Nu ești autentificat ca membru.

Scule și accesorii de pescuit - unul din cele mai mari Shop-uri din Germania! Gutt-Blei (plumbi pentru pescuit) Pescuit la somn pe Ebro - Spania, Po - Italia ... Clonc-uri "perfecte" Hand-Made in Germany (Tilo Andreas)
Sonare, fire textile, mulinete somn... Shop cu accesorii de spinning Excursii pescuit la somn Shop cu accesorii de pescuit

Dragă oaspete, bine ai venit la: Forum Pescuit la Somn. Dacă cumva ești pt. prima dată pe această pagină, te rog citește tot ce scrie la Ajutor. Acolo îți va fi explicat cum să navighezi prin acest forum. După aceea te poți înregistra pt. a putea folosi toate funcțiunile acestui forum. Folosește formularul de înregistrare Înregistrează-te, pentru a-ți crea un cont de utilizator sau informează-te mai întâi complet și detaliat asupra procesului de înregistrare. Dacă cumva te-ai înregistrat deja, te poți aici autentifica.

C. B.

Șalău

Răspunsuri: 210

Membru din: 22. august 2012

Locație: Suceava

  • Scrie un mesaj privat

21

vineri, 12. octombrie 2012, 19:34

Chiar acum vreiam sa aleg 30m.am stat siam masurat cu rigla nimc,mam mai gandit aproape toata ziua la scoala si acum vreiam sa cer schimbare cu 30m.insa daca este anulata,anulez si eu cererea.
grea intrebarea:)) :bravo:

cretzu64

neînregistrat

22

vineri, 12. octombrie 2012, 20:36

:salut: deci departajare la intrebarea 6?stand stramb si judecand drept,prin eliminare,fiind cu tine la pescuit(Tudor) in barca nu are cum sa stea cu picioarele in apa ori sa sara de pe trambulina decat daca cloncaneati dintr-un yacht(caz inchis).De pe marginea barcii nu sari,eventual cazi,asa ca,prin deductie logica, dupa 3 spritzuri si un lob al lui Grozav contra Turciei,raspuns corect (in logica mea): varful barcii(c-35 cm) :noroc: HAI ROMANIA!!! :noroc:

Răspunsuri: 170

Membru din: 12. iulie 2012

Locație: Clisura Dunarii

Profesia: Pescar

  • Scrie un mesaj privat

23

vineri, 12. octombrie 2012, 22:03

:gandesc:
Raspunsul corect ar fi fost 30 m². Am avut 5 metri latime x 6 adancime.

deci planul locatiei este gresit :) q.e.d. :D
http://www.smartfishing.info

"It's nice to be important, but it's more important to be nice"

Zoran

ADMINISTRATOR

  • Autorul acestui subiect este »Zoran«

Răspunsuri: 8 041

Membru din: 9. ianuarie 2012

Locație: Rastatt/Germania - Divici+Deta/Romania

  • Scrie un mesaj privat

24

joi, 1. noiembrie 2012, 05:19

Quiz-ul s-a încheiat, gata! Si câștigătorii sunt...

:salut: ,
iaca c-or trecut 20 de zile de Quiz! Sincer sa fiu, ma așteptam la mai mai multi participanți :nunteleg: era ceva de câștigat cu ușurință, si asta nu orice, ci accesorii de calitate. Dar poate data viitoare o fi mai bine :bucuros2:

Răspunsurile corecte sunt:

1- a)
2- c)
3-
4- b)
5- a)
6- b)
7- c)
8- b)

Felicitari castigatorului si multumesc tuturor participantilor! :bravo:

:prieteni:

Eugen, felicitari, ai nimerito cu intrebarea 6) din plin!



Asa, acuma la dezlegarea intrebarii norocoase:

Cum eram noi toata ziulica pe apa, si Soarele nu inceta sa ne arda, Tudor a simtit nevoia sa faca o scalda. Ok, am dus barca la mal, acolo unde sunt niste trepte ce intra in Rin, pt a usura scalda lui Tudor si a o face mai placuta. Ajunsi la mal, cu varful barcii in mal, eu cobor si o leg. In intoarcere, ii spun lui Tudor sa aiba grija la pietrele din apa cind v-a intra, dar il vad deja pe Tudor pe marginea barcii, intr-un echilibru perfect, plonjând gratios in apa, exact cum s-a scris in subiect, fara a face valuri. :apl: :bucuros2: :noroc:
Bravo Tudor, apa era cam rece, ca eu nu m-am incumetat nici macar sa intru, dar mai sa sar...


Din pacate nu avem decat un singur castigator, locul 2 si 3 au ramas ne-ocupate, deoarece raspunsurile n-au fost 100-la-100 corecte. In curand vor veni si altele...

PS: Eugen, mai am nevoie de adresa ta ca sa trimit firul.
Pescuiește legal, și NU bracona!
C&R, un alt mod de a "savura" peștele...


www.pescuit-la-somn.com

tudor

Super Moderator

Răspunsuri: 1 247

Membru din: 27. februarie 2012

Locație: Saint Cloud, France

Profesia: Catfish angler

  • Scrie un mesaj privat

25

joi, 1. noiembrie 2012, 06:59

Plonjez gratios ca hipopotamul. :rizi: E o dambla de-a mea. Pe orice apa ma duc, daca nu cad din barca, plonjez de buna voie. :noroc:

Eugen

Știucă

Răspunsuri: 970

Membru din: 4. martie 2012

Locație: Bucuresti

  • Scrie un mesaj privat

26

joi, 1. noiembrie 2012, 09:29

OAU!!! N-as fi crezut asta nici intr-o mie de ani :buaaaah:
Raspunsul la intrebarea legata de Tudor a fost pur si simplu plesneala, in sensul ca am raspuns fix ce nu au mai "prezis" altii inaintea mea. Oricum am crezut ca totul este o gluma si am tratat-o ca atare. Probabil daca priveam cu seriozitate totul, raspundeam ca si restul baietilor.

Multumesc Zoran! :prieteni:

P.S. De acum voi poza, in limita posibilitatilor, eliberarile de somn (d'astia de care prind eu, adica flintirici).

Subiecte asemănătoare