Nu ești autentificat ca membru.

Scule și accesorii de pescuit - unul din cele mai mari Shop-uri din Germania! Gutt-Blei (plumbi pentru pescuit) Pescuit la somn pe Ebro - Spania, Po - Italia ... Clonc-uri "perfecte" Hand-Made in Germany (Tilo Andreas)
Sonare, fire textile, mulinete somn... Shop cu accesorii de spinning Excursii pescuit la somn Shop cu accesorii de pescuit

Dragă oaspete, bine ai venit la: Forum Pescuit la Somn. Dacă cumva ești pt. prima dată pe această pagină, te rog citește tot ce scrie la Ajutor. Acolo îți va fi explicat cum să navighezi prin acest forum. După aceea te poți înregistra pt. a putea folosi toate funcțiunile acestui forum. Folosește formularul de înregistrare Înregistrează-te, pentru a-ți crea un cont de utilizator sau informează-te mai întâi complet și detaliat asupra procesului de înregistrare. Dacă cumva te-ai înregistrat deja, te poți aici autentifica.

Zoran

ADMINISTRATOR

  • Autorul acestui subiect este »Zoran«

Răspunsuri: 8 041

Membru din: 9. ianuarie 2012

Locație: Rastatt/Germania - Divici+Deta/Romania

  • Scrie un mesaj privat

1

miercuri, 19. decembrie 2012, 10:25

Intalnirea pescarilor de somn - 28.12.2012

Intalnirea pescarilor de somn - 28.12.2012
-------------------------------------------------------------
Data intalnirii: 28.12.2012
Incepe: orele 14:00
se incheie: ----------
Unde?: La hotel Timisoara (in ce sala exact, mai urmeaza sa va spun)
Alte informatii: parcare in fata hotelului
-------------------------------------------------------------
Buna prieteni, :salut: ,
Nu am fost sigur pina acuma daca voi ajunge in Romania peste sarbatori, din cauza vremii de acum o saptamana… Acum, vremea e mai ok, asa ca sambata ma voi pune pe drum.

Mi-as dori f mult daca am putea sa ne intalnim, sa petrecem impreuna o dupa-amiaza-seara-noapte intreaga (fara inchidere fixa), sa ne povestim, sa stam la un relax, si sa bem si o bericica impreuna. :noroc:
Am reusit cu greu sa rezerv o sala in Timisoara in care incapem cu siguranta 30 - 40 de persoane.
M-am gandit ca, toti cei care vor veni pot aduce cu ei cite ceva. Cum sa ma exprim…ceva facut personal, hand-made! Sau chiar si ceva cumparat, ceva deosebit, care s-ar putea sa intereseze si pe altii. De ex, stiu ca in Romania este mai greu sa mergi la magazin si sa iei in mana 100 de mulinete diferite (cum ar fi o Stella sau un TwinPower), sau sa vezi la magazin cum functioneaza un sonar Humminbird 798 si...
  • M-as bucura de ex daca Semlacan Gheorghe ar veni cu citeva wobblere facute de el, sau chiar cu o lanseta hand-made gata facuta si chiar cu un blank, si sa ne si spuna citeva cuvinte despre cum le face, ce materiale foloseste, samd...
  • Sau oricine are intrebari sau nelamuriri cu privire la monturi sau tehnici, le vom despica si face pe loc. Aici aduc eu fir, carlige, plute...
  • Deasemenea vom incerca sa lamurim intrebari generale despre sonare: 2D - SI - DI - SS…
  • Pe Informer il intereseaza cum functioneaza un multiplicator. Si aici voi aduce eu unul.
  • Cine mai are idei sau intrebari, propuneri...le poate spune din timp, daca e necesar sa avem timp sa le si organizam.
Intalnirea va avea loc pe data de 28.12.2012, intr-o sala cu video-projektor a hotelului Timisoara, din Timisoara, incepand cu orele 14:00.

Aceasta va avea loc chiar daca vom fi doar 5 persoane, dar si daca vom fi mai multi de 40 si va trebui sa ne inghesuim sau sa stam in picioare.

Inca o data, m-as bucura nespus daca ati avea chef sa ne intalnim la niste taclale relaxante si la un mic work-shop.
V-as rog mult numai sa-mi spuneti pina in data de 27.12.2012 cine vine si cu cite persoane (aici in acest subiect).
Pescuiește legal, și NU bracona!
C&R, un alt mod de a "savura" peștele...


www.pescuit-la-somn.com

informer

Administrator

Răspunsuri: 3 440

Membru din: 25. aprilie 2012

Locație: Giroc

Profesia: fizician - programator - electronist - "manager" - wtf, complicat

  • Scrie un mesaj privat

2

miercuri, 19. decembrie 2012, 10:44

1. Informer - 1 sau 2 pers.
----
"Cu cat cunosc mai bine oamenii, cu atat iubesc mai mult cainii."

ovidiu

Știucă

Răspunsuri: 811

Membru din: 24. februarie 2012

Locație: Timişoara/Jud.HD Sîntandrei

  • Scrie un mesaj privat

3

miercuri, 19. decembrie 2012, 10:49

Particip - o persoană
Salut şi bucuraţi-vă de natură.

4

miercuri, 19. decembrie 2012, 15:02

cu parere de rau si regrete enorme din partea mea, ma vad nevoit sa declin invitatia.
motivul, - distanta prea mare si mult prea aproape de sarbatorile anului nou - risc sa fac revelionul in Timisoara sau sa raman pe drum cine stie pe unde.
imi pare rau, dar asta este situatia.
va invidiez pe cei care veti merge, sper sa va simtiti bine si sa ciocniti un pahar si pentru cei care nu sunt prezenti :noroc:

anem

Super Moderator

Răspunsuri: 3 275

Membru din: 19. februarie 2012

Locație: carpi

  • Scrie un mesaj privat

5

miercuri, 19. decembrie 2012, 15:08

[.....] sa ciocniti un pahar si pentru cei care nu sunt prezenti :noroc:


il citez pe adiwolf in privinta ciocnitului pentru ca nici eu sub nici o forma nu am cum sa ajung avand in vedere ca de sarbatori ramanem aici.
Always C&R ... un alt mod de a savura un peste :bucuros:

AnEm

zamfi

Știucă

Răspunsuri: 1 588

Membru din: 25. februarie 2012

Locație: Pe Mures...

  • Scrie un mesaj privat

6

miercuri, 19. decembrie 2012, 15:56

cu parere de rau si regrete enorme din partea mea, ma vad nevoit sa declin invitatia.
motivul, - distanta prea mare si mult prea aproape de sarbatorile anului nou - risc sa fac revelionul in Timisoara sau sa raman pe drum cine stie pe unde.
imi pare rau, dar asta este situatia.
va invidiez pe cei care veti merge, sper sa va simtiti bine si sa ciocniti un pahar si pentru cei care nu sunt prezenti :noroc:



Din pacate trebuie sa subscriu si eu ...Poate cu alta ocazie . :noroc:

7

miercuri, 19. decembrie 2012, 16:21

Din pacate Eu nu pot ajunge ...

LARRY

Știucă

Răspunsuri: 1 334

Membru din: 1. martie 2012

Locație: Galați

  • Scrie un mesaj privat

8

miercuri, 19. decembrie 2012, 16:29

Regret că nu pot .......serviciul, lucrez și în noaptea de revelion . :necajit:
Prefer să fiu urât pentru ceea ce sunt decât să fiu iubit pentru ceea ce nu sunt.

Eugen

Știucă

Răspunsuri: 970

Membru din: 4. martie 2012

Locație: Bucuresti

  • Scrie un mesaj privat

9

miercuri, 19. decembrie 2012, 17:06

Si eu declin invitatia cu parere de rau. Pe 28 dimineata ies din scarbici + distanta pana in Timisoara nu-i neglijabila. In alte conditii (nu atat de departe de Bucuresti), alta data, particip la o asemenea intrunire cu cea mai mare placere.

dinu55

Biban

Răspunsuri: 79

Membru din: 28. martie 2012

Locație: TG-JIU

Profesia: Pensionar

  • Scrie un mesaj privat

10

miercuri, 19. decembrie 2012, 17:09

Cu parere de rau nu pot sa ajung ,as fi dorit o intilnire de gradul O.Pe aceasta cale va urez LA MULTI ANI. :craciun: :prieteni: :pescuit:

tudor

Super Moderator

Răspunsuri: 1 247

Membru din: 27. februarie 2012

Locație: Saint Cloud, France

Profesia: Catfish angler

  • Scrie un mesaj privat

11

miercuri, 19. decembrie 2012, 17:46

E clar ca nici eu nu voi putea fi prezent. Sa puneti niste poze sa vedem ambianta. :bravo:

mane81

Știucă

Răspunsuri: 1 433

Membru din: 15. aprilie 2012

Locație: Romania Rm Valcea-Italia Modena

  • Scrie un mesaj privat

12

miercuri, 19. decembrie 2012, 17:47

Nici eu nu pot ajunge.Va urez sa va simtiti bine si distractie placuta :bravo:

Zoran

ADMINISTRATOR

  • Autorul acestui subiect este »Zoran«

Răspunsuri: 8 041

Membru din: 9. ianuarie 2012

Locație: Rastatt/Germania - Divici+Deta/Romania

  • Scrie un mesaj privat

13

miercuri, 19. decembrie 2012, 18:47

:salut: ,

:idee: cat de complicata e varianta cu trenul? 3-4 ore de relax intr-un vagon calduros, si inapoi la fel!? Se poate si consuma o bere mai mult si drumul e sigur inapoi.
Pescuiește legal, și NU bracona!
C&R, un alt mod de a "savura" peștele...


www.pescuit-la-somn.com

14

miercuri, 19. decembrie 2012, 21:16

:salut: ,

:idee: cat de complicata e varianta cu trenul? 3-4 ore de relax intr-un vagon calduros, si inapoi la fel!? Se poate si consuma o bere mai mult si drumul e sigur inapoi.


