Nu ești autentificat ca membru.

Scule și accesorii de pescuit - unul din cele mai mari Shop-uri din Germania! Gutt-Blei (plumbi pentru pescuit) Pescuit la somn pe Ebro - Spania, Po - Italia ... Clonc-uri "perfecte" Hand-Made in Germany (Tilo Andreas)
Sonare, fire textile, mulinete somn... Shop cu accesorii de spinning Excursii pescuit la somn Shop cu accesorii de pescuit

Dragă oaspete, bine ai venit la: Forum Pescuit la Somn. Dacă cumva ești pt. prima dată pe această pagină, te rog citește tot ce scrie la Ajutor. Acolo îți va fi explicat cum să navighezi prin acest forum. După aceea te poți înregistra pt. a putea folosi toate funcțiunile acestui forum. Folosește formularul de înregistrare Înregistrează-te, pentru a-ți crea un cont de utilizator sau informează-te mai întâi complet și detaliat asupra procesului de înregistrare. Dacă cumva te-ai înregistrat deja, te poți aici autentifica.

Adam

Oblete

  • Autorul acestui subiect este »Adam«

Răspunsuri: 13

Membru din: 8. decembrie 2012

  • Scrie un mesaj privat

1

sâmbătă, 15. decembrie 2012, 14:19

Balastiera Apa SATU MARE

Ii se mai spune si lacul fara fund,aproximativ adancime 30-70 de metri intins pe 130 de hectare.Anual mor acolo 10-50 de persoane... din care doar putini sunt gasiti de catre scafandri.Scafandri sunt ingroziti de ce vad in apa pesti uriasi chiar si de 3 metri voare sa fie Somnul?




Publicat la:
18 iulie 2009
ora:
01:40:46
de catre:
ionik



e
suuper fain la apa,numai k s-a descoperit k balastiera nu are fund si
ca sunt nisipuri miscatoare si ca cik are leg cu M Neagra,inclusiv ca
sunt pesti carnivori,in fine e frumos dar dak te prea aventurezi o
patesty k au murit sute de persoane shi nu le-au gasit cadavrele(comentarile sunt luate de pe internet) Orice ar fii vara ce vine voi pescui acolo 2-3 saptamani sper sa prind si eu monstri de acolo !



attila

Șalău

Răspunsuri: 282

Membru din: 24. februarie 2012

Locație: Nördlingen/Resita

  • Scrie un mesaj privat

2

sâmbătă, 15. decembrie 2012, 14:43

Dupa continutul mesajului, as spune ca cel ce a scris mesajul este un pusti manelist, de maxim 15 ani, caruia ii plac mult povestile lui Petre Ispirescu.
Cat despre Apa...n-am nicio parere personala, dar am auzit de prin alte parti ca, nu mai e ce-a fost odata....
Voi ma urati ca sunt altfel, eu va compatimesc ca sunteti toti la fel.

Adam

Oblete

  • Autorul acestui subiect este »Adam«

Răspunsuri: 13

Membru din: 8. decembrie 2012

  • Scrie un mesaj privat

3

sâmbătă, 15. decembrie 2012, 14:50

Pai,nu mai este ce a fost odata... te taxeaza pentru orice(parcare,sezlong,daca mananci seminte...).

informer

Administrator

Răspunsuri: 3 440

Membru din: 25. aprilie 2012

Locație: Giroc

Profesia: fizician - programator - electronist - "manager" - wtf, complicat

  • Scrie un mesaj privat

4

sâmbătă, 15. decembrie 2012, 18:18

Scafandri sunt ingroziti de ce vad in apa pesti uriasi chiar si de 3 metri voare sa fie Somnul?
Daca mergi in RO la pescuit pe 10 lacuri diferite, cel putin la 8 dintre ele o sa auzi povestea asta... singuru` lucru care mai difera ii dupa ce s-au bagat scafandri: un om inecat, o masina, un motor de barca etc... da` invariabil au iesit ingroziti si s-au jurat ca acolo nu mai intra... :rizi: .
Cat despre nisipuri miscatoare, "n-are fund" , pesti carnivori si alte d-astea... no comment. :)
----
"Cu cat cunosc mai bine oamenii, cu atat iubesc mai mult cainii."

LARRY

Știucă

Răspunsuri: 1 334

Membru din: 1. martie 2012

Locație: Galați

  • Scrie un mesaj privat

5

sâmbătă, 15. decembrie 2012, 20:08

Daca mergi in RO la pescuit pe 10 lacuri diferite, cel putin la 8 dintre ele o sa auzi povestea asta... singuru` lucru care mai difera ii dupa ce s-au bagat scafandri: un om inecat, o masina, un motor de barca etc... da` invariabil au iesit ingroziti si s-au jurat ca acolo nu mai intra... :rizi: .
Cat despre nisipuri miscatoare, "n-are fund" , pesti carnivori si alte d-astea... no comment. :)

Frumoasă provocare...... :pescuit: :pescuit:
Prefer să fiu urât pentru ceea ce sunt decât să fiu iubit pentru ceea ce nu sunt.

6

sâmbătă, 15. decembrie 2012, 20:19

Avem si un scafandru profesionist printre NOI, poate detalieaza el cum e cu pestii de 3 m, si cum ei intre ei se cunosc destul de bine, poate vom afla detalii interesante ... la povestit vanatorii si pescarii se pricep cel mai bine, nu neaparat in aceasta ordine :rizi:
Asemenea povesti cu pesti de 3 m am auzit si eu intr-o locatie apropiata de mine( de unde practic nu avea cum sa iasa, doar daca cresteau aripi si dimineata pe ceata zbura spre o destinatie necunoscuta ... iar daca prindea cineva in mod sigur afla tot orasul) , aproape un sezon intreg am cautat atat cu sonar cat si cu camere subacvatice, insa nici urma de asa ceva, am vazut cativa mai mici dar abia treceau de 1- 1,2 m ...si pana la 3 m e muuuult...ulterior datorita unor lucrari de amenajare apa a fost secata in 95 % din locatia respectiva si tot nu s-a gasit pestele misterios...
Cu nisipurile miscatoare nu este de jucat, am avut neplacerea sa constat pe propria piele, intr-o rezervatie pe la vecini din HU... iar in ceea ce priveste pesti carnivori ... sunt si ei rapitori, mananca ce apuca... dar sa manance oameni, cred ca e de domeniul SF ...

Subiecte asemănătoare