Nu ești autentificat ca membru.

Scule și accesorii de pescuit - unul din cele mai mari Shop-uri din Germania! Gutt-Blei (plumbi pentru pescuit) Pescuit la somn pe Ebro - Spania, Po - Italia ... Clonc-uri "perfecte" Hand-Made in Germany (Tilo Andreas)
Sonare, fire textile, mulinete somn... Shop cu accesorii de spinning Excursii pescuit la somn Shop cu accesorii de pescuit

Dragă oaspete, bine ai venit la: Forum Pescuit la Somn. Dacă cumva ești pt. prima dată pe această pagină, te rog citește tot ce scrie la Ajutor. Acolo îți va fi explicat cum să navighezi prin acest forum. După aceea te poți înregistra pt. a putea folosi toate funcțiunile acestui forum. Folosește formularul de înregistrare Înregistrează-te, pentru a-ți crea un cont de utilizator sau informează-te mai întâi complet și detaliat asupra procesului de înregistrare. Dacă cumva te-ai înregistrat deja, te poți aici autentifica.

Johnthefisherman

Sunt nou și mă prezint!

  • Autorul acestui subiect este »Johnthefisherman«

Răspunsuri: 1

Membru din: 24. noiembrie 2012

  • Scrie un mesaj privat

1

sâmbătă, 24. noiembrie 2012, 13:12

Parere lanseta Daiwa

Va salut :salut: , ce pareri aveti despre lanseta Daiwa Exceler Catfish 2.70m 200-600g?

Zoran

ADMINISTRATOR

Răspunsuri: 8 041

Membru din: 9. ianuarie 2012

Locație: Rastatt/Germania - Divici+Deta/Romania

  • Scrie un mesaj privat

2

sâmbătă, 24. noiembrie 2012, 18:32

Salut Johnthefisherman,
personal nu o cunosc, dar n-am auzit absolut nimic rau despre ea. Deci, se poate si spune ca Daiwa nu face lucru prost. Eu zic ca-i ok! :bravo:
Pescuiește legal, și NU bracona!
C&R, un alt mod de a "savura" peștele...


www.pescuit-la-somn.com

dinu55

Biban

Răspunsuri: 79

Membru din: 28. martie 2012

Locație: TG-JIU

Profesia: Pensionar

  • Scrie un mesaj privat

3

duminică, 25. noiembrie 2012, 05:03

Sal,eu am asa ceva ,este super ca lanseta putin cam rigida ,dar la minusuri mandrina ,unde intra talpa mulinetei cam mica ,intra mulinete SHIMANO,DAIWA.Daca vrei sa folosesti mulinete PENN,FIN NOR,este talpa putin cam mare,mulinetele multiplicatoare sint ok. :pescuit:

Nick34

Oblete

Răspunsuri: 14

Membru din: 16. aprilie 2016

Locație: Timisoara

  • Scrie un mesaj privat

4

miercuri, 8. iunie 2016, 21:16

Azi am incercat lanseta cu o mulineta Penn Spinfisher 9500 din pacate talpa mulinetei este prea groasa si intra prea putin , aprox jumatate de cm .

Răspunsuri: 2 641

Membru din: 24. februarie 2012

Locație: Bucuresti

  • Scrie un mesaj privat

5

miercuri, 8. iunie 2016, 21:47

Azi am incercat lanseta cu o mulineta Penn Spinfisher 9500 din pacate talpa mulinetei este prea groasa si intra prea putin , aprox jumatate de cm .

Stiu cum e sa ti se puna pata pe ceva, ii poti schimba mandrina, mai ales cu una metalica, daca vrei sa faci nebunii... :zambet:
Mai bine sa taci si sa lasi impresia ca esti prost, decat sa vorbesti sa spulberi orice indoiala! Inteleptul nu spune ce stie, prostul nu stie ce spune!

informer

Administrator

Răspunsuri: 3 440

Membru din: 25. aprilie 2012

Locație: Giroc

Profesia: fizician - programator - electronist - "manager" - wtf, complicat

  • Scrie un mesaj privat

6

miercuri, 8. iunie 2016, 22:12

N-as vrea sa supar pe nimeni dar nu pot sa ma abtin sa nu afirm ca pasiunea pentru scule de pescuit este una iar pasiunea pt. pescuitu` propriu zis este alta... :).
Cunosc o multime de persoane care cu scule de "piata" reusesc sa aiba o multime de capturi dupa cum cunosc deasemenea o multime de persoane care au scule de top da` n-au cum sa prinda cu ele daca le tin 99,9% din timp in "garaj"... nu zic io din ce categorie is... :).
Sfatu` meu "on topic" este sa cumparati ORICE lanseta CUNOSCUTA si IEFTINA, adica maxim 50 euroi si dupa ce rupeti vreo 2 in ceva somni, dup`aia vorbim de "fitze"... numa` o parere... :noroc: .
----
"Cu cat cunosc mai bine oamenii, cu atat iubesc mai mult cainii."

Răspunsuri: 2 641

Membru din: 24. februarie 2012

Locație: Bucuresti

  • Scrie un mesaj privat

7

miercuri, 8. iunie 2016, 22:43

La cum in/(e)volueaza pescuitul la noi, poti spune ca ambele sunt nebunii... :zambet: ...daca ramai blocat pe o insula pustie, singur, astepti pana ajungi la o domnisoara? Nu cred, te mai descurci si singur, la fel, daca ajungi rar(spre deloc) la pescuit, te mai multumesti sa-ti faci de lucru la echipamente(le de pescuit... :rizi: ...), sa le mai invarti...fiecare isi omoara microbul, sau "abstinenta"(de la microb... :ochi: ) cum poate... :noroc:
P.S. Daca nu sta bine mulineta in mandrina, e clar ca ori o modifici, ori n-o mai cumperi(lanseta)! :zambet:
P.P.S. Costi, de stricat nu se strica, daca mai asteapta sa fie folosite, sculele... :prieteni:
Mai bine sa taci si sa lasi impresia ca esti prost, decat sa vorbesti sa spulberi orice indoiala! Inteleptul nu spune ce stie, prostul nu stie ce spune!

Subiecte asemănătoare