Eu am cu trenul cam 7.5 ore si cu intarzierile trece si de 10 uneori pana la Timisoara ... :doarecapu: Si in cel mai bun caz pot sa ajung dupa miezul noptii in Timisoara :necajit: ... cat despre caldura in tren, colegul meu a fost saptamana trecuta in Bucuresti cu trenul si incalzire ioc si incolo si inapoi ... si era la clasa I.
Cu masina e mult mai simplu, dar cu drumarii si soselele noastre trebuie sa ai senile, ca altfel ...

Acest răspuns a fost de 1 ori editat, ultima oară de »kzoli« (19. decembrie 2012, 21:33)


15

miercuri, 19. decembrie 2012, 21:19

:salut: ,

:idee: cat de complicata e varianta cu trenul? 3-4 ore de relax intr-un vagon calduros, si inapoi la fel!? Se poate si consuma o bere mai mult si drumul e sigur inapoi.


asta e varianta nemteasca.
varianta romaneasca suna cam asa - 10-12 ore de mers in frig si mizerie, de siguranta si odihna nu mai vorbim
varianta de autocar, 8 ore si jumatate :doarecapu:

Zoran

ADMINISTRATOR

  • Autorul acestui subiect este »Zoran«

Răspunsuri: 8 041

Membru din: 9. ianuarie 2012

Locație: Rastatt/Germania - Divici+Deta/Romania

  • Scrie un mesaj privat

16

miercuri, 19. decembrie 2012, 21:45

asta e varianta nemteasca.
varianta romaneasca suna cam asa - 10-12 ore de mers in frig si mizerie, de siguranta si odihna nu mai vorbim
varianta de autocar, 8 ore si jumatat

:doarecapu: :doarecapu: :doarecapu:

Sorry...
Pescuiește legal, și NU bracona!
C&R, un alt mod de a "savura" peștele...


www.pescuit-la-somn.com

Răspunsuri: 170

Membru din: 12. iulie 2012

Locație: Clisura Dunarii

Profesia: Pescar

  • Scrie un mesaj privat

17

joi, 20. decembrie 2012, 10:05

Zoran, merci mult de invitatie dar...cu parere de rau...
Zborul nr. Pleacă din Data plecării Soseşte în Data sosirii
W6 3563 Timişoara 28. dec. 2012 18:30 Barcelona - Terminal 2 28. dec. 2012 20:15
http://www.smartfishing.info

"It's nice to be important, but it's more important to be nice"

C. B.

Șalău

Răspunsuri: 210

Membru din: 22. august 2012

Locație: Suceava

  • Scrie un mesaj privat

18

joi, 20. decembrie 2012, 17:02

Ar fi fost foarte frumos sa fiu si eu pe acolo,insa la mine e ff greu deoarece e fff aproape de anul nou,dar cel mai important e ca nu eu hotarasc ci ,,sefii'' :ochi: .
Sper sa ne intalnim candva cand o sa fiu umpic mai mare.Pana atunci mult noroc si multa sanatate la toti

19

joi, 20. decembrie 2012, 19:58

Daca tot nu reusim sa ajungem acolo, EU as propune o intalnire a forumistilor pe acest "site" la o data si o ora anume cand " toti maniaci vom fi in fata calculatorului " si ciocnim virtual ... ce ziceti, dupa mine e mult mai usor de realizat, apoi live cand o fi cazul, mcar in grupuri de cate 3-5 persoane ... cu toti odata in mod sigur nu vom reusi niciodata...

SARBATORI FERICITE TUTUROR !

Acest răspuns a fost de 1 ori editat, ultima oară de »kzoli« (20. decembrie 2012, 22:45)


zamfi

Știucă

Răspunsuri: 1 588

Membru din: 25. februarie 2012

Locație: Pe Mures...

  • Scrie un mesaj privat

20

vineri, 21. decembrie 2012, 15:35

Daca tot nu reusim sa ajungem acolo, EU as propune o intalnire a forumistilor pe acest "site" la o data si o ora anume cand " toti maniaci vom fi in fata calculatorului " si ciocnim virtual ... ce ziceti, dupa mine e mult mai usor de realizat, apoi live cand o fi cazul, mcar in grupuri de cate 3-5 persoane ... cu toti odata in mod sigur nu vom reusi niciodata...

SARBATORI FERICITE TUTUROR !



Din pacate viata devine tot mai virtuala...

Insa eu sunt de acord sa ne intalnim virtual toti ! Hotarati data si ora ... :prieteni: