Nu ești autentificat ca membru.

Scule și accesorii de pescuit - unul din cele mai mari Shop-uri din Germania! Gutt-Blei (plumbi pentru pescuit) Pescuit la somn pe Ebro - Spania, Po - Italia ... Clonc-uri "perfecte" Hand-Made in Germany (Tilo Andreas)
Sonare, fire textile, mulinete somn... Shop cu accesorii de spinning Excursii pescuit la somn Shop cu accesorii de pescuit

Dragă oaspete, bine ai venit la: Forum Pescuit la Somn. Dacă cumva ești pt. prima dată pe această pagină, te rog citește tot ce scrie la Ajutor. Acolo îți va fi explicat cum să navighezi prin acest forum. După aceea te poți înregistra pt. a putea folosi toate funcțiunile acestui forum. Folosește formularul de înregistrare Înregistrează-te, pentru a-ți crea un cont de utilizator sau informează-te mai întâi complet și detaliat asupra procesului de înregistrare. Dacă cumva te-ai înregistrat deja, te poți aici autentifica.

41

luni, 24. decembrie 2012, 09:50

nu stiu daca Teamviewer e facut sau nu pt asa ceva dar stiu ca are o functie de "sedinta" pe care nu am folosito niciodata si ma gandeam ca poate stie cineva care a folosit aceasta functie daca merge pentru ce ne trebuie sau nu.
Paltalk cu siguranta este ce trebuie pt ce vrem noi, numai ca nu l-am folosit niciodata (dar nu asta e baiul, invatam repede :ochi: ) - singurul lucru care nu il stiu este daca este Free sau Trial
vad ca descarcarea este freee dar utilizarea nu scrie nicaieri sau nu gasesc eu....... :gandesc: - deocamdata l-am descarcat :zambet:

informer

Administrator

Răspunsuri: 3 440

Membru din: 25. aprilie 2012

Locație: Giroc

Profesia: fizician - programator - electronist - "manager" - wtf, complicat

  • Scrie un mesaj privat

42

luni, 24. decembrie 2012, 09:56

Ar fi fain daca am gasi o varianta in care fiecare utilizator care doreste sa participe sa dea click pe un link si gata. :)
Ma gandesc ca poate sunt useri care nu doresc sa instaleze ceva special pentru aceasta ocazie.
Cred ca site-ul pe care l-a postat Tudor permite accesul in acest mod... nu Tudore?
----
"Cu cat cunosc mai bine oamenii, cu atat iubesc mai mult cainii."

attila

Șalău

Răspunsuri: 282

Membru din: 24. februarie 2012

Locație: Nördlingen/Resita

  • Scrie un mesaj privat

43

luni, 24. decembrie 2012, 10:47

Voi ma urati ca sunt altfel, eu va compatimesc ca sunteti toti la fel.

zamfi

Știucă

Răspunsuri: 1 588

Membru din: 25. februarie 2012

Locație: Pe Mures...

  • Scrie un mesaj privat

44

luni, 24. decembrie 2012, 12:37

Woau! :buaaaah: No amu sa vedem c e si cum ...

tudor

Super Moderator

Răspunsuri: 1 247

Membru din: 27. februarie 2012

Locație: Saint Cloud, France

Profesia: Catfish angler

  • Scrie un mesaj privat

45

luni, 24. decembrie 2012, 21:28

Site-ul pe care l-am dat nu are nevoie de nici o instalare. Paltalk nu l-am folosit de 10 ani iar pe vremea aia nu mergea decat audio dar era free. Avea inconvenientul ca putea sa intre oricine in discutie si nu putea nimeni modera. De atunci am plecat de pe paltalk.
Teamviewer il utilizez aproape zilnic pentru serviciu dar si cu tatal meu care la 84 de ani uita de azi pe maine o gramada de functii ale calculatorului si ma tot cheama. Asa fac depanaj la distanta fara sa mai fac cei 100km dus-intors care ne separa. Dar nu e facut pentru intruniri de pescari. E facut pentru tehnicieni.

Zoran

ADMINISTRATOR

  • Autorul acestui subiect este »Zoran«

Răspunsuri: 8 041

Membru din: 9. ianuarie 2012

Locație: Rastatt/Germania - Divici+Deta/Romania

  • Scrie un mesaj privat

46

marți, 25. decembrie 2012, 09:56

Nr tel de Ro: 0770224042

Intalnirea va avea loc la Hotel Timisoara in sala Roma1 si Roma 2, la parterul hotelului.

