Nu ești autentificat ca membru.

Scule și accesorii de pescuit - unul din cele mai mari Shop-uri din Germania! Gutt-Blei (plumbi pentru pescuit) Pescuit la somn pe Ebro - Spania, Po - Italia ... Clonc-uri "perfecte" Hand-Made in Germany (Tilo Andreas)
Sonare, fire textile, mulinete somn... Shop cu accesorii de spinning Excursii pescuit la somn Shop cu accesorii de pescuit

Dragă oaspete, bine ai venit la: Forum Pescuit la Somn. Dacă cumva ești pt. prima dată pe această pagină, te rog citește tot ce scrie la Ajutor. Acolo îți va fi explicat cum să navighezi prin acest forum. După aceea te poți înregistra pt. a putea folosi toate funcțiunile acestui forum. Folosește formularul de înregistrare Înregistrează-te, pentru a-ți crea un cont de utilizator sau informează-te mai întâi complet și detaliat asupra procesului de înregistrare. Dacă cumva te-ai înregistrat deja, te poți aici autentifica.

Zoran

ADMINISTRATOR

  • Autorul acestui subiect este »Zoran«

Răspunsuri: 8 041

Membru din: 9. ianuarie 2012

Locație: Rastatt/Germania - Divici+Deta/Romania

  • Scrie un mesaj privat

21

luni, 19. noiembrie 2012, 20:33

indiferent de tipul contului, euro/lei, tranzactia se comisioneaza de catre banca - depinde acuma ce comisioane practica aceasta banca


Comisionul pt. tranzactie il suport eu. :noroc:
Pescuiește legal, și NU bracona!
C&R, un alt mod de a "savura" peștele...


www.pescuit-la-somn.com

Eugen

Știucă

Răspunsuri: 970

Membru din: 4. martie 2012

Locație: Bucuresti

  • Scrie un mesaj privat

22

luni, 19. noiembrie 2012, 20:44

indiferent de tipul contului, euro/lei, tranzactia se comisioneaza de catre banca - depinde acuma ce comisioane practica aceasta banca


Comisionul solicitat de banca asta, pentru depunere, este 0 (zero). Asta ti-o spun deoarece in urma cu cateva zile am depus bani pentru Zoran si am platit fix suma care trebuia sa ajunga la detinatorul contului. Faptul ca banca ia comision pentru administrare cont este altceva. Ala se plateste in suma fixa indiferent daca si ce suma se vehiculeaza.

23

luni, 19. noiembrie 2012, 21:45

nu am habar de ce comisioane practica aceasta banca pentru ca nu am lucrat cu ea niciodata (am incercat la un moment dat, dar la acel moment mi s-au parut foarte stufosi si extrem de reticenti si necooperanti cu un client - este parerea mea)
ce stiu foarte sigur este ca nu voi lucra vreodata cu BRD (fiei tarana usoara si falimentul cat mai rapid) si nici cu BCR (comisionare destul de mare)

Bruno

Șalău

Răspunsuri: 223

Membru din: 15. martie 2012

Locație: Arad

  • Scrie un mesaj privat

24

duminică, 9. decembrie 2012, 07:41

Livrare prompta (noah, tipic nemtesc) si preturi foarte bune. Mi-am mai luat doua Slammer 760 + ceva maruntisuri. Acuma am 5, oare is nebun? :gandesc:

Adi

Șalău

Răspunsuri: 378

Membru din: 14. iulie 2012

Locație: Stuttgart

  • Scrie un mesaj privat

25

marți, 18. decembrie 2012, 15:41

Cel mai convenabil, parerea mea personala, este sa se comande prin Zoran, vine in Ro destul de regulat , este cunoscut si demn de incredere.
Pentru "livrari urgente" se mai gaseste un pescar sau doi care vin spre Romania si pentru vreo mulineta , doua, se mai gaseste loc in masina, cu betele , deh, e mai complicat,
abordarea de shopuri, chiar si din Ge , are riscurile ei.
Nu de putine ori se intimpla si asta este si de pescari nemti confirmat, ca produsele comandate online sa fie produse returnate, adica cumparate si date inapoi dintr-un motiv, sau altul si tu
te trezesti cu el , esti la sute de km departare si lipsit de orice mijloc...
Cumpararea de la shopurile de peste mari (in special Asia) este riscanta.

Zoran

ADMINISTRATOR

  • Autorul acestui subiect este »Zoran«

Răspunsuri: 8 041

Membru din: 9. ianuarie 2012

Locație: Rastatt/Germania - Divici+Deta/Romania

  • Scrie un mesaj privat

26

marți, 18. decembrie 2012, 16:31

Cumpararea de la shopurile de peste mari (in special Asia) este riscanta.

Asta asa este. Si eu am cumparat carlige din Japonia, si mi-au venit toate. 3 comenzi am facut.
Vazand pe un forum german ca un pescar cauta disperat asemena carlige, i-am dat link-ul unde am cumparat.
Dupa 1 luna m-a contactat, ca mi-am batut joc de el. Inca nu primise nimica. Dupa alte 2 saptamani mi-a confirmat ca a ajuns pachetul, dar cu alte carlige, de 2 lei. Shopul nici n-a vrut sa auda sa le ia inapoi, spunand ca i-au trimis cele bune. :doarecapu: Circa 80 de euro... :zid:

De atunci n-am mai comandat la acel shop.
Pescuiește legal, și NU bracona!
C&R, un alt mod de a "savura" peștele...


www.pescuit-la-somn.com

informer

Administrator

Răspunsuri: 3 440

Membru din: 25. aprilie 2012

Locație: Giroc

Profesia: fizician - programator - electronist - "manager" - wtf, complicat

  • Scrie un mesaj privat

27

marți, 18. decembrie 2012, 17:24

Ma baieti, ce sa zic?!?... sunteti ghinionisti. :rizi:
Io am facut pana acu` >100 de comenzi in China / Hong Kong, Singapore etc. ca sa nu zic US si EU si mi-au venit toate... nu repede in general dar au venit.
Am primit ceea ce-am comandat iar de vreo 3 ori mai mult decat am comandat... :rizi: .
O singura data s-a intamplat sa nu-mi ajunga un alimentator de laptop din Singapore dar a doua zi dupa ce am trimis un email "de scandal", am si primit banii inapoi pe PayPal.
Acu`, dupa cum ti-e norocu`....
Evident ca prin Zoran ar fi foarte OK daca are DISPOZITIA si mai ales TIMPUL sa se ocupe (si) de asta. :)
----
"Cu cat cunosc mai bine oamenii, cu atat iubesc mai mult cainii."

Zoran

ADMINISTRATOR

  • Autorul acestui subiect este »Zoran«

Răspunsuri: 8 041

Membru din: 9. ianuarie 2012

Locație: Rastatt/Germania - Divici+Deta/Romania

  • Scrie un mesaj privat

28

miercuri, 19. decembrie 2012, 07:20

Salut Costi,
din ce povestesti, mai mult ca sigur ca ai crescut la tara! :rizi: :rizi:
Pescuiește legal, și NU bracona!
C&R, un alt mod de a "savura" peștele...


www.pescuit-la-somn.com

informer

Administrator

Răspunsuri: 3 440

Membru din: 25. aprilie 2012

Locație: Giroc

Profesia: fizician - programator - electronist - "manager" - wtf, complicat

  • Scrie un mesaj privat

29

miercuri, 19. decembrie 2012, 07:39

Salut Costi,
din ce povestesti, mai mult ca sigur ca ai crescut la tara! :rizi: :rizi:
Poi da, nu era decat Magazinu` Mixt din centru satului, intre primarie si biserica, cam slab aprovizionat si atunci o trebuit sa iau din alte parti... :ochi: .
----
"Cu cat cunosc mai bine oamenii, cu atat iubesc mai mult cainii."

Zoran

ADMINISTRATOR

  • Autorul acestui subiect este »Zoran«

Răspunsuri: 8 041

Membru din: 9. ianuarie 2012

Locație: Rastatt/Germania - Divici+Deta/Romania

  • Scrie un mesaj privat

30

miercuri, 19. decembrie 2012, 09:05

Salut Costi,
din ce povestesti, mai mult ca sigur ca ai crescut la tara! :rizi: :rizi:
Poi da, nu era decat Magazinu` Mixt din centru satului, intre primarie si biserica, cam slab aprovizionat si atunci o trebuit sa iau din alte parti... :ochi: .


