Nu ești autentificat ca membru.

Scule și accesorii de pescuit - unul din cele mai mari Shop-uri din Germania! Gutt-Blei (plumbi pentru pescuit) Pescuit la somn pe Ebro - Spania, Po - Italia ... Clonc-uri "perfecte" Hand-Made in Germany (Tilo Andreas)
Sonare, fire textile, mulinete somn... Shop cu accesorii de spinning Excursii pescuit la somn Shop cu accesorii de pescuit

informer

Administrator

Răspunsuri: 3 440

Membru din: 25. aprilie 2012

Locație: Giroc

Profesia: fizician - programator - electronist - "manager" - wtf, complicat

  • Scrie un mesaj privat

81

miercuri, 25. ianuarie 2017, 10:20

Aproape incredibil, am iesit de 4 ori la copca iarna asta si inca nu s-a terminat... :rizi: :rizi: .
Din pacate pesti n-au prea fost da` ce mai conteaza?!? :rizi:

----
"Cu cat cunosc mai bine oamenii, cu atat iubesc mai mult cainii."

Răspunsuri: 8

Membru din: 2. octombrie 2014

Locație: Ploiesti

  • Scrie un mesaj privat

82

joi, 26. ianuarie 2017, 20:09

La copca cu fii'mea

prima iesire la gheata cu copilu' .si chiar a prins 6 bibanei (intr-o balta infestata cu biban)
total 32 capturi
»van.glanis« a atasat urmatoarele fisiere :

  • Autorul acestui subiect este »evergreen«

Răspunsuri: 2 641

Membru din: 24. februarie 2012

Locație: Bucuresti

  • Scrie un mesaj privat

83

sâmbătă, 11. februarie 2017, 12:53

Desi caut sa si cumpar un set de cutite pentru freza Mora de 200 mm, caut sa gasesc si pe cineva care ascute si/sau regleaza pozitia/unghiul cutitelor(sau taisul cutitelor) frezelor pentru copca, datorita faptului ca am incercat sa fac o copca si mi-a luat peste 20 de minute, in conditiile in care trebuia sa dureze 20-30 de secunde!
A incercat cineva sa le reproduca, ori, sa modifice cutite de la alti producatori, pentru a se folosi montate pe Mora?
Inca ceva, nu se pot confectiona si din lama de cutit de raboteza, incastrata in suport din orice, altceva, compatibil!? Adica, sa fie doar partea activa rezistenta si dura, cutitul de raboteza, in rest, doar suportul care saasigure dimensionarea apropiata de forma constructiva a lamelor originale, Mora...
Mai bine sa taci si sa lasi impresia ca esti prost, decat sa vorbesti sa spulberi orice indoiala! Inteleptul nu spune ce stie, prostul nu stie ce spune!

  • Autorul acestui subiect este »evergreen«

Răspunsuri: 2 641

Membru din: 24. februarie 2012

Locație: Bucuresti

  • Scrie un mesaj privat

84

sâmbătă, 11. februarie 2017, 13:43

Dat fiind ca nu se pot recunoaste dupa vreun cod, anume, ca pe cutitele montate pe freza mea nu se vede nimic in afara de Mora Sweden 200 mm Stainless Steel, cum se pot diferentia si alege cutitele compatibile din lista aceasta, pentru ca sunt 4 modele...!?

Spare Blades | Mora Ice
Mai bine sa taci si sa lasi impresia ca esti prost, decat sa vorbesti sa spulberi orice indoiala! Inteleptul nu spune ce stie, prostul nu stie ce spune!

informer

Administrator

Răspunsuri: 3 440

Membru din: 25. aprilie 2012

Locație: Giroc

Profesia: fizician - programator - electronist - "manager" - wtf, complicat

  • Scrie un mesaj privat

85

sâmbătă, 11. februarie 2017, 14:09

Dat fiind ca nu se pot recunoaste dupa vreun cod, anume, ca pe cutitele montate pe freza mea nu se vede nimic in afara de Mora Sweden 200 mm Stainless Steel, cum se pot diferentia si alege cutitele compatibile din lista aceasta, pentru ca sunt 4 modele...!?
Spare Blades | Mora Ice


Pai de examplu a mea este modelul Mora Easy (aia albastra) de 175mm diametrul gaurii... asa ca este o singura varianta.
Freza ta ce model ii? :)
----
"Cu cat cunosc mai bine oamenii, cu atat iubesc mai mult cainii."

  • Autorul acestui subiect este »evergreen«

Răspunsuri: 2 641

Membru din: 24. februarie 2012

Locație: Bucuresti

  • Scrie un mesaj privat

86

sâmbătă, 11. februarie 2017, 19:39

Mora Yellow 200 mm, modelul vechi, fara nicio alta precizare...
Mai bine sa taci si sa lasi impresia ca esti prost, decat sa vorbesti sa spulberi orice indoiala! Inteleptul nu spune ce stie, prostul nu stie ce spune!

  • Autorul acestui subiect este »evergreen«

Răspunsuri: 2 641

Membru din: 24. februarie 2012

Locație: Bucuresti

  • Scrie un mesaj privat

87

sâmbătă, 11. februarie 2017, 20:52

Iat si poza cu freza Mora.
»evergreen« a atasat urmatoarele fisiere:
Mai bine sa taci si sa lasi impresia ca esti prost, decat sa vorbesti sa spulberi orice indoiala! Inteleptul nu spune ce stie, prostul nu stie ce spune!