Nu ești autentificat ca membru.

Scule și accesorii de pescuit - unul din cele mai mari Shop-uri din Germania! Gutt-Blei (plumbi pentru pescuit) Pescuit la somn pe Ebro - Spania, Po - Italia ... Clonc-uri "perfecte" Hand-Made in Germany (Tilo Andreas)
Sonare, fire textile, mulinete somn... Shop cu accesorii de spinning Excursii pescuit la somn Shop cu accesorii de pescuit

Dragă oaspete, bine ai venit la: Forum Pescuit la Somn. Dacă cumva ești pt. prima dată pe această pagină, te rog citește tot ce scrie la Ajutor. Acolo îți va fi explicat cum să navighezi prin acest forum. După aceea te poți înregistra pt. a putea folosi toate funcțiunile acestui forum. Folosește formularul de înregistrare Înregistrează-te, pentru a-ți crea un cont de utilizator sau informează-te mai întâi complet și detaliat asupra procesului de înregistrare. Dacă cumva te-ai înregistrat deja, te poți aici autentifica.

Adi

Șalău

Răspunsuri: 378

Membru din: 14. iulie 2012

Locație: Stuttgart

  • Scrie un mesaj privat

41

luni, 15. iulie 2013, 20:14

Pe Fraser sint sturioni, si nu mici..se pot masura cu orice mustacios de 2 m+
Fir intins! :ciao:

tudor

Super Moderator

Răspunsuri: 1 247

Membru din: 27. februarie 2012

Locație: Saint Cloud, France

Profesia: Catfish angler

  • Scrie un mesaj privat

42

luni, 15. iulie 2013, 22:20

Somonii, in septembrie, au terminat cu migratia. Dar vei gasi si alti pesti interesanti cum spune si Pensionaru.

Răspunsuri: 121

Membru din: 15. septembrie 2012

Locație: Pensiunea Paradise Delta House.

Profesia: Administrator pensiune.

  • Scrie un mesaj privat

43

luni, 15. iulie 2013, 22:40

Am visat si eu sa merg in Spania pe Ebro si am mers.
Sincer sa fiu,am pescuit pe Ebro cu gindul la Delta Dunarii,sint prea multi ani de cind sint indragostit de Dunare si nu o pot trada.
Intradevar la noi se prinde din ce in ce mai greu,dar frumusetea pescuitului sta in provocare.
Cantitate ,ce mare scofala?,faptul ca Delta te provoaca,partide grele,cautare,insistenta,perspicacitate,talent si multe ore de incercari ma face fericit.
De mic copil de pe vremea cind ma jucam pe riurile din Ardeal si Banat visam sa ajung in Delta si am ajuns,aici ma simt fericit.
La vinatoare am renuntat acum 5-6 ani cu toate ca mai am pusca o tin din orgoliu,dar nu mai pot ucide animale,aici in Delta este oprita vinatorea,vinez cu ochii si mintea si cite o data cu aparatul foto.
Chiar daca prin absurd s-ar opri si pescuitul tot aici as vrea sa ramin,are Delta ceva ce te atrage si te face fericit ceva ce seamana cu o melodie cintata de un geniu,are dimineti si apusuri fabuloase,are niste sunete de vis,pacat ca nu se aud in poza.
RAI acesta este cuvintul care i se potriveste cel mai mult.

anem

Super Moderator

Răspunsuri: 3 275

Membru din: 19. februarie 2012

Locație: carpi

  • Scrie un mesaj privat

44

joi, 14. ianuarie 2016, 13:27

iata pe unde as mai vrea sa pescuiesc:

Always C&R ... un alt mod de a savura un peste :bucuros:

AnEm

Zoran

ADMINISTRATOR

  • Autorul acestui subiect este »Zoran«

Răspunsuri: 8 041

Membru din: 9. ianuarie 2012

Locație: Rastatt/Germania - Divici+Deta/Romania

  • Scrie un mesaj privat

45

joi, 14. ianuarie 2016, 13:59


iata pe unde as mai vrea sa pescuiesc:


CRAZY :noroc:
Pescuiește legal, și NU bracona!
C&R, un alt mod de a "savura" peștele...


www.pescuit-la-somn.com

tudor

Super Moderator

Răspunsuri: 1 247

Membru din: 27. februarie 2012

Locație: Saint Cloud, France

Profesia: Catfish angler

  • Scrie un mesaj privat

46

joi, 14. ianuarie 2016, 17:20

Vin si eu anem. Nu stiu insa daca voi mai putea iesi din vagauna aia. :apl:

anem

Super Moderator

Răspunsuri: 3 275

Membru din: 19. februarie 2012

Locație: carpi

  • Scrie un mesaj privat

47

luni, 18. ianuarie 2016, 12:05

Vin si eu anem. Nu stiu insa daca voi mai putea iesi din vagauna aia. :apl:


cumva tot se iese ... daca nu atunci pescuim de acolo :rizi: sau asteptam sa se retraga mareea pentru a cauta alte locuri de iesit :rizi:
Always C&R ... un alt mod de a savura un peste :bucuros:

AnEm

Subiecte asemănătoare