Sie sind nicht angemeldet.

Scule și accesorii de pescuit - unul din cele mai mari Shop-uri din Germania! Gutt-Blei (plumbi pentru pescuit) Pescuit la somn pe Ebro - Spania, Po - Italia ... Clonc-uri "perfecte" Hand-Made in Germany (Tilo Andreas)
Sonare, fire textile, mulinete somn... Shop cu accesorii de spinning Excursii pescuit la somn Shop cu accesorii de pescuit

Lieber Besucher, herzlich willkommen bei: Forum Pescuit la Somn. Falls dies Ihr erster Besuch auf dieser Seite ist, lesen Sie sich bitte die Hilfe durch. Dort wird Ihnen die Bedienung dieser Seite näher erläutert. Darüber hinaus sollten Sie sich registrieren, um alle Funktionen dieser Seite nutzen zu können. Benutzen Sie das Registrierungsformular, um sich zu registrieren oder informieren Sie sich ausführlich über den Registrierungsvorgang. Falls Sie sich bereits zu einem früheren Zeitpunkt registriert haben, können Sie sich hier anmelden.

mane81

Profi

  • »mane81« ist der Autor dieses Themas

Beiträge: 1 433

Registrierungsdatum: 15. April 2012

Wohnort: Romania Rm Valcea-Italia Modena

  • Nachricht senden

1

Sonntag, 11. November 2012, 20:49

Fin-Nor Offshore Spinning OFFSHORE 95

Salut.Ieri am pus mana pe mulineta asta si am studiat-o putin.Mi s-a parut foarte robusta, un adevarat tanc as zice.E cam grea, 1100 de grame dar merge perfect pentru stationar, asa o folosesc pescari de somn de prin Italia.Am vazut ca e folosita pe Po si de unii ghizi de pescuit germani de pe aici, alaturi de nelipsitul Penn Spinfisher 950 SSm.Mi-a facut o impresie foarte buna mulineta asta, repet foarte robusta, singurul dezavantaj a fost pretul ceea ce ma facut sa nu o cumpar deocamdata :zambet:
Costa 180 euro :gandesc:

Dieser Beitrag wurde bereits 1 mal editiert, zuletzt von »mane81« (11. November 2012, 20:55)


Zoran

ADMINISTRATOR

Beiträge: 8 041

Registrierungsdatum: 9. Januar 2012

Wohnort: Rastatt/Germania - Divici+Deta/Romania

  • Nachricht senden

2

Montag, 12. November 2012, 07:05

Salut Mane,
este intradevar o mulineta super tare! Insa, la fel ca si la tine, m-a retinut pretul ei... Daca te gandesti ca eu folosesc 6 mulinete Penn spinfisher 950 ssm, se cam aduna ceva la pret! Personal raman in continuare la 950 ssm.
Daca chiar doresti ceva deosebit, mai asteapta putin sa apara seria V de la Spinfisher, nu cred ca va fi mai scumpa decit FinNor.

Insa, pentru toti cei ce vor sa-si achizitioneze FinNor, mulinetele sunt mult mai bune decit Spinfisher 950 ssm, nu cred ca va va parea vreodata rau ca le-ati achizitionat.
Pescuiește legal, și NU bracona!
C&R, un alt mod de a "savura" peștele...


www.pescuit-la-somn.com

anem

Super Moderator

Beiträge: 3 275

Registrierungsdatum: 19. Februar 2012

Wohnort: carpi

  • Nachricht senden

3

Montag, 12. November 2012, 11:06

Ieri am fost si eu pe aici la o expozitie de pescuit dedicata somnului si chiar am avut in mana si mulineta asta. Huh ... ce sa zic, mi sa parut un adevarat tanc si in ciuda termenului de “spinning” din numele ei sub nici o forma nu as folosi-o la asa ceva. Era efectiv un monstru greu ca naiba :rizi: ... dar de care sunt convins ca poti sa tragi cum vrei.

Mi-a placut in schimb Fin-Nor Inshore Spinning de 5000. Era destul de usoara in mana, se invartea bine (in gol) si individul de acolo mi-a laudat-o pana in cer (nu ca ar conta prea mult asta – el vrea sa isi vanda marfa totusi). Mi s-a parut totusi destul de mica si nici de capacitatea tamburului nu sunt prea incantat ... :gandesc:
Always C&R ... un alt mod de a savura un peste :bucuros:

AnEm

crissti

Anfänger

Beiträge: 17

Registrierungsdatum: 25. September 2012

Wohnort: Bucuresti

  • Nachricht senden

4

Dienstag, 13. November 2012, 05:12

Insa, pentru toti cei ce vor sa-si achizitioneze FinNor, mulinetele sunt mult mai bune decit Spinfisher 950 ssm, nu cred ca va va parea vreodata rau ca le-ati achizitionat.
Este valabil si ptr Fin Nor Sportfisher sau numai ptr Offshore?

Zoran

ADMINISTRATOR

Beiträge: 8 041

Registrierungsdatum: 9. Januar 2012

Wohnort: Rastatt/Germania - Divici+Deta/Romania

  • Nachricht senden

5

Dienstag, 13. November 2012, 05:25

Toate FinNor-urile.Calitatea este mai buna, asta-i cert. Mie personal insa nu mi se merita sa platesc dublu fata de Penn, pt ca si Penn-urile isi fac treaba excelent!
Pescuiește legal, și NU bracona!
C&R, un alt mod de a "savura" peștele...


www.pescuit-la-somn.com

crissti

Anfänger

Beiträge: 17

Registrierungsdatum: 25. September 2012

Wohnort: Bucuresti

  • Nachricht senden

6

Dienstag, 13. November 2012, 06:00

Multumesc ptr raspunsul promt

evergreen

Erleuchteter

Beiträge: 2 641

Registrierungsdatum: 24. Februar 2012

Wohnort: Bucuresti

  • Nachricht senden

7

Freitag, 22. August 2014, 12:59

Stie cineva ce grosime are bratul pick-up-ului la Fin Nor OFS95?
Mai bine sa taci si sa lasi impresia ca esti prost, decat sa vorbesti sa spulberi orice indoiala! Inteleptul nu spune ce stie, prostul nu stie ce spune!

evergreen

Erleuchteter

Beiträge: 2 641

Registrierungsdatum: 24. Februar 2012

Wohnort: Bucuresti

  • Nachricht senden

8

Dienstag, 8. Dezember 2015, 01:33

Stie cineva de unde si cat costa un tambur de rezerva, separat, pentru OFS 95? Unde am gasit eu nu ma multumeste pretul...
Mai bine sa taci si sa lasi impresia ca esti prost, decat sa vorbesti sa spulberi orice indoiala! Inteleptul nu spune ce stie, prostul nu stie ce spune!

evergreen

Erleuchteter

Beiträge: 2 641

Registrierungsdatum: 24. Februar 2012

Wohnort: Bucuresti

  • Nachricht senden

9

Mittwoch, 9. März 2016, 17:24

Se pare ca au scos Finn Nor-ul 95 de la pescuitshop si l-au inlocuit cuBLACK CAT EXTREME 495FD, e chiar identic, mai putin culoarea?
Mai bine sa taci si sa lasi impresia ca esti prost, decat sa vorbesti sa spulberi orice indoiala! Inteleptul nu spune ce stie, prostul nu stie ce spune!

Bran

Fortgeschrittener

Beiträge: 193

Registrierungsdatum: 25. Juli 2013

Wohnort: Sebeș/Alba

  • Nachricht senden

10

Donnerstag, 10. März 2016, 06:23

Nu l-au scos,doar ca nu mai importa produse Black Cat.Mulineta aceea a aduso inainte sa piarda contractul ala.Sunt identice,pretul este aproximativ la fel,doar Design-ul este schimbat.Am auzit ca ar fi schimbat ceva prin interior,nu stiu exact...

evergreen

Erleuchteter

Beiträge: 2 641

Registrierungsdatum: 24. Februar 2012

Wohnort: Bucuresti

  • Nachricht senden

11

Donnerstag, 10. März 2016, 07:07

Nu l-au scos,doar ca nu mai importa produse Black Cat.Mulineta aceea a aduso inainte sa piarda contractul ala.Sunt identice,pretul este aproximativ la fel,doar Design-ul este schimbat.Am auzit ca ar fi schimbat ceva prin interior,nu stiu exact...

Cine mai aduce aceste produse de la noi? Inca n-am apucat sa caut...
Mai bine sa taci si sa lasi impresia ca esti prost, decat sa vorbesti sa spulberi orice indoiala! Inteleptul nu spune ce stie, prostul nu stie ce spune!

Bran

Fortgeschrittener

Beiträge: 193

Registrierungsdatum: 25. Juli 2013

Wohnort: Sebeș/Alba

  • Nachricht senden

12

Donnerstag, 10. März 2016, 07:13

:salut:

La BigFish am vazut ceva,dar o lanseta Black Cat Freestyle 2.80,actiune 300 g costa la ei undeva la 850 RON,cand pe pescuitshop era undeva la 650.Mai rentabil sa cumperi de afara...

evergreen

Erleuchteter

Beiträge: 2 641

Registrierungsdatum: 24. Februar 2012

Wohnort: Bucuresti

  • Nachricht senden

13

Freitag, 19. Mai 2017, 18:08

Tamburi de rezerva pentru Fin Nor OFS 9500 pe unde se pot gasi, mai ales in tara, daca a cumparat cineva!? Am apucat si eu sa caut putin, dar daca se pot gasi mai usor, mai bine sa merg pe calea batatorita de altul! :)
Multumesc anticipat!
Mai bine sa taci si sa lasi impresia ca esti prost, decat sa vorbesti sa spulberi orice indoiala! Inteleptul nu spune ce stie, prostul nu stie ce spune!

dinu55

Schüler

Beiträge: 79

Registrierungsdatum: 28. März 2012

Wohnort: TG-JIU

Beruf: Pensionar

  • Nachricht senden

14

Samstag, 20. Mai 2017, 09:01

Pescuitshop este importator Zebco Europe și practica cele mai mici preturi fata de altea magazine care au același produse.Patronul este o persoana super. :bucuros2: