Nu ești autentificat ca membru.

Scule și accesorii de pescuit - unul din cele mai mari Shop-uri din Germania! Gutt-Blei (plumbi pentru pescuit) Pescuit la somn pe Ebro - Spania, Po - Italia ... Clonc-uri "perfecte" Hand-Made in Germany (Tilo Andreas)
Sonare, fire textile, mulinete somn... Shop cu accesorii de spinning Excursii pescuit la somn Shop cu accesorii de pescuit

Dragă oaspete, bine ai venit la: Forum Pescuit la Somn. Dacă cumva ești pt. prima dată pe această pagină, te rog citește tot ce scrie la Ajutor. Acolo îți va fi explicat cum să navighezi prin acest forum. După aceea te poți înregistra pt. a putea folosi toate funcțiunile acestui forum. Folosește formularul de înregistrare Înregistrează-te, pentru a-ți crea un cont de utilizator sau informează-te mai întâi complet și detaliat asupra procesului de înregistrare. Dacă cumva te-ai înregistrat deja, te poți aici autentifica.

danmiclau56

Știucă

Răspunsuri: 1 579

Membru din: 2. mai 2013

Locație: TM

  • Scrie un mesaj privat

41

sâmbătă, 18. ianuarie 2014, 10:51

La asa un arsenal !!! mai lipseste ceva!! ...cred !!! :ochi: :bravo:
lumea vorbeste,si vorbeste,si vorbeste,iar cind nu mai stie ce sa spuna, INVENTEAZA

informer

Administrator

Răspunsuri: 3 440

Membru din: 25. aprilie 2012

Locație: Giroc

Profesia: fizician - programator - electronist - "manager" - wtf, complicat

  • Scrie un mesaj privat

42

sâmbătă, 18. ianuarie 2014, 11:26

mai lipseste ceva!! ...cred !!!


:rizi: :rizi: :rizi:
Faina scula si n-ar fi greu de facut . :)
Da` nah, treaba-i ca io in majoritatea cazurilor dau cu pestisor viu si ala se misca singur... :zambet: .
Ce-mi trebuie dar n-am apucat inca sa fac sunt niste suporti de genu asta:
»informer« a atasat urmatoarele fisiere:
----
"Cu cat cunosc mai bine oamenii, cu atat iubesc mai mult cainii."

informer

Administrator

Răspunsuri: 3 440

Membru din: 25. aprilie 2012

Locație: Giroc

Profesia: fizician - programator - electronist - "manager" - wtf, complicat

  • Scrie un mesaj privat

43

joi, 23. ianuarie 2014, 09:31

Am vrut sa merg si io la o copca da` era cam ocupat... :rizi: .
»informer« a atasat urmatoarele fisiere :
----
"Cu cat cunosc mai bine oamenii, cu atat iubesc mai mult cainii."

44

joi, 23. ianuarie 2014, 09:45

Aici in zona gheata sa subtiat foarte mult, concursul de la Ruganesti jud. HR ce trebuia sa aiba loc weekendul trecut, a fost anulat din motive de siguranta

zamfi

Știucă

Răspunsuri: 1 588

Membru din: 25. februarie 2012

Locație: Pe Mures...

  • Scrie un mesaj privat

45

joi, 23. ianuarie 2014, 15:22

Copca?! :soc: La Radesti este dezghetata complet balta! Absolut super! Stiuci maraite rau ,insa satisfactia este cu atat mai mare... :noroc:

46

joi, 23. ianuarie 2014, 16:03

Zamfi te rog nu ma ispiti ...

zamfi

Știucă

Răspunsuri: 1 588

Membru din: 25. februarie 2012

Locație: Pe Mures...

