Nu ești autentificat ca membru.

Scule și accesorii de pescuit - unul din cele mai mari Shop-uri din Germania! Gutt-Blei (plumbi pentru pescuit) Pescuit la somn pe Ebro - Spania, Po - Italia ... Clonc-uri "perfecte" Hand-Made in Germany (Tilo Andreas)
Sonare, fire textile, mulinete somn... Shop cu accesorii de spinning Excursii pescuit la somn Shop cu accesorii de pescuit

Dragă oaspete, bine ai venit la: Forum Pescuit la Somn. Dacă cumva ești pt. prima dată pe această pagină, te rog citește tot ce scrie la Ajutor. Acolo îți va fi explicat cum să navighezi prin acest forum. După aceea te poți înregistra pt. a putea folosi toate funcțiunile acestui forum. Folosește formularul de înregistrare Înregistrează-te, pentru a-ți crea un cont de utilizator sau informează-te mai întâi complet și detaliat asupra procesului de înregistrare. Dacă cumva te-ai înregistrat deja, te poți aici autentifica.

C. B.

Șalău

Răspunsuri: 210

Membru din: 22. august 2012

Locație: Suceava

  • Scrie un mesaj privat

21

sâmbătă, 19. ianuarie 2013, 16:58

Era sa o patesc si eu asta vara pe Siret ,ca venise seara si am uitat o cutie cu diferite fire si carlige sus.valora ceva.
Dintr-o data ,cainele meu ciobanesc romanesc de bucovina(crescut de mine) a inceput sa latre si s-a repezit sus pe mal,pana am ajuns eu(aruncam montura) ,cainele astepta frumos(iam spus sa nu plece) dar latra in continuu ,cutia era deschisa si ,,verificata''
de asta atunci cand sunt pe la tara simerg la pescuit iau cu mine un prieten bun:Ursu:
»C. B.« a atasat urmatoarele fisiere:
  • Ursulică.jpg (147,76 kB - 107 ori coborit - ultima oara: 7. octombrie 2017, 11:20)

mihaigost

Șalău

Răspunsuri: 307

Membru din: 31. iulie 2012

Locație: bucuresti

Profesia: inginer electrician

  • Scrie un mesaj privat

22

joi, 21. februarie 2013, 22:44

Superb ursulica!!

C. B.

Șalău

Răspunsuri: 210

Membru din: 22. august 2012

Locație: Suceava

  • Scrie un mesaj privat

23

vineri, 22. februarie 2013, 08:12

Multumesc.E un caine extraordinar! :apl:

Răspunsuri: 133

Membru din: 14. februarie 2013

Locație: Bucuresti - Onesti

Profesia: Student, liber-profesionist

  • Scrie un mesaj privat

24

vineri, 22. februarie 2013, 09:21

Eu am patit-o de doua ori la pescuit.Pe strada niciodata, acasa niciodata.
Prima data eram copil, aveam vreo 13 ani cand am fost incercuit de tigani si mi-au furat o lanseta si toate rotativele pe care le primisem de la tata.Si asta in oras, pe malul apei.Ce era sa faca un mucea ca mine contra 4 sau 5 indieni?Le-am dat tot...Bonus m-am intors si descult :nervos:
A doua oara cand am patit-o eram pe Siret, aveam vreo 18 ani, la o partida de somn, la stationar, mi-a disparut o lanseta din husa, desi tineam husa langa mine si nu am inchis un ochi toata noaptea.
Oricum, de atunci, de fiecare data pe Siret am la mine o secure careia i-am facut un toc si o tin la brau, la vedere.Are efect asupra lor, ma cam ocolesc ca nu stie nimeni de-s sanatos sau nebun si o folosesc :bucuros2:
Always C&R

IonutFishing

25

vineri, 22. februarie 2013, 18:47

Multumesc.E un caine extraordinar! :apl:


atuncea nu il mai tine pe lant.
stiu ca asta este "metoda" la sate si mentalitatea romaneasca din rural, dar...........tu trebuie sa schimbi asta, cel putin la tine in ograda.

C. B.

Șalău

Răspunsuri: 210

Membru din: 22. august 2012

Locație: Suceava

  • Scrie un mesaj privat

26

vineri, 22. februarie 2013, 19:04

Adiwolf :

1.Eu nu stau la curte ,ci bunicii mei iar cainele sta cu ei si nu eu fac legea insa:
2.Vara asta doresc sa ii contruim un tarc cu cusca
3.Ai mare dreptate

27

vineri, 22. februarie 2013, 22:53

In legatura cu paza pentru acasa, un sistem de alarma de calitate cu modul de apelare GSM, cu montaj cu tot costa in jur de 220-270 euro, daca locuinta este intr-o zona mai "periculoasa" se poate conecta la un dispecerat pentru un abonament lunar de 60-150 ron, iar daca suna alarma echipa de interventie ajunge in cateva minute... insa pe malul apei ceea mai buna alarma este un caine "dresat" ...

geoco

Oblete

Răspunsuri: 43

Membru din: 16. august 2012

Locație: alba iulia

  • Scrie un mesaj privat

28

luni, 25. februarie 2013, 19:11

adevar graiesti adiwolf!:bravo: :bravo: :bravo: :bravo: uite acum cativa ani am trecut bratul borcea cu bacul am traversat insula (balta ialomitei) si pescuiam in dunarea veche vis a ais de RASOVA ! nu o data s-a intamplat sa fim vizitati seara (noaptea) de barci care veneau contra curentului(de cele mai multe ori) de nici nu le auzeam!nici un zgomot nici o plescaiala ....nimic! faceam,,planton,, cu schimbul noaptea la tabara si bete! si uite asa...... o aparut neagra (oricum imi doream mult un caine)! paza la pescuit fiind doar un motiv.......de a face parte si ea din familie! de atunci ii nelipsita la partidele de pescuit ...atunci cand este posibil bneanteles! oricum cand o iau cu mine situatia se schimba deoarece ma simt mult mai in siguranta!...... :gandesc: POATE II DOAR AUTOSUGESTIE!......NU CRED! :ochi:
NICIODATA NU SPUNE....NICIODATA!

29

luni, 25. februarie 2013, 20:16

daca vreti sa va feriti de evenimente de genul cu adevarat in primul si primul rand evitati excesul de alcool :)
crede-ma ca eu nici senzorii nu i-am mai auzit :)))) nici statia de la senzori. stiu ca pentru unii poate fi greu , dar in cazul asta apelati la un amic nealcolist :)))
glumesk in mare parte . nu obisnuiesc sa beau dar s-o intamplat cand nu trebuia :))) erau senzori delkim . pentru cine cunoaste .
eu nu pescuiesc decat in locuri unde pot parca masina aproape de locul de pescuit. si inchid totul in masina noaptea... inafara de bete daca pescuiesc pe noapte

Eugen

Știucă

Răspunsuri: 970

Membru din: 4. martie 2012

Locație: Bucuresti

  • Scrie un mesaj privat

30

marți, 26. februarie 2013, 10:44

Daca-mi iau cateaua cu mine la o pescuiala de o noapte sau mai multe, inseamna ca eu sa fiu intr-o siguranta deplina. Pacat ca nu pot spune acelasi lucru despre partenerii mei. Ei sunt intr-o deplina NESIGURANTA daca o iau pe Lucky cu mine si nu ma refer la sculele de pescuit :zambet:
Cand a fost facuta poza cateaua avea aproape 2 ani. Acum se apropie de 7 ani


Acum 2 ani :gandesc:

Acest răspuns a fost de 1 ori editat, ultima oară de »Eugen« (26. februarie 2013, 10:51)