda o folosesc la salau, dar in loc de plumbul plat, am o bila

anem

Super Moderator

  • Autorul acestui subiect este »anem«

Răspunsuri: 3 275

Membru din: 19. februarie 2012

Locație: carpi

  • Scrie un mesaj privat

4

miercuri, 7. martie 2012, 23:29

Sunt facute pentru mare la baza. Vor prinde si somn si stiuca dar nu mai mult decat cu o alta guma.


merci Tudor de lamuriri (doar acum am vazut mesajul) ... eu speram sa fie ceva mai OK dat fiind faptul ca somnii de pe aici din cate am inteles au o usoara slabiciune pentru anghile ...

interesant.
cam aceeasi metoda o folosesc la salau, dar in loc de plumbul plat, am o bila


partea misto la chestia aia atasata in botul gumei ii faptul ca ii ofera onduirea aia misto care o face sa para mai reala ... alea care le am eu de la Berkley daca nu animi tu din lanseta naluca nu prea face mai nimic prin apa ...
Always C&R ... un alt mod de a savura un peste :bucuros:

AnEm

5

joi, 8. martie 2012, 19:53

@ anem
ti-am aratat filmuletul cu rusnacul ala din cate stiu.
folosesc cu destul succes metoda lui (mi-am comandat matrita de la Do It :bravo: )

anem

Super Moderator

  • Autorul acestui subiect este »anem«

Răspunsuri: 3 275

Membru din: 19. februarie 2012

Locație: carpi

  • Scrie un mesaj privat

6

vineri, 9. martie 2012, 08:39

@ anem
ti-am aratat filmuletul cu rusnacul ala din cate stiu.
folosesc cu destul succes metoda lui (mi-am comandat matrita de la Do It :bravo: )


da Adiwolf, tin minte ceva filmulet pe care la un moment dat mi l-ai trimis ...eu vreau sa vad daca reusesc sa improvizez o chestie asemanatoare cu chestia din filmulet pentru a o monta in fata minunilor alora de la Berkley ... deja ma gandesc sa iau vreo oscilanta mai micuta pe care sa o lestez in partea de jos cu vreo 10-15g de plumb si cred ca obtin cam aceeasi chestie ...

hehehehe ... matrite, de cate ori eram pe punctul de a comanda asa ceva si tot timpul ma razgandeam la timp pentru ca totusi pescuiesc foarte foarte rar la jiguri si atunci nu prea are rost si nici pilkere nu mai folosesc pe aici ca nu mai am pe unde da cu ele. de obicei imi vine sa cumpar matrita de cate ori ajung prin vreun magazin sa imi cumpar vreun pachet de jiguri si vad ca pretul unui pachet cu 3 jiguri de 14 grame e aproape 8 euro :nervos: ... si atunci iarasi in drum spre casa ma gandesc ce matrite sa imi iau si cand ajung in fata monitorului ma gandesc mai bine si totusi nu am nevoie :rizi:
Always C&R ... un alt mod de a savura un peste :bucuros:

AnEm

7

vineri, 9. martie 2012, 18:47

cred ca te gandesti prea mult :zambet:

anem

Super Moderator

  • Autorul acestui subiect este »anem«

Răspunsuri: 3 275

Membru din: 19. februarie 2012

Locație: carpi

  • Scrie un mesaj privat

8

vineri, 9. martie 2012, 20:51

cred ca te gandesti prea mult :zambet:


pai iti cam dau dreptate ... :rizi: ... dar nici nu imi surade prea mult ideea de a avea o gramada de minuni pe acasa pe care nu le pot folosi ... :doaaamne:
Always C&R ... un alt mod de a savura un peste :bucuros:

AnEm

Subiecte asemănătoare