nu-nu-nu-nu... nu la asta ma refeream, ci la chestia ca cei crescuti la tara sunt mult mai norocosi decat cei de la oras :ochi:
Sti cum e la tara, gaini, curci, oi, rate, iepuri peste tot! La oras, nici sa calci intr-unul nu prea gasesti :rizi:

...si eu tot la tara am crescut :prieteni:
Pescuiește legal, și NU bracona!
C&R, un alt mod de a "savura" peștele...


www.pescuit-la-somn.com

greere

Biban

Răspunsuri: 65

Membru din: 5. iulie 2012

Locație: rm valcea

  • Scrie un mesaj privat

31

vineri, 11. ianuarie 2013, 16:27

mia sosit comanda de la ei totul a fost ok . singura chestie e ca in tara coletul ajunge la cargus si nu la dhl expres asta ca sa nu cautati coletele aiurea ca mine :)) si nu pierdeti cartelele cu nr de telefon(cum am facut eu) ca nu va gasesc astia nici nu slujbe:)))

Zoran

ADMINISTRATOR

  • Autorul acestui subiect este »Zoran«

Răspunsuri: 8 041

Membru din: 9. ianuarie 2012

Locație: Rastatt/Germania - Divici+Deta/Romania

  • Scrie un mesaj privat

32

vineri, 11. ianuarie 2013, 17:50

:apl: Ma bucur ca totul a decurs cum trebuie...
Pescuiește legal, și NU bracona!
C&R, un alt mod de a "savura" peștele...


www.pescuit-la-somn.com

attila

Șalău

Răspunsuri: 282

Membru din: 24. februarie 2012

Locație: Nördlingen/Resita

  • Scrie un mesaj privat

33

miercuri, 20. martie 2013, 21:02

Un prieten vrea sa isi comande un Penn Slammer Live Liner 760 L si niste fir Krawaller Monsta Line...si era curios cat dureaza transportul pana in Romania?
O alta intrebare, din partea mea: In banii aia (150 euro), gaseste ceva mai bun raportat pret/calitate?
Mersi
Voi ma urati ca sunt altfel, eu va compatimesc ca sunteti toti la fel.

Adrian S

Șalău

Răspunsuri: 220

Membru din: 25. iulie 2012

Locație: SEBES-ALBA

  • Scrie un mesaj privat

34

joi, 21. martie 2013, 08:04

Salut, ATTILA uita-te pe shopul forumului, vei gasi mulinete si fir de calitate la pret rezonabil!

Zoran

ADMINISTRATOR

  • Autorul acestui subiect este »Zoran«

Răspunsuri: 8 041

Membru din: 9. ianuarie 2012

Locație: Rastatt/Germania - Divici+Deta/Romania

  • Scrie un mesaj privat

35

joi, 21. martie 2013, 08:17

Un prieten vrea sa isi comande un Penn Slammer Live Liner 760 L si niste fir Krawaller Monsta Line...si era curios cat dureaza transportul pana in Romania?
O alta intrebare, din partea mea: In banii aia (150 euro), gaseste ceva mai bun raportat pret/calitate?
Mersi


Salut Attila,
la mulineta nu, pretul de 90 de euro e ok. Un LiveLiner insa ii vad rostul doar la pesscuitul din barca la pluta, sau pe lac (eventual la clonc a doua lanseta in stativ). La monturile tensionate nu poti folosi baitrunnerul. Am si eu personal 1 singura cu baitrunner, dar n-am folosit baitunnerul niciodata in 2 ani de zile. Alternativa este Slammer 760 (fara bairunner), e ceva mai ieftina.

Firul Powerline de 0,66 galben sau 0,65 verde este tot din 8 fire, excelent si costa 11 euro 100 de metri. De 0,65 mm intra maxim 200 m.
Transportul este 15 euro la Angeldomäne si dureaza cam 7-8 zile pina ajunge la destinatie (transport asigurat cu recomandata si nr de urmarire).
Pescuiește legal, și NU bracona!
C&R, un alt mod de a "savura" peștele...


www.pescuit-la-somn.com

attila

Șalău

Răspunsuri: 282

Membru din: 24. februarie 2012

Locație: Nördlingen/Resita

  • Scrie un mesaj privat

36

joi, 21. martie 2013, 08:40

Mersi Zoran de informatii si sugestia cu firul.
Voi ma urati ca sunt altfel, eu va compatimesc ca sunteti toti la fel.