  • Scrie un mesaj privat

47

joi, 23. ianuarie 2014, 19:17

Apai ai mai promis tu ...Oricum cred ca sambata e inghetata la loc!Oricum daca vii anunta si vezi cu ce voblere vii :buaaaah:

Răspunsuri: 119

Membru din: 25. februarie 2012

Locație: Sibiu

Profesia: Ing

  • Scrie un mesaj privat

48

joi, 23. ianuarie 2014, 19:30

La rusii aceia le trebuie mainile libere pentru sticla de votca.
-----------------------------------------
Nu sta degeaba, ca degeaba stai.

49

joi, 23. ianuarie 2014, 19:42

Apai ai mai promis tu ...Oricum cred ca sambata e inghetata la loc!Oricum daca vii anunta si vezi cu ce voblere vii :buaaaah:

Te anunt din timp, ca sa instruiesti stiucile :rizi: .... cat despre naluci ... aduc de toate ce am prin truse si gasim noi cate ceva la fata locului ... Vremea este foarte capricioasa, acum cateva ore aici a nins, acum ploua iarasi cu galeata... muresul e ... defapt ai vazut pozele :) .

danmiclau56

Știucă

Răspunsuri: 1 579

Membru din: 2. mai 2013

Locație: TM

  • Scrie un mesaj privat

50

vineri, 24. ianuarie 2014, 08:21

La rusii aceia le trebuie mainile libere pentru sticla de votca.
Adrian !! :) ...sunt Americani , eventual o sticla de....Whisky. :gandesc: acceseaza aici!!.....Brainerd Jaycees Ice Fishing Extravaganza News Releases
lumea vorbeste,si vorbeste,si vorbeste,iar cind nu mai stie ce sa spuna, INVENTEAZA

Răspunsuri: 119

Membru din: 25. februarie 2012

Locație: Sibiu

Profesia: Ing

  • Scrie un mesaj privat

51

vineri, 24. ianuarie 2014, 21:50

Dane, in filmuletul de sus cu dispozitivul de pescuit?
Aia vorbesc rusesete. Sunt americani?
-----------------------------------------
Nu sta degeaba, ca degeaba stai.

danmiclau56

Știucă

Răspunsuri: 1 579

Membru din: 2. mai 2013

Locație: TM

  • Scrie un mesaj privat

52

vineri, 24. ianuarie 2014, 22:02

Aia vorbesc rusesete
:zambet: ....lu aia le trebe.....VOTCA!! :gandesc: ...sunt Rusi !!! :ochi: foolosesc dispozitivu ,dupa ce golesc sticla...
lumea vorbeste,si vorbeste,si vorbeste,iar cind nu mai stie ce sa spuna, INVENTEAZA

  • Autorul acestui subiect este »evergreen«

Răspunsuri: 2 641

Membru din: 24. februarie 2012

Locație: Bucuresti

  • Scrie un mesaj privat

53

miercuri, 12. februarie 2014, 21:45

Pana la urma a ajuns cineva la copca? Eu aveam programata iesirea pentru 15 februarie, dar topirea ghetii a contramandat expeditia, sa speram ca nu pentru decembrie... :nervos: ...
Mai bine sa taci si sa lasi impresia ca esti prost, decat sa vorbesti sa spulberi orice indoiala! Inteleptul nu spune ce stie, prostul nu stie ce spune!

informer

Administrator

Răspunsuri: 3 440

Membru din: 25. aprilie 2012

Locație: Giroc

Profesia: fizician - programator - electronist - "manager" - wtf, complicat

  • Scrie un mesaj privat

54

miercuri, 12. februarie 2014, 21:53

Pana la urma a ajuns cineva la copca?

Eu nu... anul asta am fost hotarat sa-mi iau ceva zile libere si sa merg undeva pe-o raza de pana-n 150km, chiar si 200 daca "promitea", ca sa pot da la copca cateva zile.
Din pacate n-am avut unde... ce-o inghetat cat de cat, n-o tinut mai mult de 2 - 3 zile... iar pana la "rusi" nu am fost curios sa merg.
Asta-i a 2-a iarna cand stau cu sculele pregatite degeaba.
Daca mai trece o iarna intr-un mod similar, am sa ma gandesc serios la a vinde echipamentu`. :necajit:
----
"Cu cat cunosc mai bine oamenii, cu atat iubesc mai mult cainii."

