Nu ești autentificat ca membru.

Scule și accesorii de pescuit - unul din cele mai mari Shop-uri din Germania! Gutt-Blei (plumbi pentru pescuit) Pescuit la somn pe Ebro - Spania, Po - Italia ... Clonc-uri "perfecte" Hand-Made in Germany (Tilo Andreas)
Sonare, fire textile, mulinete somn... Shop cu accesorii de spinning Excursii pescuit la somn Shop cu accesorii de pescuit

Dragă oaspete, bine ai venit la: Forum Pescuit la Somn. Dacă cumva ești pt. prima dată pe această pagină, te rog citește tot ce scrie la Ajutor. Acolo îți va fi explicat cum să navighezi prin acest forum. După aceea te poți înregistra pt. a putea folosi toate funcțiunile acestui forum. Folosește formularul de înregistrare Înregistrează-te, pentru a-ți crea un cont de utilizator sau informează-te mai întâi complet și detaliat asupra procesului de înregistrare. Dacă cumva te-ai înregistrat deja, te poți aici autentifica.

Zoran

ADMINISTRATOR

  • Autorul acestui subiect este »Zoran«

Răspunsuri: 8 041

Membru din: 9. ianuarie 2012

Locație: Rastatt/Germania - Divici+Deta/Romania

  • Scrie un mesaj privat

1

luni, 27. februarie 2012, 21:37

Tabere de pescuit la somn in Europa

:pauza:
Tabere de pescuit la somn? Va spune ceva asta? Cunoasteti astfel de tabere, prin Italia sau Spania?
Daca este cineva care a fost deja in asa o tabara, astept feedback:
- ce este o astfel de tabara?
- cum v-a placut?
- ce ati prins?

Astept cu nerabdare raspunsuri. :cafea:
Pescuiește legal, și NU bracona!
C&R, un alt mod de a "savura" peștele...


www.pescuit-la-somn.com

tudor

Super Moderator

Răspunsuri: 1 247

Membru din: 27. februarie 2012

Locație: Saint Cloud, France

Profesia: Catfish angler

  • Scrie un mesaj privat

2

luni, 27. februarie 2012, 21:46

Daca prin tabere vrei sa spui ca se aduna pescarii si fac un pescuit la somn de doua-trei zile, cunosc. Din pacate se prinde destul de putin peste, sunt multe barci cu motoare mari in acelasi timp. Pestii se baga la adapost si nu prea mai sunt rezultate. Se cloncaneste haihui peste tot, si, pana la urma se sfarseste cu betii caci pestele nu trage ! :doarecapu:

Zoran

ADMINISTRATOR

  • Autorul acestui subiect este »Zoran«

Răspunsuri: 8 041

Membru din: 9. ianuarie 2012

Locație: Rastatt/Germania - Divici+Deta/Romania

  • Scrie un mesaj privat

3

luni, 27. februarie 2012, 21:57

:rizi: :rizi: :rizi:

Nu, nu-nu, ma refer la taberele de pescuit cu casute, barcute si scule de inchiriat, cu ghid, cu tot tacimul, acolo unde mergi pt o saptamina si poti zice ca prinzi (aproape) garantat.
Pescuiește legal, și NU bracona!
C&R, un alt mod de a "savura" peștele...


www.pescuit-la-somn.com

tudor

Super Moderator

Răspunsuri: 1 247

Membru din: 27. februarie 2012

Locație: Saint Cloud, France

Profesia: Catfish angler

  • Scrie un mesaj privat

4

luni, 27. februarie 2012, 22:20

Pai am fost pe Ebro incepand cu anul 1997. Prima oara am fost la Bavarian guiding service, Mequinenza. De atunci am facut toata valea Ebro de la Escatron la mare. In amonte de Escatron nu e voie cu barca, asa ca nu am fost. Dar mai spun si maine ca nu s-a gatat vremea. :ciao:

anem

Super Moderator

Răspunsuri: 3 275

Membru din: 19. februarie 2012

Locație: carpi

  • Scrie un mesaj privat

5

duminică, 11. martie 2012, 21:49

sunt si pe Po ceva chestii de genul asta ... chiar trec pe langa doua in drum spre pescuit dar nu mai retin numele lor sau alte informatii de genul asta ...
Always C&R ... un alt mod de a savura un peste :bucuros:

AnEm

tudor

Super Moderator

Răspunsuri: 1 247

Membru din: 27. februarie 2012

Locație: Saint Cloud, France

Profesia: Catfish angler

  • Scrie un mesaj privat

6

duminică, 11. martie 2012, 22:00

Iate ca uitasem de acest subiect. Poate maine daca nu uit din nou ?

galati

Șalău

Răspunsuri: 172

Membru din: 10. martie 2012

Locație: Galati

Profesia: Fotoreporter

  • Scrie un mesaj privat

7

marți, 13. martie 2012, 16:55

ma refer la taberele de pescuit cu casute, barcute si scule de inchiriat, cu ghid, cu tot tacimul
Va fac o tabara la Galati de n-o sa stiti incotro curge Dunarea, la vale sau la deal :noroc: :noroc: :noroc: :noroc: :noroc: :noroc: :noroc: :noroc: :noroc: :noroc:

8

vineri, 23. martie 2012, 07:57

Vreau si eu, dar nu la Garboavele!!! :drac2:

Răspunsuri: 82

Membru din: 28. martie 2012

Locație: italia

Profesia: pescar

  • Scrie un mesaj privat

9

joi, 5. aprilie 2012, 00:02

Tabere de pescuit la somn? Va spune ceva asta? Cunoasteti astfel de tabere, prin Italia sau Spania?
Daca este cineva care a fost deja in asa o tabara, astept feedback:
- ce este o astfel de tabara?

Salut iti spun ce am vazut pe po in italia provincia de verona intre OSTILA si gazzoveroneze este o pesiune mica ce se numeste BLACK CAT unde pe parcursul anului le ofera clietilor cazare barcii si nu stiu de scule .A si un frumos ponton pentru pescuit foarte lung.Foarte mult am vazut nemtii ungurii formeaza grupulete de cite 3 sau 4 si dimineata i vedeam cum plecau cu barca seara se intorceau cu barca cu cite un mustacios mare faceau poze si il lasau la apa.Dar daca va interseaza mai multe amanute o sa intreb cum fuctioneaza care sunt conditile si o sa va comunic .

Acest răspuns a fost de 2 ori editat, ultima oară de »rudolf_gogu« (5. aprilie 2012, 00:16)


mustatza

Șalău

Răspunsuri: 198

Membru din: 12. martie 2012

Locație: Bucuresti

Profesia: administrator

  • Scrie un mesaj privat

10

joi, 5. aprilie 2012, 09:58

Ma coafeaza ceva informatii despre subiect Rudolf-Gogu
FIRE CRETE SI FUM DIN FRANE !!!!! :bravo:

11

joi, 5. aprilie 2012, 10:47

sunt si pe Po ceva chestii de genul asta ... chiar trec pe langa doua in drum spre pescuit dar nu mai retin numele lor sau alte informatii de genul asta ...



Una din ele este cel mai probabil wallercamp.de !

In Ungaria sunt organizate periodic anumite tabere pe timp de vara, unde sunt chemati "nume sonore" in pescuitul somnului, care tin cursuri teoretice in pescuitul acestei specii si explica ce si cum.... monturi-trucuri-smecherii, iar "practica" se face pe lacurile in zona sub "tutela" maestrilor... Deobicei aceste cursuri tin 7 zile sau unele doar un weekend "prelungit" in functie de locatie.. contra unei sume de bani ( inscriere) sunt asigurate cazarea-masa-ambarcatiunea -permisul/taxa de pescuit pe balta(zona) respectiva.
Este o distractie pe cinste chiar daca capturile uneori lasa de dorit, se pot invata si perfectiona multe trucuri -smecherii ... sper ca in curand sa se organizeze asemenea "cursuri' si la Noi, in Romania... Sunt ferm convins ca ar fi doritori ...

Răspunsuri: 82

Membru din: 28. martie 2012

Locație: italia

Profesia: pescar

  • Scrie un mesaj privat

12

joi, 5. aprilie 2012, 22:02

Ma coafeaza ceva informatii despre subiect Rudolf-Gogu

Salut te interesaza locul sa inteleg ?trebui sa imi spui ce ai vrea sa sti mai mult locul in sine vrei sa vi cu un cort sau sa stai la cabanuta? Daca vrei la cabanuta iti promit ca ma interesz cind o sa merg la urmatoarea partida de pescuit iar daca vrei cu cortul il poti pune unde doresti tu numai sa nu lasi mizerie in urma daca doresti mai multe detali pentru licente si regulamet trebui sa intri la topicul pescuit in italia .Daca te hotarasti sa vi la peste mai vorbim si pe privat sau chiar la telefon.

