Nu ești autentificat ca membru.

Scule și accesorii de pescuit - unul din cele mai mari Shop-uri din Germania! Gutt-Blei (plumbi pentru pescuit) Pescuit la somn pe Ebro - Spania, Po - Italia ... Clonc-uri "perfecte" Hand-Made in Germany (Tilo Andreas)
Sonare, fire textile, mulinete somn... Shop cu accesorii de spinning Excursii pescuit la somn Shop cu accesorii de pescuit

Dragă oaspete, bine ai venit la: Forum Pescuit la Somn. Dacă cumva ești pt. prima dată pe această pagină, te rog citește tot ce scrie la Ajutor. Acolo îți va fi explicat cum să navighezi prin acest forum. După aceea te poți înregistra pt. a putea folosi toate funcțiunile acestui forum. Folosește formularul de înregistrare Înregistrează-te, pentru a-ți crea un cont de utilizator sau informează-te mai întâi complet și detaliat asupra procesului de înregistrare. Dacă cumva te-ai înregistrat deja, te poți aici autentifica.

mane81

Știucă

  • Autorul acestui subiect este »mane81«

Răspunsuri: 1 433

Membru din: 15. aprilie 2012

Locație: Romania Rm Valcea-Italia Modena

  • Scrie un mesaj privat

1

joi, 1. noiembrie 2012, 19:26

Team waller boje 400g - Sportex

Pentru la anul trebuie sa imi mai cumpar doua lansete pentru stationar.Intentionez sa le folosesc de pe mal cu montura tensionata unde sa ma leg de malul opus, la geamandura, cu piatra plantata in curent.....
Stie cineva ceva de lanseta asta?Eu stiu doar ca pretul e putin cam piperat, dar am invatat ca nu trebuie sa faci economie cand pescuiesti la somn pentru a nu avea surprize :zambet:

Zoran

ADMINISTRATOR

Răspunsuri: 8 041

Membru din: 9. ianuarie 2012

Locație: Rastatt/Germania - Divici+Deta/Romania

  • Scrie un mesaj privat

2

vineri, 2. noiembrie 2012, 05:26

Sorry, nu cunosc...
Pescuiește legal, și NU bracona!
C&R, un alt mod de a "savura" peștele...


www.pescuit-la-somn.com

Răspunsuri: 170

Membru din: 12. iulie 2012

Locație: Clisura Dunarii

Profesia: Pescar

  • Scrie un mesaj privat

3

vineri, 2. noiembrie 2012, 10:27

eu sunt fan sportex si am incredere in produsele lor, in brandul sportex.
http://www.smartfishing.info

"It's nice to be important, but it's more important to be nice"

Eugen

Știucă

Răspunsuri: 970

Membru din: 4. martie 2012

Locație: Bucuresti

  • Scrie un mesaj privat

4

vineri, 2. noiembrie 2012, 12:21

Pentru asta iti trebuie o lanseta de 3-3,30m cu putere de 1000gr. Gasesti asa ceva muuuuult mai ieftin decat aceea de 400gr. De ce nu cauti pe e-bay un wft never crack cat fish corespunzator? Ala nu se apropie de 100 eur si... variante mai sunt.
Astazi mi-a venit si mie una (alta marca) care din descrierea vanzatorului era ce-mi trebuie si... i-o trimit inapoi.

Acest răspuns a fost de 1 ori editat, ultima oară de »Eugen« (2. noiembrie 2012, 12:35)


mane81

Știucă

  • Autorul acestui subiect este »mane81«

Răspunsuri: 1 433

Membru din: 15. aprilie 2012

Locație: Romania Rm Valcea-Italia Modena

  • Scrie un mesaj privat

5

sâmbătă, 3. noiembrie 2012, 21:10

Pentru asta iti trebuie o lanseta de 3-3,30m cu putere de 1000gr. Gasesti asa ceva muuuuult mai ieftin decat aceea de 400gr. De ce nu cauti pe e-bay un wft never crack cat fish corespunzator? Ala nu se apropie de 100 eur si... variante mai sunt.
Astazi mi-a venit si mie una (alta marca) care din descrierea vanzatorului era ce-mi trebuie si... i-o trimit inapoi.

1000gr la lanseta wft never crack cat fish sunt reale sau nu duce atat?Va intreb pe voi detinatorii acestei lansete.

informer

Administrator

Răspunsuri: 3 440

Membru din: 25. aprilie 2012

Locație: Giroc

Profesia: fizician - programator - electronist - "manager" - wtf, complicat

  • Scrie un mesaj privat

6

sâmbătă, 3. noiembrie 2012, 21:27

1000gr la lanseta wft never crack cat fish sunt reale sau nu duce atat?Va intreb pe voi detinatorii acestei lansete.
Eu am WFT NC big fish de 700g si am ridicat cu ea 4.000g fara probleme... deci cre` ca tine... :zambet: .
Costul o fost undeva pe la 60 euro, parca... n-am sapat dupa cel mai mic pret... cre` ca se poate lua si una de 3m la pretu` asta (a mea-i de 2,1m).
----
"Cu cat cunosc mai bine oamenii, cu atat iubesc mai mult cainii."

Eugen

Știucă

Răspunsuri: 970

Membru din: 4. martie 2012

Locație: Bucuresti

  • Scrie un mesaj privat

7

duminică, 4. noiembrie 2012, 17:49

Pentru asta iti trebuie o lanseta de 3-3,30m cu putere de 1000gr. Gasesti asa ceva muuuuult mai ieftin decat aceea de 400gr. De ce nu cauti pe e-bay un wft never crack cat fish corespunzator? Ala nu se apropie de 100 eur si... variante mai sunt.
Astazi mi-a venit si mie una (alta marca) care din descrierea vanzatorului era ce-mi trebuie si... i-o trimit inapoi.

1000gr la lanseta wft never crack cat fish sunt reale sau nu duce atat?Va intreb pe voi detinatorii acestei lansete.


200 - 1000gr reprezinta intervalul suportabil de lanseta privitor la casting (CW = casting weight)