Va asteptam...
Pescuiește legal, și NU bracona!
C&R, un alt mod de a "savura" peștele...


www.pescuit-la-somn.com

deyu

Biban

Răspunsuri: 120

Membru din: 13. iulie 2012

Locație: Arad

Profesia: Student

  • Scrie un mesaj privat

47

marți, 25. decembrie 2012, 16:18

Voi fi prezent doar ca in cel mai rau caz voi intarzia in jur de jumatate de ora... am putina treaba de dimineata..... sper sa ajung la ora exacta! :doarecapu:

greere

Biban

Răspunsuri: 65

Membru din: 5. iulie 2012

Locație: rm valcea

  • Scrie un mesaj privat

48

marți, 25. decembrie 2012, 19:48

nu merge un id de mes facut expre pt intalnirea asta de ex intalnireasomnilor@yahoo.com care sa dea webcam tuturor celor care vor sa il adauge in lista si vor sa vada live ce se petrece acolo?

Zoran

ADMINISTRATOR

  • Autorul acestui subiect este »Zoran«

Răspunsuri: 8 041

Membru din: 9. ianuarie 2012

Locație: Rastatt/Germania - Divici+Deta/Romania

  • Scrie un mesaj privat

49

miercuri, 26. decembrie 2012, 06:36

:salut:
cine doreste sa vina este bine venit. Intalnirea are loc in sala Roma 1 si 2, la parterul Hotelului Timisoara, incepand cu orele 14.

Vom viziona si un filmulet despre pescuitul somnului la clonk, filmari reale sub apa cu comportamentul somnilor:
- furt de momeala din carlig
- testarea momelii si a monturii inainte de muscatura cu mustatile
- selectarea momelii in functie de preferintele si mofturile acelei zi

Vom explica cateva monturi in detaliu.

Vom incerca sa dam de cap si sa explicam cum functioneaza sonarele 2D - DI - SI - SS - GPS, pt ce sunt bune si cum se pot folosi mai bine.

Vom ciocni si cate o bere sau chiar doua-trei... :noroc:

Daca reusim sa transmitem online, vom posta link-ul din timp.
Pescuiește legal, și NU bracona!
C&R, un alt mod de a "savura" peștele...


www.pescuit-la-somn.com

informer

Administrator

Răspunsuri: 3 440

Membru din: 25. aprilie 2012

Locație: Giroc

Profesia: fizician - programator - electronist - "manager" - wtf, complicat

  • Scrie un mesaj privat

50

miercuri, 26. decembrie 2012, 17:38

Am facut un cont pe site-ul de video blogging indicat de Tudor si am incercat sa vad cum merge.
Pare totul OK si accesul se face simplu, din browser, cu click pe un link.
Maine ma intalnesc cu Zoran si mai facem ceva teste dupa care postam aici toate indicatiile necesare.
----
"Cu cat cunosc mai bine oamenii, cu atat iubesc mai mult cainii."

oliwer

Oblete

Răspunsuri: 13

Membru din: 26. decembrie 2012

Locație: timisoara

Profesia: politist de frontiera

  • Scrie un mesaj privat

51

miercuri, 26. decembrie 2012, 18:42

2 persoane :prieteni: :prieteni:

Răspunsuri: 396

Membru din: 24. iunie 2012

Locație: bucuresti

Profesia: economist

  • Scrie un mesaj privat

52

joi, 27. decembrie 2012, 10:11

salut,
multumesc pentru invitatie dar sant si sarbatorile si tinand cont de distanta intre bucuresti-timisoara poate cu alta ocazie.
:craciun:

P.S. poate organizam o intalnire pe DUNARE la vara

53

joi, 27. decembrie 2012, 12:30

Am facut un cont pe site-ul de video blogging indicat de Tudor si am incercat sa vad cum merge.
Pare totul OK si accesul se face simplu, din browser, cu click pe un link.
Maine ma intalnesc cu Zoran si mai facem ceva teste dupa care postam aici toate indicatiile necesare.



vesti bune,
asteptam cu interes :ochi:

Zoran

ADMINISTRATOR

  • Autorul acestui subiect este »Zoran«

Răspunsuri: 8 041

Membru din: 9. ianuarie 2012

Locație: Rastatt/Germania - Divici+Deta/Romania

  • Scrie un mesaj privat

54

joi, 27. decembrie 2012, 14:24

Salut prieteni,
Informer a facut o treaba faina, merci atat lui cat si lui Tudor. In urmatoarele 2-3 ore putem face o proba daca functioneaza sau nu...

Acesta ar fi link-ul spre conferinta web: Pescuit.blog

In fereastra sub care scrie "Entrer" puteti introduce Numele vostru si apoi accesati "Entrer".

index.php?page=Attachment&attachmentID=546

Pentru a scrie sau a pune o intrebare, completati ca in imaginea urmatoare fereastra de jos, iar cand dati Enter va fi afisat in ecranul de chat din dreapta imaginii video.

index.php?page=Attachment&attachmentID=547 . index.php?page=Attachment&attachmentID=548
Pescuiește legal, și NU bracona!
C&R, un alt mod de a "savura" peștele...


www.pescuit-la-somn.com

Tyrael

Știucă

Răspunsuri: 601

Membru din: 10. decembrie 2012

Locație: Rm Valcea

  • Scrie un mesaj privat

55

joi, 27. decembrie 2012, 15:28

Salut prieteni,
Informer a facut o treaba faina, merci atat lui cat si lui Tudor. In urmatoarele 2-3 ore putem face o proba daca functioneaza sau nu...

Acesta ar fi link-ul spre conferinta web: Pescuit.blog

In fereastra sub care scrie "Entrer" puteti introduce Numele vostru si apoi accesati "Entrer".

index.php?page=Attachment&attachmentID=546

Pentru a scrie sau a pune o intrebare, completati ca in imaginea urmatoare fereastra de jos, iar cand dati Enter va fi afisat in ecranul de chat din dreapta imaginii video.

index.php?page=Attachment&attachmentID=547 . index.php?page=Attachment&attachmentID=548



Buna treaba, felicitari !

56

joi, 27. decembrie 2012, 16:32

mergeee,
supeerr

mihaigost

Șalău

Răspunsuri: 307

Membru din: 31. iulie 2012

Locație: bucuresti

Profesia: inginer electrician

  • Scrie un mesaj privat

57

joi, 27. decembrie 2012, 18:38

Daca era la bucuresti era super OK pt. mine.
Bucurestiul este totusi mult mai aproape de DUNARE si din zona poate veneau mai multi.
Imi pare sincer foarte rau ca nu pot sa fiu printre voi si sa ne cunoastem, sa mai schimbam informatii, desi cred ca unii ne cunoastem din vedere, trecand asa.... unii pe langa altii cu barcile pe dunare, nu putem trece neobservati sau neauziti, ca de , se cloncane mai gros sau mai subtire mai rar sau mai des fiecare cum stie sau cum a invatat,, si facand pe misteriosii, ca apoi pe site-uri sa descoperim ca in zona a fost ALA. Nu suntem foarte prietenosi, suntem destul de misteriosi si secretosi, pt ca nu ne cunoastem, peste e relativ putin, ne ferim de concurenta. Constat cu stupoare ca pe internet multe inhibitii dispar, si schimbul de informatii este chiar mult mai mare decat cel la care ma asteptam eu.
De aceea consider ca asa o intrunire cum este cea propusa de Zoran este super benefica.
Sincer imi pare foarte rau ca nu pot participa si nu va pot cunoaste. Cu stima MG

Zoran

ADMINISTRATOR

  • Autorul acestui subiect este »Zoran«

Răspunsuri: 8 041

Membru din: 9. ianuarie 2012

Locație: Rastatt/Germania - Divici+Deta/Romania

  • Scrie un mesaj privat

58

joi, 27. decembrie 2012, 21:56

De aceea consider ca asa o intrunire cum este cea propusa de Zoran este super benefica.
Sincer imi pare foarte rau ca nu pot participa si nu va pot cunoaste. Cu stima MG


Acesta ar fi link-ul spre conferinta web: Pescuit.blog
Pescuiește legal, și NU bracona!
C&R, un alt mod de a "savura" peștele...


www.pescuit-la-somn.com

59

vineri, 28. decembrie 2012, 12:06

In cazul in care nu reusesc sa stau in fata calculatorului in dupamasa aceasta si sa iau legatura cu VOI, va doresc DISTRACTIE PLACUTA !

informer

Administrator

Răspunsuri: 3 440

Membru din: 25. aprilie 2012

Locație: Giroc

Profesia: fizician - programator - electronist - "manager" - wtf, complicat

  • Scrie un mesaj privat

60

vineri, 28. decembrie 2012, 12:15

Multumim!
Suntem la locu` faptei, ne pregatim. :)
----
"Cu cat cunosc mai bine oamenii, cu atat iubesc mai mult cainii."