Zoran

ADMINISTRATOR

  • Autorul acestui subiect este »Zoran«

Răspunsuri: 8 041

Membru din: 9. ianuarie 2012

Locație: Rastatt/Germania - Divici+Deta/Romania

  • Scrie un mesaj privat

13

sâmbătă, 7. aprilie 2012, 03:35

:salut: ,
aici un video actual, din luna martie. Cam asa ceva se poate prinde pe Po, daca ai un camp si un ghid bun: https://www.facebook.com/photo.php?v=422…&type=2&theater

Baietii astia au fost intr-un camp in Borgoforte nou deschis anul trecut, si sunt f multumuti: Wallerwelt
Pescuiește legal, și NU bracona!
C&R, un alt mod de a "savura" peștele...


www.pescuit-la-somn.com

Răspunsuri: 82

Membru din: 28. martie 2012

Locație: italia

Profesia: pescar

  • Scrie un mesaj privat

14

sâmbătă, 7. aprilie 2012, 09:58

:salut: ,
aici un video actual, din luna martie. Cam asa ceva se poate prinde pe Po, daca ai un camp si un ghid bun: https://www.facebook.com/photo.php?v=422…&type=2&theater

Baietii astia au fost intr-un camp in Borgoforte nou deschis anul trecut, si sunt f multumuti: Wallerwelt

Frumos zoran filmatul dar as vrea sa te intreb in filmat spune unde anume ce si cum ????

Zoran

ADMINISTRATOR

  • Autorul acestui subiect este »Zoran«

Răspunsuri: 8 041

Membru din: 9. ianuarie 2012

Locație: Rastatt/Germania - Divici+Deta/Romania

  • Scrie un mesaj privat

15

sâmbătă, 7. aprilie 2012, 10:13

Salut Gogu,
da, din barca pe verticala (guma si peste mort) si la grund cu pluta (peste viu).
Pescuiește legal, și NU bracona!
C&R, un alt mod de a "savura" peștele...


www.pescuit-la-somn.com

Răspunsuri: 82

Membru din: 28. martie 2012

Locație: italia

Profesia: pescar

  • Scrie un mesaj privat

16

sâmbătă, 7. aprilie 2012, 10:19

Salut Gogu,
da, din barca pe verticala (guma si peste mort) si la grund cu pluta (peste viu).

nu nu mai inteles scuzama poate nu am fost eu explicit.vroiam sa te intreb de locatie? aveau gid sau cum? cum se numeste mai precis locul? iti multumesc aticipat

Zoran

ADMINISTRATOR

  • Autorul acestui subiect este »Zoran«

Răspunsuri: 8 041

Membru din: 9. ianuarie 2012

Locație: Rastatt/Germania - Divici+Deta/Romania

  • Scrie un mesaj privat

17

sâmbătă, 7. aprilie 2012, 10:29

Am scris de la inceput:

Citat

Baietii astia au fost intr-un camp in Borgoforte nou deschis anul trecut, si sunt f multumuti: Wallerwelt


La Impressum este intotdeauna adresa si alte date de contact: Impressum der Waller-Welt von Markus Eule
Pescuiește legal, și NU bracona!
C&R, un alt mod de a "savura" peștele...


www.pescuit-la-somn.com

mustatza

Șalău

Răspunsuri: 198

Membru din: 12. martie 2012

Locație: Bucuresti

Profesia: administrator

  • Scrie un mesaj privat

18

sâmbătă, 7. aprilie 2012, 14:52

Tabere in Italia,Spania sau oriunde.Cea de jos unde o fi ? :gandesc:

http://forum-pescuit-la-somn.com/index.p…D=34&type=thumb
FIRE CRETE SI FUM DIN FRANE !!!!! :bravo:

Răspunsuri: 82

Membru din: 28. martie 2012

Locație: italia

Profesia: pescar

  • Scrie un mesaj privat

19

sâmbătă, 7. aprilie 2012, 18:48

Tabere in Italia,Spania sau oriunde.Cea de jos unde o fi ? :gandesc:

http://forum-pescuit-la-somn.com/index.p…D=34&type=thumb

salut di poza care ai lasato tu nu cred ca va fi unu sati raspunda la intrebare este foarte mica

mustatza

Șalău

Răspunsuri: 198

Membru din: 12. martie 2012

Locație: Bucuresti

Profesia: administrator

  • Scrie un mesaj privat

20

sâmbătă, 7. aprilie 2012, 18:56

salut di poza care ai lasato tu nu cred ca va fi unu sati raspunda la intrebare este foarte mica

Tabere in Italia,Spania sau oriunde.Cea de jos unde o fi ? :gandesc:

http://forum-pescuit-la-somn.com/index.php?page=RGalleryImageWrapper&itemID=34&type=thumb

salut di poza care ai lasato tu nu cred ca va fi unu sati raspunda la intrebare este foarte mica
Salut Gugu,poza la dimensiunea normala de 2.48MB nu-mi permite sistemul sa o atasez asa ca am pus-o in galerie si din galerie pe forum.Sincer nu prea ma pricep la it-urile astea. :pauza:
FIRE CRETE SI FUM DIN FRANE !!!!! :bravo: