Nu ești autentificat ca membru.

Scule și accesorii de pescuit - unul din cele mai mari Shop-uri din Germania! Gutt-Blei (plumbi pentru pescuit) Pescuit la somn pe Ebro - Spania, Po - Italia ... Clonc-uri "perfecte" Hand-Made in Germany (Tilo Andreas)
Sonare, fire textile, mulinete somn... Shop cu accesorii de spinning Excursii pescuit la somn Shop cu accesorii de pescuit

Dragă oaspete, bine ai venit la: Forum Pescuit la Somn. Dacă cumva ești pt. prima dată pe această pagină, te rog citește tot ce scrie la Ajutor. Acolo îți va fi explicat cum să navighezi prin acest forum. După aceea te poți înregistra pt. a putea folosi toate funcțiunile acestui forum. Folosește formularul de înregistrare Înregistrează-te, pentru a-ți crea un cont de utilizator sau informează-te mai întâi complet și detaliat asupra procesului de înregistrare. Dacă cumva te-ai înregistrat deja, te poți aici autentifica.

Eugen

Știucă

  • Autorul acestui subiect este »Eugen«

Răspunsuri: 970

Membru din: 4. martie 2012

Locație: Bucuresti

  • Scrie un mesaj privat

1

duminică, 18. noiembrie 2012, 22:11

Sectiunea din forum destinata vanzarilor si cumparaturilor

Cum se poate raspunde, pune o intrebare, solicita amanunte la o postare facuta in sectiunea din forum destinata anunturilor vanzare - cumparare? Un mesaj privat nu rezolva problema. Eu ma refer strict la forum.

Zoran

ADMINISTRATOR

Răspunsuri: 8 041

Membru din: 9. ianuarie 2012

Locație: Rastatt/Germania - Divici+Deta/Romania

  • Scrie un mesaj privat

2

luni, 19. noiembrie 2012, 06:41

Salut Eugen.
Am dezactivat intentionat posibilitatea de a raspunde. Doar cel ce posteaza poate raspunde, scrie un mesaj nou. Am vazut pe alte forumuri cum deraiaza subiectul si cel ce ofera un produs spre vanzare este de multe ori pus sub presing, cu comparatii de preturi din shopuri USA sau altele...

Voi incerca sa fac un indrumator, sa vedem ce iasa. Ideea indrumatorului este ca cel ce ofera sa dea din start cit mai multe explicatii, oferta sa fie cit mai detailiata. Daca lipseste ceva, cum ar fi ... vechimea obiectului pus la vanzare, se poate anunta / intreba prin MP si ofertatorul va putea corecta oferta.

In ce sens un mesaj privat nu rezolva treaba !?
Pescuiește legal, și NU bracona!
C&R, un alt mod de a "savura" peștele...


www.pescuit-la-somn.com

Eugen

Știucă

  • Autorul acestui subiect este »Eugen«

Răspunsuri: 970

Membru din: 4. martie 2012

Locație: Bucuresti

  • Scrie un mesaj privat

3

luni, 19. noiembrie 2012, 10:44

Sunt anunturi care se fac la prima postare. Omul nu ofera date de contact si, de multe ori, habar nu are sa foloseasca mesageria privata. In plus de asta, discutiile libere la vedere de multe ori, dar nu obligatoriu, ajuta la vanzare fie obtinand mai multe info despre produsul respectiv (asta sau nu de calitate, recomandari de la alti useri care au asa ceva), se poarta negocieri la vedere etc.
Pentru a exemplifica:
1. Anuntul cu Penn 330GTi. Omul poate fi ajutat sa-si vanda multiplicatorul primind review-uri de la cei care au sau au avut asa ceva.
2. Anuntul lui junior. Prin MP junior ii spunui lui X-ulesc ca in pret este asigurat transportul. Asta o afla doar acel individ. De asemenea review-uri despre acest model de barca.
3. Anunturile tale cu multiplicatoarele Penn. Acelasi lucru. La vremea respectiva nu stiam nimic despre ele. Acum, dupa ce am pipait si folosit un 320GTi am aflat cu "ce se mananca" si aproape ca-mi pare rau ca nu am profitat de oferta ta din august.

