Nu ești autentificat ca membru.

Scule și accesorii de pescuit - unul din cele mai mari Shop-uri din Germania! Gutt-Blei (plumbi pentru pescuit) Pescuit la somn pe Ebro - Spania, Po - Italia ... Clonc-uri "perfecte" Hand-Made in Germany (Tilo Andreas)
Sonare, fire textile, mulinete somn... Shop cu accesorii de spinning Excursii pescuit la somn Shop cu accesorii de pescuit

Dragă oaspete, bine ai venit la: Forum Pescuit la Somn. Dacă cumva ești pt. prima dată pe această pagină, te rog citește tot ce scrie la Ajutor. Acolo îți va fi explicat cum să navighezi prin acest forum. După aceea te poți înregistra pt. a putea folosi toate funcțiunile acestui forum. Folosește formularul de înregistrare Înregistrează-te, pentru a-ți crea un cont de utilizator sau informează-te mai întâi complet și detaliat asupra procesului de înregistrare. Dacă cumva te-ai înregistrat deja, te poți aici autentifica.

Zoran

ADMINISTRATOR

  • Autorul acestui subiect este »Zoran«

Răspunsuri: 8 041

Membru din: 9. ianuarie 2012

Locație: Rastatt/Germania - Divici+Deta/Romania

  • Scrie un mesaj privat

1

luni, 1. octombrie 2012, 13:07

Cu ce ajung pachetele trimise din Germania?

Salut prieteni,
as avea o intrebare: cu ce v-au ajuns pachetele care vi le-am trimis din Germania? De aici pleaca cu DHL (posta germana), dar de ajuns, cu ce ajung?
Pescuiește legal, și NU bracona!
C&R, un alt mod de a "savura" peștele...


www.pescuit-la-somn.com

cretzu64

neînregistrat

2

luni, 1. octombrie 2012, 14:19

Salut.In general pachetele trimise prin DHL deustche post(nu international)in tara sunt preluate de Posta Romana prin serviciul prioripost,dar a fost situatie in care pachetul l-am receptionat si prin curier rapid(cred ca, Cargus este partener Dhl).Nr de tracking este important si apare in cautare pe site-ul Dhl pana ce pachetul intra in Romania,apoi apare in cautare la Posta Romana,evident dupa ce este preluat de ei.Eu nu am avut probleme nici cu Dhl clasic nici cu Dhl International,este o diferenta de pret dar si de timp de expeditie,dar am primit toate pachetele si nu au fost putine(cc 80 numai de pe ebay).Binenteles ca nu toate pachetele vin din Germania cu Dhl,o firma care lucreaza bine este GLS dar accesibila numai pe contract.

:ciao:

3

luni, 1. octombrie 2012, 15:51

La mine a ajuns prin Posta Romana, nu era nimeni acasa si am primit un aviz in cutia postala, m-am dus la OP si am ridicat coletul ....

anem

Super Moderator

Răspunsuri: 3 275

Membru din: 19. februarie 2012

Locație: carpi

  • Scrie un mesaj privat

4

luni, 1. octombrie 2012, 16:03

pe aici vin cu Posta Italiana ...
Always C&R ... un alt mod de a savura un peste :bucuros:

AnEm

nelutu25

Șalău

Răspunsuri: 256

Membru din: 11. august 2012

Locație: Tg. Mures

  • Scrie un mesaj privat

5

luni, 1. octombrie 2012, 16:13

la mine a ajuns cu posta romana serviciul prioripost. m-a sunat agentul postal inainte sa vina si am stabilit unde sa ne intalnim

Zoran

ADMINISTRATOR

  • Autorul acestui subiect este »Zoran«

Răspunsuri: 8 041

Membru din: 9. ianuarie 2012

Locație: Rastatt/Germania - Divici+Deta/Romania

  • Scrie un mesaj privat

6

luni, 1. octombrie 2012, 18:09

Multumesc baieti. :noroc:
Pescuiește legal, și NU bracona!
C&R, un alt mod de a "savura" peștele...


www.pescuit-la-somn.com

mane81

Știucă

Răspunsuri: 1 433

Membru din: 15. aprilie 2012

Locație: Romania Rm Valcea-Italia Modena

  • Scrie un mesaj privat

7

luni, 1. octombrie 2012, 19:07

:salut: Posta Italiana la mine.

Răspunsuri: 2 641

Membru din: 24. februarie 2012

Locație: Bucuresti

  • Scrie un mesaj privat

8

luni, 1. octombrie 2012, 23:10

Nu mai retin exact, imi pare rau, dar, din cate mi-aduc aminte, parca mi-a venit Cargus-ul cu coletul la usa!
Mai bine sa taci si sa lasi impresia ca esti prost, decat sa vorbesti sa spulberi orice indoiala! Inteleptul nu spune ce stie, prostul nu stie ce spune!

Subiecte asemănătoare