Nu ești autentificat ca membru.

Scule și accesorii de pescuit - unul din cele mai mari Shop-uri din Germania! Gutt-Blei (plumbi pentru pescuit) Pescuit la somn pe Ebro - Spania, Po - Italia ... Clonc-uri "perfecte" Hand-Made in Germany (Tilo Andreas)
Sonare, fire textile, mulinete somn... Shop cu accesorii de spinning Excursii pescuit la somn Shop cu accesorii de pescuit

21

duminică, 4. mai 2014, 06:10

Poate cineva sa imi spuna ce monturi folositi la broasca??
Ma intereseaza atat in suprafata cat si pe substrat..


Am folosit o singura data un broscoi cat pumnul intro partida de 3zile(2 nopti)!Prima noapte l-am pus pe montura cu pluta de grund de 40gr in apa de 3m cu o lungime a monturi de 1m.(montura cu monofilament de 0,9mm ptr a evita incurcaturile).A doua noapte am pus acelasi broscoi pe alta montura,La copac, cu un forfach de 60cm tot de monofilament de 0,9mm ,cu un plumb de 100gr fix ptr. a tine broscoiul "pe loc' la o adancime de 2,5m in apa de 3m,!(la fel,am folosit monofilament la forfach ptr a evita incurcarea momeli)
A rezistat broasca toata noaptea cu pluta de grund??

Da,1 noapte pe pluta de grund! :ochi:
A rezistat 2nopti si 2zile,am scoso afara din apa doar cateva minute pana am schimbat montura!
P.S Poza cu broasca am luato de pe net ,dar si eu ,pe a mea,la fel am intzepat-o in carlig ...m-am luat dupa poza :zambet:

suli

Șalău

Răspunsuri: 313

Membru din: 2. aprilie 2014

Locație: España

  • Scrie un mesaj privat

22

duminică, 4. mai 2014, 22:09

A dracului broscoi,se pare ca rezista sub apa...mersi mult Florin pt.informatii :noroc:

23

duminică, 4. mai 2014, 23:00

A dracului broscoi,se pare ca rezista sub apa...

Rezista,rezista...foloseste monofilament gros 0,9-1,2mm sau textil de peste 1mm la montura altfel ti se va incurca.
..mersi mult Florin pt.informatii :noroc:

Cu cea mai mare placere; :noroc: :noroc: :noroc: