Nu ești autentificat ca membru.

Scule și accesorii de pescuit - unul din cele mai mari Shop-uri din Germania! Gutt-Blei (plumbi pentru pescuit) Pescuit la somn pe Ebro - Spania, Po - Italia ... Clonc-uri "perfecte" Hand-Made in Germany (Tilo Andreas)
Sonare, fire textile, mulinete somn... Shop cu accesorii de spinning Excursii pescuit la somn Shop cu accesorii de pescuit

Dragă oaspete, bine ai venit la: Forum Pescuit la Somn. Dacă cumva ești pt. prima dată pe această pagină, te rog citește tot ce scrie la Ajutor. Acolo îți va fi explicat cum să navighezi prin acest forum. După aceea te poți înregistra pt. a putea folosi toate funcțiunile acestui forum. Folosește formularul de înregistrare Înregistrează-te, pentru a-ți crea un cont de utilizator sau informează-te mai întâi complet și detaliat asupra procesului de înregistrare. Dacă cumva te-ai înregistrat deja, te poți aici autentifica.

Eugen

Știucă

  • Autorul acestui subiect este »Eugen«

Răspunsuri: 970

Membru din: 4. martie 2012

Locație: Bucuresti

  • Scrie un mesaj privat

1

marți, 18. decembrie 2012, 17:46

Lansetele si mulinetele folosite de noi (aflate in uz) la clonc

xxx

Acest răspuns a fost de 2 ori editat, ultima oară de »Eugen« (22. decembrie 2012, 07:26)


Eugen

Știucă

  • Autorul acestui subiect este »Eugen«

Răspunsuri: 970

Membru din: 4. martie 2012

Locație: Bucuresti

  • Scrie un mesaj privat

2

marți, 18. decembrie 2012, 18:07

xxx

Acest răspuns a fost de 1 ori editat, ultima oară de »Eugen« (22. decembrie 2012, 07:26)


Zoran

ADMINISTRATOR

Răspunsuri: 8 041

Membru din: 9. ianuarie 2012

Locație: Rastatt/Germania - Divici+Deta/Romania

  • Scrie un mesaj privat

3

miercuri, 19. decembrie 2012, 12:42

Salut, urmatorul arsenal il folosesc la clonc:

1x Penn Never Crack Bank Cat Jakub Wagner 2,1 m - 200-1000 gr act
1x Penn Slammer 560 Live Liner
Pescuiește legal, și NU bracona!
C&R, un alt mod de a "savura" peștele...


www.pescuit-la-somn.com

informer

Administrator

Răspunsuri: 3 440

Membru din: 25. aprilie 2012

Locație: Giroc

Profesia: fizician - programator - electronist - "manager" - wtf, complicat

  • Scrie un mesaj privat

4

miercuri, 19. decembrie 2012, 13:06

Lanseta WFT Never Crack Big Fish 2,1m, 150 - 700g + Mulineta Penn Slammer 760L.
Lanseta este suficient de sensibila ca sa vezi trasatura pestilor <1Kg dar destul de "țapănă" ca sa ridici un bidon de apa de 5l plin. Mulineta-i o fierotanie de la Penn, in sensul bun al termenului. :)

Lanseta EnergoTeam Power Cat 2,4m, 500 - 1000g + Mulineta Penn Slammer 760L.
Rezerva, nu le-am folosit, am ridicat doar bidoane cu apa cu ele... nu s-o rupt nimic. :)
----
"Cu cat cunosc mai bine oamenii, cu atat iubesc mai mult cainii."

5

miercuri, 19. decembrie 2012, 15:21

Lanseta Colmic Ness Siluro XF300 2.10m/300gr
Mulineta Banax Helicon 5600 NF

Lanseta nu o recomand in primul rand din cauza inelelor care sunt de cea ma proasta calitate, - am driluit cu ea un somn de 10kg, acesta fiind maximul prins cu aceasta lanseta
Este buna la clonc datorita lungimii, dar in rest............e o petarda.
Mulineta la prima vedere impresioneaza prin robustetea pe care o degaja, dar la fel ca si lanseta, nu o recomand pentru pesti mari si foarte mari
Mai am un multiplicator ABU Garcia C3 5500 pe care intentionez sa il imperechez cu un viitor bat de la DAM, inliner, dar inca ma mai gandesc la asta (ori vand mulineta, ori imi cumpar batul asta)