Nu ești autentificat ca membru.

Scule și accesorii de pescuit - unul din cele mai mari Shop-uri din Germania! Gutt-Blei (plumbi pentru pescuit) Pescuit la somn pe Ebro - Spania, Po - Italia ... Clonc-uri "perfecte" Hand-Made in Germany (Tilo Andreas)
Sonare, fire textile, mulinete somn... Shop cu accesorii de spinning Excursii pescuit la somn Shop cu accesorii de pescuit

informer

Administrator

Răspunsuri: 3 440

Membru din: 25. aprilie 2012

Locație: Giroc

Profesia: fizician - programator - electronist - "manager" - wtf, complicat

  • Scrie un mesaj privat

61

luni, 24. septembrie 2018, 06:35

Cata, n-am fost chiar asa pesimist, n-am spus "nimeni", am spus doar "nu toata lumea"... :ochi: .
Daca lucrurile-mi pareau chiar asa de fara speranta probabil eram si io printre sutele de mii care au plecat de p-aci in ultima vreme... :).
----
"Cu cat cunosc mai bine oamenii, cu atat iubesc mai mult cainii."

Zoran

ADMINISTRATOR

Răspunsuri: 8 041

Membru din: 9. ianuarie 2012

Locație: Rastatt/Germania - Divici+Deta/Romania

  • Scrie un mesaj privat

62

luni, 24. septembrie 2018, 06:49

In aceasta idee, tine-ne la curent cu evolutia si mai ales efectele concrete ale reclamatiei tale mentionate anterior.


Reclamatia a fost facuta dupa 8 luni de la postare... nefiind actuala, nu au putut continua cercetarile. Dar, cel ce a postat pe FB cum facea genocid la avati, nu mai posteaza asa ceva, s-a mai cumintit.

Off topic: sunt proaspat intors de la munte unde un cuplu cu un copil de 2-3 ani, ajunsi cu rucsacul in spate la o CABANA DE MUNTE inainte de caderea noptii, au fost trimisi noaptea la drum ca nu si-au facut rezervare anterioara pe SMS! Deci, despre ce vorbim, despre pesti?


Pai da, clar, aici vb despre pesti si braconieri, si de indiferenta pescarilor sportivi fata de ei. Daca vrei sa vb despre cit sunt de umani romanii, nemtii sau alte natii, adica indiferenti fata de semenii lor, deschidem alt subiect.
Acu', sti, orice subiect poate fi depasit de alte subiecte, dar asta nu inseamna ca despre cele mai putin importante, sau ne-umanitare, nu putem discuta, sau actiona. Ptr ca, daca asa gandim in permanenta, adica "n-are rost sa imi bat capul cu braconierii, ca sunt alte lucruri mai de rahat in tara", exact asta se intampa! Devine totul de rahat! :nunteleg:
Pescuiește legal, și NU bracona!
C&R, un alt mod de a "savura" peștele...


www.pescuit-la-somn.com

informer

Administrator

Răspunsuri: 3 440

Membru din: 25. aprilie 2012

Locație: Giroc

Profesia: fizician - programator - electronist - "manager" - wtf, complicat

  • Scrie un mesaj privat

63

luni, 24. septembrie 2018, 07:24

Nu e cazul sa fii asa caustic, intrebarea era retorica si dupa cum am specificat, off topic... asa ca nu intentionam sa discut aici, doar mi s-a parut oarecumva socant.
----
"Cu cat cunosc mai bine oamenii, cu atat iubesc mai mult cainii."

Subiecte asemănătoare