Nu ești autentificat ca membru.

Scule și accesorii de pescuit - unul din cele mai mari Shop-uri din Germania! Gutt-Blei (plumbi pentru pescuit) Pescuit la somn pe Ebro - Spania, Po - Italia ... Clonc-uri "perfecte" Hand-Made in Germany (Tilo Andreas)
Sonare, fire textile, mulinete somn... Shop cu accesorii de spinning Excursii pescuit la somn Shop cu accesorii de pescuit

Dragă oaspete, bine ai venit la: Forum Pescuit la Somn. Dacă cumva ești pt. prima dată pe această pagină, te rog citește tot ce scrie la Ajutor. Acolo îți va fi explicat cum să navighezi prin acest forum. După aceea te poți înregistra pt. a putea folosi toate funcțiunile acestui forum. Folosește formularul de înregistrare Înregistrează-te, pentru a-ți crea un cont de utilizator sau informează-te mai întâi complet și detaliat asupra procesului de înregistrare. Dacă cumva te-ai înregistrat deja, te poți aici autentifica.

21

duminică, 4. mai 2014, 06:10

Poate cineva sa imi spuna ce monturi folositi la broasca??
Ma intereseaza atat in suprafata cat si pe substrat..


Am folosit o singura data un broscoi cat pumnul intro partida de 3zile(2 nopti)!Prima noapte l-am pus pe montura cu pluta de grund de 40gr in apa de 3m cu o lungime a monturi de 1m.(montura cu monofilament de 0,9mm ptr a evita incurcaturile).A doua noapte am pus acelasi broscoi pe alta montura,La copac, cu un forfach de 60cm tot de monofilament de 0,9mm ,cu un plumb de 100gr fix ptr. a tine broscoiul "pe loc' la o adancime de 2,5m in apa de 3m,!(la fel,am folosit monofilament la forfach ptr a evita incurcarea momeli)
A rezistat broasca toata noaptea cu pluta de grund??

Da,1 noapte pe pluta de grund! :ochi:
A rezistat 2nopti si 2zile,am scoso afara din apa doar cateva minute pana am schimbat montura!
P.S Poza cu broasca am luato de pe net ,dar si eu ,pe a mea,la fel am intzepat-o in carlig ...m-am luat dupa poza :zambet:

suli

Șalău

Răspunsuri: 313

Membru din: 2. aprilie 2014

Locație: España

  • Scrie un mesaj privat

22

duminică, 4. mai 2014, 22:09

A dracului broscoi,se pare ca rezista sub apa...mersi mult Florin pt.informatii :noroc:

23

duminică, 4. mai 2014, 23:00

A dracului broscoi,se pare ca rezista sub apa...

Rezista,rezista...foloseste monofilament gros 0,9-1,2mm sau textil de peste 1mm la montura altfel ti se va incurca.
..mersi mult Florin pt.informatii :noroc:

Cu cea mai mare placere; :noroc: :noroc: :noroc: