Nu ești autentificat ca membru.

Scule și accesorii de pescuit - unul din cele mai mari Shop-uri din Germania! Gutt-Blei (plumbi pentru pescuit) Pescuit la somn pe Ebro - Spania, Po - Italia ... Clonc-uri "perfecte" Hand-Made in Germany (Tilo Andreas)
Sonare, fire textile, mulinete somn... Shop cu accesorii de spinning Excursii pescuit la somn Shop cu accesorii de pescuit

Dragă oaspete, bine ai venit la: Forum Pescuit la Somn. Dacă cumva ești pt. prima dată pe această pagină, te rog citește tot ce scrie la Ajutor. Acolo îți va fi explicat cum să navighezi prin acest forum. După aceea te poți înregistra pt. a putea folosi toate funcțiunile acestui forum. Folosește formularul de înregistrare Înregistrează-te, pentru a-ți crea un cont de utilizator sau informează-te mai întâi complet și detaliat asupra procesului de înregistrare. Dacă cumva te-ai înregistrat deja, te poți aici autentifica.

Adam

Oblete

  • Autorul acestui subiect este »Adam«

Răspunsuri: 13

Membru din: 8. decembrie 2012

  • Scrie un mesaj privat

1

miercuri, 12. decembrie 2012, 14:58

Sfat Achizitie!?

Doresc sa achizitonez 4 lansete +4 mulinete la mustacios,la lansete m'am gandit fibra de sticla plina de 4 metri,iar ca mulinete nu sunt sigur inca (bugetil ar fi 100 de euro la mulinete/bucata)rog niste sfaturi de achizitie chiar si la lansete.
Multumesc anticipat.

Zoran

ADMINISTRATOR

Răspunsuri: 8 041

Membru din: 9. ianuarie 2012

Locație: Rastatt/Germania - Divici+Deta/Romania

  • Scrie un mesaj privat

2

miercuri, 12. decembrie 2012, 15:07

:salut: Adam,
o lanseta de 4 metri este muuult prea lunga. La pescuitul de pe mal intre 2,7 si 3,3 m e suficient, din barca intre 2 si 2,7 metri.

Cateva modele de lansete aici ...

Iar la mulinete:
Penn Spinfisher 950 ssm, Slammer 760, Sargus 8000, Tica Cybernetic GG100, si mai citeva de la Shimano, dar elea sar toate de 100 euro bucata.
Pescuiește legal, și NU bracona!
C&R, un alt mod de a "savura" peștele...


www.pescuit-la-somn.com

Adam

Oblete

  • Autorul acestui subiect este »Adam«

Răspunsuri: 13

Membru din: 8. decembrie 2012

  • Scrie un mesaj privat

3

miercuri, 12. decembrie 2012, 15:21

Pai,unde pescuis apa trece de 15-20 de metri,curent foarte puternic (pod de cale ferate)Ne mandrim cu capturii ,de 2.5+ respectiv 120/30kg C&R si palinca de ardeal cine cunoaste stie!Cum am doar cateva ore disponibile/zi speranta e foarte mare la acele capturii de vis,speranta e mare (asteptarea si mai mare).M'am gandit foarte mult la Penn Spinfisher ssm,dar in RO nu se prea gasesc,si daca gasesc ma taxeaza foarte urat am gasit la o reprezentanta D.A.M la 150 de euro bucata......(Rusine)! Multumesc, Zoran de sfat de lansete imi recomanzi,nu foarte scumpe dar calitate pret,extraordinar sa nu uitam lucrez in ROMANIA.....!

Acest răspuns a fost de 1 ori editat, ultima oară de »Adam« (12. decembrie 2012, 15:29)


Zoran

ADMINISTRATOR

Răspunsuri: 8 041

Membru din: 9. ianuarie 2012

Locație: Rastatt/Germania - Divici+Deta/Romania

  • Scrie un mesaj privat

4

miercuri, 12. decembrie 2012, 15:55

Pescuiește legal, și NU bracona!
C&R, un alt mod de a "savura" peștele...


www.pescuit-la-somn.com

Adam

Oblete

  • Autorul acestui subiect este »Adam«

Răspunsuri: 13

Membru din: 8. decembrie 2012

  • Scrie un mesaj privat

5

miercuri, 12. decembrie 2012, 16:04

Va multumesc foarte frumos,voi achizitiona 4 WFT dar cu firu nu stiu cum voi face...?

Zoran

ADMINISTRATOR

Răspunsuri: 8 041

Membru din: 9. ianuarie 2012

Locație: Rastatt/Germania - Divici+Deta/Romania

  • Scrie un mesaj privat

6

miercuri, 12. decembrie 2012, 16:05

ai mesaj privat...
Pescuiește legal, și NU bracona!
C&R, un alt mod de a "savura" peștele...


www.pescuit-la-somn.com

Subiecte asemănătoare