Zoran

ADMINISTRATOR

Răspunsuri: 8 041

Membru din: 9. ianuarie 2012

Locație: Rastatt/Germania - Divici+Deta/Romania

  • Scrie un mesaj privat

55

joi, 13. februarie 2014, 05:19

...
Daca mai trece o iarna intr-un mod similar, am sa ma gandesc serios la a vinde echipamentu`. :necajit:


Apropo, cam cat a costat asa un echipament complet de pescuit la copca? :gandesc:
Pescuiește legal, și NU bracona!
C&R, un alt mod de a "savura" peștele...


www.pescuit-la-somn.com

informer

Administrator

Răspunsuri: 3 440

Membru din: 25. aprilie 2012

Locație: Giroc

Profesia: fizician - programator - electronist - "manager" - wtf, complicat

  • Scrie un mesaj privat

56

joi, 13. februarie 2014, 06:55

Apropo, cam cat a costat asa un echipament complet de pescuit la copca?

Destul de putin fata de echipamentul pt. alte stiluri... ;).
Din ce am io, cele mai scumpe au fost sonarul si geanta de transport care mi-au ajuns pe la $300.
Tip-up-urile + lansete + mulinete + fire +... cred ca au fost in jur de $200 toate.
Una peste alta nu-s o suma fabuloasa da` ma enerveaza cumplit ca stau chiar degeaba. :nervos:
----
"Cu cat cunosc mai bine oamenii, cu atat iubesc mai mult cainii."

  • Autorul acestui subiect este »evergreen«

Răspunsuri: 2 641

Membru din: 24. februarie 2012

Locație: Bucuresti

  • Scrie un mesaj privat

57

joi, 27. martie 2014, 03:18

D
Apropo, cam cat a costat asa un echipament complet de pescuit la copca?

Destul de putin fata de echipamentul pt. alte stiluri... ;).
Din ce am io, cele mai scumpe au fost sonarul si geanta de transport care mi-au ajuns pe la $300.
Tip-up-urile + lansete + mulinete + fire +... cred ca au fost in jur de $200 toate.
Una peste alta nu-s o suma fabuloasa da` ma enerveaza cumplit ca stau chiar degeaba. :nervos:

Dar freza pentru gheata, nu e si ea in top in ceea ce priveste pretul? De fapt, o freza buna si sonarul pot ajunge cam la acelasi pret ca si geanta si sonarul, doar ca in euro! Tu nu ai freza, sau ai uitat de ea?
Apropo de sonar, exista in Romania importator, dealer, sau service pentru Marcum? Ai apucat sa te interesezi pana sa alegi sonarul? Ca am patit-o eu cu bicicleta, pentru multe elemente, piese sau kit-uri trebuie sa fac comanda in U.E. sau S.U.A., ca sa nu mai spun ca producatorul(chiar daca este producator doar pentru cadru, dar comercializeaza bicicleta, desi nu stiu daca sunt mai mult de cateva in tara, poate acesta este motivul) nu are nicio rusine in a spune prin reprezentantii sai din partea dealer-ilor ca nu au avut niciodata parte de service sau macar de piese pentru ceea ce comercializeaza! Iar la magazinele cu service specializat nu se pot gasi elemente sau kit-uri pentru o revizie, doar la unul singur, maxim doua(chiar daca pare ciudat, nu prea te poti baga la frane hidraulice, amortizoare pneumatice profesionale, centrare roti cu spite mai putin intalnite - Mavic, pentru care nu se gaseste cheie), mai ales daca nu ai sculele si echipamentele necesare! Din acest motiv am ajuns sa ma gandesc si la acest aspect cand aleg un produs, ca sa nu mai patesc la fel!
Mai bine sa taci si sa lasi impresia ca esti prost, decat sa vorbesti sa spulberi orice indoiala! Inteleptul nu spune ce stie, prostul nu stie ce spune!

informer

Administrator

Răspunsuri: 3 440

Membru din: 25. aprilie 2012

Locație: Giroc

Profesia: fizician - programator - electronist - "manager" - wtf, complicat

  • Scrie un mesaj privat

58

joi, 27. martie 2014, 06:47

Dar freza pentru gheata, nu e si ea in top in ceea ce priveste pretul? De fapt, o freza buna si sonarul pot ajunge cam la acelasi pret ca si geanta si sonarul, doar ca in euro! Tu nu ai freza, sau ai uitat de ea?
Apropo de sonar, exista in Romania importator, dealer, sau service pentru Marcum? Ai apucat sa te interesezi pana sa alegi sonarul?

Da, ai dreptate, am uitat de freza... am una Mora care n-o fost prea ieftina. :)
In legatura cu sonarul stiam riscurile, am cumparat multe lucruri din US in ultimii ani... din pacate n-am gasit un produs european care sa fie "cotat" macar asemanator cu Marcum-u` asta.
----
"Cu cat cunosc mai bine oamenii, cu atat iubesc mai mult cainii."

  • Autorul acestui subiect este »evergreen«

Răspunsuri: 2 641

Membru din: 24. februarie 2012

Locație: Bucuresti

  • Scrie un mesaj privat

59

joi, 27. martie 2014, 09:25

Dar freza pentru gheata, nu e si ea in top in ceea ce priveste pretul? De fapt, o freza buna si sonarul pot ajunge cam la acelasi pret ca si geanta si sonarul, doar ca in euro! Tu nu ai freza, sau ai uitat de ea?
Apropo de sonar, exista in Romania importator, dealer, sau service pentru Marcum? Ai apucat sa te interesezi pana sa alegi sonarul?

Da, ai dreptate, am uitat de freza... am una Mora care n-o fost prea ieftina. :)
In legatura cu sonarul stiam riscurile, am cumparat multe lucruri din US in ultimii ani... din pacate n-am gasit un produs european care sa fie "cotat" macar asemanator cu Marcum-u` asta.

Deci nu stii daca se poate gasi o reprezentanta sau service in tara, chiar ceva compatibil, adica nu conteaza daca este de la alt producator, macar sa se poata ocupa de partea de service, chiar daca pentru piese trebuie sa le comande din afara, cu bicicleta m-am descurcat asa!?
Mai bine sa taci si sa lasi impresia ca esti prost, decat sa vorbesti sa spulberi orice indoiala! Inteleptul nu spune ce stie, prostul nu stie ce spune!

informer

Administrator

Răspunsuri: 3 440

Membru din: 25. aprilie 2012

Locație: Giroc

Profesia: fizician - programator - electronist - "manager" - wtf, complicat

  • Scrie un mesaj privat

60

joi, 27. martie 2014, 10:12

evergreen, un sonar ca acest Marcum nu-i bicicleta :) ... componentele de pe o placa electronica de dimensiunile si cu densitatea aia nu se schimba ca pedalele sau spitele... cel mai probabil placa se arunca la "gunoi" si se inlocuieste cu totul.
Din aceasta perspectiva nu m-a interesat un atelier "specializat" pt. ca-s io suficient de specializat sa-mi inlocuiesc singur electronica, la nevoie....
Riscul pe care mi l-am asumat a fost sa ma coste mult orice reparatie in garantie deoarece implica trimiterea aparatului in US... lucru dealtfel valabil pt orice iei de acolo.
Insa dupa cum poti constata din acest topic, garantia aparatului a expirat inainte sa-l folosesc pe teren... :rizi:.
----
"Cu cat cunosc mai bine oamenii, cu atat iubesc mai mult cainii."