Zoran

ADMINISTRATOR

Răspunsuri: 8 041

Membru din: 9. ianuarie 2012

Locație: Rastatt/Germania - Divici+Deta/Romania

  • Scrie un mesaj privat

4

luni, 19. noiembrie 2012, 15:59

Sunt anunturi care se fac la prima postare. Omul nu ofera date de contact si, de multe ori, habar nu are sa foloseasca mesageria privata. In plus de asta, discutiile libere la vedere de multe ori, dar nu obligatoriu, ajuta la vanzare fie obtinand mai multe info despre produsul respectiv (asta sau nu de calitate, recomandari de la alti useri care au asa ceva), se poarta negocieri la vedere etc.
Pentru a exemplifica:
1. Anuntul cu Penn 330GTi. Omul poate fi ajutat sa-si vanda multiplicatorul primind review-uri de la cei care au sau au avut asa ceva.
2. Anuntul lui junior. Prin MP junior ii spunui lui X-ulesc ca in pret este asigurat transportul. Asta o afla doar acel individ. De asemenea review-uri despre acest model de barca.
3. Anunturile tale cu multiplicatoarele Penn. Acelasi lucru. La vremea respectiva nu stiam nimic despre ele. Acum, dupa ce am pipait si folosit un 320GTi am aflat cu "ce se mananca" si aproape ca-mi pare rau ca nu am profitat de oferta ta din august.


1. Review-urile se fac la sectiunea: http://forum-pescuit-la-somn.com/index.p…oard&boardID=10
2. Cind se posteaza un anunt, e bine de dat cit mai multe detalii. junior putea sa mai adauge un "raspuns" cu : Transportul este inclus in pret
3. Multiplicatorul mai este de vanzare: Penn GT 310 cu fir textil Berkley :zambet:


Cit despre datul cu pareri, nu doresc sa se intample ca si aici, fiecare sa se vorbeasca pe MP: vand echipament pescuit : Vanzari :doarecapu:
Pescuiește legal, și NU bracona!
C&R, un alt mod de a "savura" peștele...


www.pescuit-la-somn.com

Zoran

ADMINISTRATOR

Răspunsuri: 8 041

Membru din: 9. ianuarie 2012

Locație: Rastatt/Germania - Divici+Deta/Romania

  • Scrie un mesaj privat

5

luni, 19. noiembrie 2012, 16:08

Voi incerca sa vad daca se poate programa ca, atunci cind cineva pune un anuntz, sa ii vina automat urmatoarele:
--------------------------------------------------------
Ofer:

Producator/ firma:

Model:

Bucati:

Vechime:

Pretzul:

Pretul de transport:

Informatii generale:
Pescuiește legal, și NU bracona!
C&R, un alt mod de a "savura" peștele...


www.pescuit-la-somn.com

Zoran

ADMINISTRATOR

Răspunsuri: 8 041

Membru din: 9. ianuarie 2012

Locație: Rastatt/Germania - Divici+Deta/Romania

  • Scrie un mesaj privat

6

luni, 19. noiembrie 2012, 20:16

Gata, am programat. Cine pune ceva la vânzare este automat îndrumat spre anumite detalii, pt. ca anunțul sa fie cât mai complet.

Sper ca e ok asa :gandesc:
Pescuiește legal, și NU bracona!
C&R, un alt mod de a "savura" peștele...


www.pescuit-la-somn.com

Eugen

Știucă

  • Autorul acestui subiect este »Eugen«

Răspunsuri: 970

Membru din: 4. martie 2012

Locație: Bucuresti

  • Scrie un mesaj privat

7

luni, 19. noiembrie 2012, 21:06

Sa vedem cum va fi la urmatoarele vanzari. :noroc: