Nu ești autentificat ca membru.

Scule și accesorii de pescuit - unul din cele mai mari Shop-uri din Germania! Gutt-Blei (plumbi pentru pescuit) Pescuit la somn pe Ebro - Spania, Po - Italia ... Clonc-uri "perfecte" Hand-Made in Germany (Tilo Andreas)
Sonare, fire textile, mulinete somn... Shop cu accesorii de spinning Excursii pescuit la somn Shop cu accesorii de pescuit

Zoran

ADMINISTRATOR

Răspunsuri: 8 041

Membru din: 9. ianuarie 2012

Locație: Rastatt/Germania - Divici+Deta/Romania

  • Scrie un mesaj privat

61

duminică, 6. iulie 2014, 14:44

Eu m-am simtit Tarzan :rizi: si am indraznit sa pun cortul pe Po ieri seara pe un dig facut din bolovani:
In trecut mi-am mai luat ceva cazaturi in locuri de genul asta insa de data asta am facut-o lata, bine ca am cazut in mana si nu cu fata de bolovanii aia ascutiti:

Mi-au pus mana in ghips pentru 30 de zile(am o mica fisura, nimic grav), partea nasoala e ca nu voi putea pescui in perioada asta :doarecapu: poate doar la o plutareala la caras.Concluzia mea este ca locurile de genul celui din poza pot provoca accidente grave, pe viitor voi incerca sa le evit cat mai mult cu putinta. :ciao:


OH Gott!!! :doarecapu: ... insanatosire grabnica.

PS: eu am intrerupt tratamentul cu antibiotic, mi-a provocat ceva urgente la toileta :rizi: Nah, oricum, s-o intarit íara, s-o umplut de puroi si am ajuns iar la medic: taietura, antibiotic... nu-i de gluma!
Pescuiește legal, și NU bracona!
C&R, un alt mod de a "savura" peștele...


www.pescuit-la-somn.com

anem

Super Moderator

  • Autorul acestui subiect este »anem«

Răspunsuri: 3 275

Membru din: 19. februarie 2012

Locație: carpi

  • Scrie un mesaj privat

62

luni, 7. iulie 2014, 10:11

nasol de tot Mane, inca nu imi vine sa cred ca ai reusit sa iti faci "praf" mana si esti "pe tusa" vreo luna de zile ...

daca te incanta cu ceva, sambata nu ai pierdut mare lucru ... insanatosire grabnica ...
Always C&R ... un alt mod de a savura un peste :bucuros:

AnEm

mane81

Știucă

Răspunsuri: 1 433

Membru din: 15. aprilie 2012

Locație: Romania Rm Valcea-Italia Modena

  • Scrie un mesaj privat

63

luni, 7. iulie 2014, 10:43

nasol de tot Mane, inca nu imi vine sa cred ca ai reusit sa iti faci "praf" mana si esti "pe tusa" vreo luna de zile ...




Digul asta era mult mai periculos decat acela de unde mai pescuim noi uneori.E ceva mai ingust si la fiecare pas ce il faceam se misca fiecare bolovan, am riscat sa cad si in apa de vreo doua ori :doarecapu:

Zoran

ADMINISTRATOR

Răspunsuri: 8 041

Membru din: 9. ianuarie 2012

Locație: Rastatt/Germania - Divici+Deta/Romania

  • Scrie un mesaj privat

64

duminică, 5. iulie 2015, 13:57

Degete zdrelite - somn prins fara manusi!

:salut: ,
cum nu s-a mai amintit de mult de pericole si accidente, as vrea sa va reamintesc sa nu va uitati acasa manusile ptr tras somnii din apa, si nici sprayul contra tantarilor :doarecapu:

Pescuiește legal, și NU bracona!
C&R, un alt mod de a "savura" peștele...


www.pescuit-la-somn.com

Zoran

ADMINISTRATOR

Răspunsuri: 8 041

Membru din: 9. ianuarie 2012

Locație: Rastatt/Germania - Divici+Deta/Romania

  • Scrie un mesaj privat

65

luni, 6. iulie 2015, 06:44

Pneumatica sparta de ancora din gura somnului

Deasemenea, daca pescuiti la clonc din pneumatica, atentiune mare! Un somn din care sare ancora cind este lanseta incordata se infige usor in barca!
Sau daca o ancora este afara pe cap prinsa, acesta se poate zbate cind e langa barca si astfel despica barca.
Aici recomand monturile cu un singur carlig, iar daca vedeti ca somnul e intepat doar superficial in buza, deschideti frana moale cind acesta este sus si obosit, si lucrati cu lanseta netensionata! :noroc:

Link Video
Pescuiește legal, și NU bracona!
C&R, un alt mod de a "savura" peștele...


www.pescuit-la-somn.com

Zoran

ADMINISTRATOR

Răspunsuri: 8 041

Membru din: 9. ianuarie 2012

Locație: Rastatt/Germania - Divici+Deta/Romania

  • Scrie un mesaj privat

66

luni, 6. iulie 2015, 07:02

Carlige ce atarna din buzunarele gentilor...

Am gasit in portbagajul masinii un shad cu jigul prin el... l-am luat si l-am bagat in lateralul gentii, in buzunarul acela din plasa elastica cum au majoritatea gentilor ptr naluci, cu gandul ca, ajuns la locul de pescuit sa il pun in trusa.
Cind am dat jos geanta de pe umar am atins din greseala buzunarul. Carligul statea afara si din greutatea gentii mi-am sfartecat buricul unui deget...

Accidentul nu a fost grav, cu toate ca fost dureros, dar putea la fel de bine sa ajunga la incheietura mainii, sa sfartece printre vene :vomit:

Pescuiește legal, și NU bracona!
C&R, un alt mod de a "savura" peștele...


www.pescuit-la-somn.com

zamfi

Știucă

Răspunsuri: 1 588

Membru din: 25. februarie 2012

Locație: Pe Mures...

  • Scrie un mesaj privat

67

luni, 6. iulie 2015, 19:44

Uppsss...Nasol! Sincer ,la catre ancore am avut prin maini , am oroare deja ...Si resimt teama cand dau cu voblere si trebuie sa scot pestele cu mana! Poate de aceea prefer jiguri.Iar chestia cu pneumatica este foarte probabila si de multe ori m-am gandit ca ce s-ar intampla daca... :doaaamne:

Subiecte asemănătoare