Nu ești autentificat ca membru.

Scule și accesorii de pescuit - unul din cele mai mari Shop-uri din Germania! Gutt-Blei (plumbi pentru pescuit) Pescuit la somn pe Ebro - Spania, Po - Italia ... Clonc-uri "perfecte" Hand-Made in Germany (Tilo Andreas)
Sonare, fire textile, mulinete somn... Shop cu accesorii de spinning Excursii pescuit la somn Shop cu accesorii de pescuit

Dragă oaspete, bine ai venit la: Forum Pescuit la Somn. Dacă cumva ești pt. prima dată pe această pagină, te rog citește tot ce scrie la Ajutor. Acolo îți va fi explicat cum să navighezi prin acest forum. După aceea te poți înregistra pt. a putea folosi toate funcțiunile acestui forum. Folosește formularul de înregistrare Înregistrează-te, pentru a-ți crea un cont de utilizator sau informează-te mai întâi complet și detaliat asupra procesului de înregistrare. Dacă cumva te-ai înregistrat deja, te poți aici autentifica.

Zoran

ADMINISTRATOR

  • Autorul acestui subiect este »Zoran«

Răspunsuri: 8 041

Membru din: 9. ianuarie 2012

Locație: Rastatt/Germania - Divici+Deta/Romania

  • Scrie un mesaj privat

21

duminică, 11. noiembrie 2012, 09:17

Asa, dupa o zi catastrofala ieri, urmeaza o mica descriere a celor intimplate...

Alaltaieri a venit Thomas la mine, pentru a merge impreuna ieri la bibaneala. Ajuns mai devreme, am tras o fuga pina la Rin sa-i arat un loc bestial de bescuit. A insistat sa luam o lanseta la noi pt a arunca de 2-3 ori cu Wobblerul in apa. Si a avut dreptate. La a treia lansare un avat de vreo 2 kg, care nu am reusit nici sa-l pozam, nici sa-l filmam... ne-am coit atata cu smart-phon-il meu, ca nici cum nu voia sa raspunda la comenzi (probabil ca am fost uzi pe degete...).
Dupa vreo 10 minute, alt avat:

Video
-

Video



A fost cool, cum in 15 minute am reusit sa drill-uiesc 2 avati, asa pe nepregatite, in haine de "oras"... :bucuros2:
-------------------------
Ieri dimineata ne-am trezit devreme si am iesit cu barca la bibaneala... Apa s-a tulburat de la ploaie si pestii sareau la suprafata ca nebunii. Semn rau, erau imprastiati si astfel greu de gasit bancuri compacte. Dupa 2 ore in care nu am prins decit 3 bibani, am hotarat sa plecam din Port intr-un golf imens al Rinului.

Cu toate ca era f mare, am gasit repede bancurile de pesti grupate. Toti stateau pe canturile de 9 - 11 - 15 metri. Insa, muscaturile sau lasat asteptate, indiferent de momeala prezentata: gumite, viermi, rame,... Simteam in fire cum se frecau pestii de ele, mai agatam din greseala cite o bucata de aripioara sau coada, care ne rupea in drill.

In total am prins doar vreo 20 de bibanasi, de la "cit degetu' " pina in "cit palma". Foarte slab...

Si in afara de asta, a ploat toata ziua torential :doarecapu: :doarecapu:
Pescuiește legal, și NU bracona!
C&R, un alt mod de a "savura" peștele...


www.pescuit-la-somn.com

Bruno

Șalău

Răspunsuri: 223

Membru din: 15. martie 2012

Locație: Arad

  • Scrie un mesaj privat

22

duminică, 11. noiembrie 2012, 14:40

.

Si in afara de asta, a ploat toata ziua torential :doarecapu: :doarecapu:


Asta numa ca sa-ti faca-n ciuda ca nu ti-a placut sahul si lenevitul in week-end cu telecomanda in mina la TV :rizi:

Zoran

ADMINISTRATOR

  • Autorul acestui subiect este »Zoran«

Răspunsuri: 8 041

Membru din: 9. ianuarie 2012

Locație: Rastatt/Germania - Divici+Deta/Romania

  • Scrie un mesaj privat

23

duminică, 11. noiembrie 2012, 14:49

Asta numa ca sa-ti faca-n ciuda ca nu ti-a placut sahul si lenevitul in week-end cu telecomanda in mina la TV

:rizi: :rizi: :rizi:

Thomas e si astazi afara. Ploua in continuare...

Prinde multe babusti, chiar si mari, cu montura ultra -fina. Se pare ca bancurile ce le tineam drept bibi sunt mai degraba babusti. :gandesc:
Pescuiește legal, și NU bracona!
C&R, un alt mod de a "savura" peștele...


www.pescuit-la-somn.com

Subiecte asemănătoare